Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • vikktoris

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Galati
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2012

  • Mesaj Privat
Cica statisticile arata ca :

1 Femeile incalca mai putin regulile de circulatie decat barbatii si sunt mai precaute la volan.
2 Dintre accidentele grave, doar un procent mic au fost cauzate de femei.
3 Soferii cei mai problematici sunt barbatii, care respecta cel mai putin limitele de viteza.
4 In afara de faptul ca poti conta pe corectitudinea lor la volan, femeile parcheaza de cele mai multe ori mai bine ca barbatii.
Adevar sau mit?


O femeie s-a aventurat pe strazile orasului curand dupa ce si-a luat permisul de conducere. Pentru ca nu stia incotro s-o ia, s-a tinut dupa masina din fata. Aceasta a oprit... Neintelegand ce s-a intamplat, s-a pus pe claxonat. Soferul a strigat la ea:
- Doamna draga, unde vreti sa ajungeti? Sunteti in garajul meu.
Very Happy
Skip ads

  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Si cine a facut statisticile astea?Vreun cercetator Britanic cumva?
Eu zic ca e aiurea deaoarece:
-Nu cunosc femeie care sa stie sa parcheze,mai ales cu spatele.
-Majoritatea soferilor sunt barbati.Deci dupa zicala "Cine nu munceste,nu greseste" De aceea sunt mai putine femei implicate in accidente.
-Ce treaba are limita de viteza cu sofatul.Aici i-mi aduce aminte din portiunea de drum de la Ploiesti.De dupa podul de la Hipodrom pana la sensul giratoriu de la intrarea pe DN1, unde limita de viteza este si de 30km/h,Si unde se schimba de cel putin 5 ori doar intr-un kilometru.
  • papyto

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2010

  • Mesaj Privat
da. are dreptate colegul cu portiunea de la hipodrom pana la intrarea in DN dar tin sa ii confirm ca unele femei sunt foarte bune in arta sofatului si vorbesc in cunostinta de cauza( sunt soferite de TIR, la aceste femei nu poti comenta ca nu stie sa parcheze o masina)
deci cele care sunt bune la sofat sunt putine dar sunt.
Dar sa stiti ca eu am vazut si barbati care au permis si nu au habar cu ce se mananca volanul si cu pedalele.
  • EL-GABRY

  • Mesaje scrise: 1,477
  • Locatie: Neamt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Cum conjuga un misogin verbul "a frana":
- Eu franez.
- Tu franezi.
- El franeaza.
- Ea ... vine si ne loveste!

Statistica de mai sus e o abureala fara margini. Sunt femei foarte bune la volan, dar marea majoritate sunt sub orice critica. Eu in trafic am intalnit doar tipe din categoria a II-a. Statistica aia seamana cu: "Cei mai buni bucatari sunt barbatii". Cunoscandu-ma pe mine, care mai sus de cartofi prajiti, ou prajit sau fiert si ceai nu am trecut (si alea la resou, in studentie), pot afirma ca si acest studiu nu este valabil.
In ambele cazuri sunt exceptii de la regula!
Skip ads

  • boris

  • Mesaje scrise: 240
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Signum 2004 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Pentru cine e din Bucuresti... ati observat ce masini au femeile?

70% din femei au SUV-uri ... 20% au masini extrem de scumpe.... si 10% au matiz

La barbati e altfel: 50% au logan... restul de 50% au alte tipuri de masini.

- NU exista si NU va exista femeie care stie sa parcheze (laterala sau garare)
- Devizia femeii este de a bloca traficul
- NICIODATA o femeie nu te va lasa sa intri pe drumul principal daca vii de pe cel secundar... daca pe cel principal este bara la bara ea se va bloca in fata ta, in loc sa te lase sa intri.... testata.... zi de zi stau in trafic
- Daca pe un drum GOL cu 2 benzi conduce o femeie sa fi sigur ca este pe banda 2 si merge incet

Si nu este un mit! Femeile fac mai putine accidente pentru ca merg foarte incet si incurca traficul!
  • vikktoris

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Galati
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2012

  • Mesaj Privat
cangri a scris:Si cine a facut statisticile astea?Vreun cercetator Britanic cumva?


Statisticile Politiei Rutiere din Bucuresti
  • dandobre

  • Mesaje scrise: 1,194
  • Locatie: Zarnesti , Jud Brasov
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Majoritatea femeilor pe care le-am intalnit in trafic sunt problematice, dar cand le vezi la volan te resemnezi.
Spun majoritatea deoarece prietena mea are permis de 4 ani si ceva si conduce foarte bine, chiar face toate chestiile pe care boris a spus ca niciodata o femeie nu le poate face. Bineinteles la ea antrenamentul isi spune cuvantul (saptamanal aproape a facut naveta timp de 3 ani la Tg Mures, prin padurea Bogatii).
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Ca padurea bogatii o fi un fel de transfagarasan....
Discutia asta se opreste aici, pentru ca incepe sa devina o combinatie intre "sa ne descretim fruntile" si dovada de misoginism. Si chiar nu vad cu ce ne ajuta la mantuire.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR