Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • Pietonul

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 1.7
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2012

  • Mesaj Privat
Salut tuturor in primul rand ca sunt nou pe aici. Am achizitionat un opel astra g break 1.7 din 2001, Am constatat la cateva zile ca nu merge calduta , indicatorul de bord arata undeva pe la 85 de grade dar caldura este fffffoarte putina, ventilatorul merge pe toate 4 treptele ; iarna cred ca nici nu se sesizeaza. Ce poate fi?
Skip ads

  • cristyliviu

  • Mesaje scrise: 1,060
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 y1.7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Cauta si vei gasi! S-a discutat la greu despre subiectul asta!
  • Pietonul

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 1.7
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2012

  • Mesaj Privat
da , merci , o sa incerc sa spal caloriferul intr-un fel elegant cu o solutie de curatat radiatoare fara a fi nevoit sal- demontez , de termostat nu cred ca e nevoie
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
baga in antigel vreo 250ml de otet si lasa motorul sa mearga pana se deschide termostatul apoi scoti totul afara si umpli iar cu apa fierbinte si lasi iara motorul sa mearga si apoi scoti totul afara si bagi antigel cu apa distilata in concentratie 50% - 50%
Skip ads

  • Pietonul

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 1.7
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2012

  • Mesaj Privat
Merci de sfat. Am completat si in vasul de expansiune si baga un pik la mes intins. Am discutat si cu fostul proprietar de problema cu caldura si mi-a spus ca nu are nimic la caloriferul. Cu cateva zile sa o vanda i-a schimbat displeiul din bord si nu stiu ce a dereglat pe la robinetul de cald/rece lucru care este vizibil (cursa robinetului nu se duce pana la gradatia maxima la aer rece ceea ce inseamna ca nu deschide suficient pe cald. La naiba acum' trebuie sa-i desfac panoul acela cu butoane si casetofon pana-mi dau seama ce e de facut. Oare cum s-o face?
  • deleted-67496

  • Mesaje scrise: 111
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Asta am patit eu saptamana acum 2 saptamani. Vezi ca trebuie sa scoti casetofonul. Si butonul care regleaza cald rece are o sufa. Acea sufa trebuie sa fie prinsa de o clema deascupra butonului. Ea acum e sarita de acolo. e simpla treaba.
  • Pietonul

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 1.7
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2012

  • Mesaj Privat
nu trebuie sa scot tot panoul acela din bord afara? se poate si prin locasul din locul casetofonului?
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
depinde cat de mici ai mainile... teoretic da dar eu iti recomand sa desfaci complet si sa verifici ce a mai facut ala pe acolo sa nu mai fi facut si alte minuni de care tu sa nu sti...
  • deleted-67496

  • Mesaje scrise: 111
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Sigur nu trebuie tot panoul. Doar casetofonul. Si carcasa din tabla in care sta el.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR