Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • Silex

  • Mesaje scrise: 152
  • Locatie: Cluj Napoca
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2005

  • Mesaj Privat
Azi dimineata am fost la Proton Auto pentru schimbarea bujiilor. Trebuie sa spun ca inca o data s-au purtat profesionist. Asa ca eu ii recomand in continuare.
Despre Ecomax... doar ultimul exemplu: 1 buc bujie incandescenta 3mil, +manopera "cam" 1 mil. Deci 4 bujii + manopera ar fi fost cel putin 13mil. La Proton toata faza m-a costat 4mil.
Skip ads

  • alxgudea

  • Mesaje scrise: 479
  • Locatie: Cluj Napoca
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2006

  • Mesaj Privat
in fond nu am reusit sa aflu de la voi ceva...unde este in oras cineva priceput si pe partea de electonica, motor, diagnoza
eu acuma ma duc la cineva insa e cam departe...stau in Grigorescu si trebuie sa ma duc aproape in Apahida (la Willy....) si cu o problema sa tai tot orasul...stiti ce minunat poate fi...mai ales cand motorul merge ca dracu....
nu stie nimeni un service de incredere mai aproape de manastur..grigorescu?
merci mult
  • Silex

  • Mesaje scrise: 152
  • Locatie: Cluj Napoca
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2005

  • Mesaj Privat
Este ceva service acolo in grigorescu pe langa parc - strada Enescu. omu ii cunoscut prin cluj (cel putin cu cine am vorbit eu). Eu mi-am schimbat la el periile electromotor. Un pic cam scump, dar treaba s-a facut repede si fara probleme. "domnul Casian" la numarul 420196. Eventual incearca sa vezi daca te poate ajuta.
  • calinbont

  • Mesaje scrise: 69
  • Locatie: Cluj-Napoca
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Pentru probleme de mecanica eu ma duc la un atelier pe Ciocarliei (Marasti) si sunt multumit. Pentru chesti de diagnosticare, reglaje la motor sau "probleme fara solutii" ma duc la Opel West Oradea sau Satu Mare.
De exemplu am avut un Opel Vectra 93 la care ii murea motorul la relati. Am fost la vreo zece service-uri in Cluj si nu au reusit sa-i gasesca defectul. Nu am fost la Ecomax ca nu a auzit nimic de bine despre ei, dar m-am dus la Opel West la Oradea si mi-au rezolvat problema in 20 de min cu 400.000.
Skip ads

  • alxgudea

  • Mesaje scrise: 479
  • Locatie: Cluj Napoca
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2006

  • Mesaj Privat
multumesc de informatii. Stiu despre domnul Casian, cu vechiul meu Opel am calcat pe la el de mai multe ori si am fost multumit. Din pacate l nu are tester si nu se baga pe electronica, este doar electrician auto.
despre Ecomax....sa nu povestim...am fost inainte si le ei, nimic de spus, m-au rezolvat..insa la scoruri.....si intr-adevar la probleme delicate-modul de aprindere, sigurante care sareau...dar tot la opelul meu vechi. Cu ei e greu sa intri, te tin nustiu cate zile pana au loc sa te programeze, etc (atunci cand am cumparat opelul asta nou m-am programat pentru o testare generala cu aproape 1 sapt inainte!)
chiar acuma am vorbit cu cineva care mi-a spus ca este cineva cu tester la AutoNik, pe varianta manastur-zorilor. Ati auzit ceva despre astia? se pricep sau e teapa? Pentru mine ar fi chiar convenabil, e foarte aproape de locul meu de munca, deci trec zilnic in vecinatate....
later edit- am vorbi cu un coleg si, vazand si un post anterior va intreb si despre alt service- AutoDoc de pe Paris...ceva referinte?
astept sfaturile voastre,
merci
ps. desprei cei de la oradea mi-a spus ieri si jE...dar cred ca e un drum tare lung de facut pana acolo, in conditiile in care eu rar ies din cluj...dar oricum poate nu strica de stiut, nu?
  • sMESE

  • Mesaje scrise: 246
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Salut,

Momentan sunt cateva zile prin cluj si tocmai am "implinit" 10.500 Km. Ma gandeam sa nu mai astept 15K si sa fac revizia acum la Ecomax.

Se pricep? Schimba tot ce trebuie si cum trebuie? Monteaza la loc tot ce dau jos?

Ca pret (1.4 benzina) = 5-600 ron

La care din baieti sa apelez?
  • calinbont

  • Mesaje scrise: 69
  • Locatie: Cluj-Napoca
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Nu prea s-a scris de bine despre Ecomax aici pe forum si nici experienta mea cu ei nu as mai repeta-o.
Au si preturi cam mari fata de alte reprezentante Opel.
  • sMESE

  • Mesaje scrise: 246
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Feb 2007

  • Mesaj Privat
calinbont a scris:Nu prea s-a scris de bine despre Ecomax aici pe forum si nici experienta mea cu ei nu as mai repeta-o.
Au si preturi cam mari fata de alte reprezentante Opel.


Sa ma duc pana la Opel West Oradea?

Later edit: mi-am facut programare in Oradea (acum sunt in Cluj). Sambata dimineata la 9. Smile
Skip ads

  • calinbont

  • Mesaje scrise: 69
  • Locatie: Cluj-Napoca
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Mai bine. Acolo mi-am rezolvat si eu unele probleme pe care astia de la Cluj nu au reusit.
  • sMESE

  • Mesaje scrise: 246
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Am fost dimineata la Oradea.

Prima parte a drumului cu 30 kmh ca mai mult nu se putea fizic, desi drumul era liber (era zapada/gheata pe jos) + (partea a doua pana la 130 kmh - cluj-oradea).

Acolo am constatat ca nu pot sa platesc cu cardul... dar pe la 9.30 a intrat masina ( si banii si eu in cladire...).

Ulei + filtru ulei + aer + polen + uns toate balamalele =480 RON.

Mi-au spalat si masina (exterior si interior). A iesit super bine. Smile

Nu era omul de la tester sa vad ce avea prin calcualtor...
  • bogdanbercu84

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Salutare opelistilor!Cine imi recomanda un service bun in Cluj?Corsica mea are ceva belele la directie...mai exact troncane si un prieten mi-a spus ca ar fi uzata o bucsa la caseta,cica boala corselor.As vrea sa merg la un service care nu ma rupe de bani sa sa stie ce au de facut.Am inteles ca multi te pun sa cumperi caseta de directie decat sa ii schimbe o bucsa....Multam anticipat!
  • sMESE

  • Mesaje scrise: 246
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Feb 2007

  • Mesaj Privat
@bogdanbercu84: exista un singur service opel in cluj... nu exista recomandare de service "bun" ca nu ai de ales...

Eventual recomandarea ar suna asa: pt Cluj, service bun este opel west oradea. Smile (unde am facut eu cele 2 revizii de cand sunt in cluj)
Skip ads

  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Cum adica nu sunt service'uri in cluj? Chiar pe pagina asta s'a scris despre unul pe care si eu il recomand...
calinbont a scris:Pentru probleme de mecanica eu ma duc la un atelier pe Ciocarliei (Marasti) si sunt multumit. .

Fac si diagnoza si nu am avut niciodata vreo problema nerezolvata de ei.
Am mai scris pe forum despre ei... am scris si despre AutoFyg... Dar nu se oboseste nimeni sa caute.
Daca e pana acolo diagnoza se poate face si la intalniri, si tot acolo poti primi foarte multe pareri legate de service'uri. Wink
  • sMESE

  • Mesaje scrise: 246
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Credeam ca pe un forum de Opel, vorbim de service-uri agreate de opel. In cazula sta e doar 1.

In toate celelalte... exista mastercard sau gigel in parcare...
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Credeai gresit. Wink Se vorbesc multe pe acest forum si se pare ca putine au ajuns la tine.
La reprezentanta nu au decat sa mearga cei care dorm linistiti cu garantia sub perna.
As vrea sa merg la un service care nu ma rupe de bani sa sa stie ce au de facut

  • gfx8

  • Mesaje scrise: 209
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Salutare,

Ati fost careva la un mecanic Adam, ce are un atelier pe strada Pasteur 46, in spate, la garaje? Am inteles ca a lucrat la Ecomax mai demult si acum lucra pe cont propriu.

Mi se aprinde din cand in cand martorul cu masinuta cu cheita, la un Astra H din 2005 si un taximetrist mi-a recomandat sa merg la el, ca cica acolo merg toti taximetristii care au Opeluri.
  • mircsu

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: cluj napoca
  • Masina: Zafira 2003 Y2ODTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Apr 2007

  • Mesaj Privat
@gfx8
=== Ati fost careva la un mecanic Adam, ce are un atelier pe strada Pasteur 46, in spate, la garaje? Am inteles ca a lucrat la Ecomax mai demult si acum lucra pe cont propriu.===

sunt parca 3 prieteni (cu adam cu tot) care lucreaza acolo. eu am avut o problema si le-am cerut un sfat. foarte draguti m-i l-au dat. cu ceea ce am mai constatat eu am rezolvat problema.
  • sorin_tot

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Alba
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Si eu am fost la atelierul unde lucreaza Adam. Sunt foarte profesionisti.
  • deleted-36595

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jul 2009

  • Mesaj Privat
si eu am fost la Adam, are tester (50 Ron), mi-au schimbat garnitura si din pacate nu au strans-o bine, dar nu s-a pus nici o problema au rezolvat-o imediat fara nici o problema (fara nici un cost in plus), lucreaza binesi din pacate maine trebuie sa ma duc iarasi maine fiindca mi se tot ineaca masina (habar n-am ce are) Sad

alt service bun la care am fost si mi-am rezolvat problema cu teava de esapament (catalizator spart+tub flexibil rupt) a fost in someseni inainte de ambient si de nasticom pe dreapta este o vulcanizare in curte, baieti tineri care lucreaza foarte repede si bine + cost redus
  • @teddy

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie:
  • Masina: Corsa Z12XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2007

  • Mesaj Privat
deci 3 voturi pentru acest Adam ? unde il gasesc mai exact? imi trebuie o parere pentru franele fata si (sper eu) pentru un cap de bara de directie..
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR