Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • Ciprian A

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2019 1.5 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jun 2013

  • Mesaj Privat
Cred ca depinde de cum este setata inainte de livrarea catre primul client atunci cand este noua. Eu am luat-o pe 30.05.2013 ( 2.0CDTI 130cp) de la dealer din Bucuresti, am 12000 Km si imi arata 3%. Inainte de a semna actele de livrare am fost intrebat daca vreau sa fac revizia la 15000 Km/an sau la 30000 km/an, recomandarea producatorului pentru Romania fiind la 15000 Km/an, dar nu obligatoriu.
Skip ads

  • Alex V

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2013

  • Mesaj Privat
Depinde cum e setat computerul de bord, de obicei masinile luate din germania au100% setat la 30 000 km (asa e la mine).dar se poate schimba prin OBD..in functie de preferinte.
  • Alex V

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2013

  • Mesaj Privat
referitor strict la ulei pentru A 20 DTJ 131 cai sau 160 cai pt DTH- care e fix acelasi motor (diferenta doar de soft)
cred ca cel mai bun ulei pe care il poti baga e MOTUL 8100 X-CLEAN C3 5W40 DEXOS 2 deci exact cum recomanda Opel pt motoare cu filtru de particule. As mai lua in discutie si LIQUIMOLY 5W30 TOPTEC 4600 (DEXOS 2) dar cred ca e inferior calitativ. cat despre uleiul de la GM cred ca daca e schimbat cat mai des (10 000) nu apar probleme. eu personal nu am incercat decat MOTUL. are cineva recomandari mai bune?..
  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Pai daca ai inceract numai Motul pe ce criterii te bazezi cand spui ca Liqui Molly e mai slab calitativ? Eu nu am incercat Motul dar nu spun ca e mai slab ca Liqui Molly. Eu am Liqui Molly si sunt foarte multumit, poate pe viitor voi folosi Amsoil, sau Redline. Deocamdata am numai cuvinte de lauda pentru Liqui Molly, la care producatorul spune ca e semi-sintetic, nu ca la alte firme mai cunoscute, care spun ca e full-sintetic si cand te uiti mai bine pe fisa tehnica......ghici ce?.
Skip ads

  • Avram Adrian

  • Mesaje scrise: 654
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2007

  • Mesaj Privat
exista un subiect dedicat despre ulei unde sunt cativa colegi care poti spune ca sunt chimisti .... va lamuresc ei care este cel mai bun ulei.
Eu tot pe Motul merg si sunt super multumit
  • vsc84

  • Mesaje scrise: 107
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Salut dragi colegi!
Daca am anulat dpf-ul si nu mai depind de norma dexos 2,ce ulei imi recomandati? înclin sa trec pe 5w40,ma c-am prinde ambele anotimpuri (vara/iarna) cu un schimb!
Multumesc!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR