Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A
  • atlet1305

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2003 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Ieri am luat o sonda lambda de la dezmembrari si am inlocuit-o,mai bine zis aseara.Azi dimineata cand sa merg sa-i sterg si eroarea(elicopterul),vad ca deja se mai acumulase una,masina cu cheita.Op-Com-ul meu e in romana asa ca zicea cea de P1481-Eroare ventilator,semnal slab releu1 ventilator,etc.Am dat sa o sterg insa apare instantaneu.Cu vreo 2 zile inainte facusem schimbul de ulei si am bagat 3,2 litri-pe joja arata ca e cam sus nivelul...si dupa o tura prin oras ajuns acasa am vazut joja sarita(ori am uitat-o eu ori a sarit la vreo groapa) din locasul ei si ulei sarit prin zona aia inclusiv pe ventilator.Acum nu stiu exact unde sa ma uit de ex.nu stiu care este releul ei....Are 3 relee patrate mari mai jos si un sir de negre sus plus 2 galbene.Am verificat sigurantele si-s bune.Multam!

opel zafira A z16xe
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Verifica senzorul de la ventilator.
  • atlet1305

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2003 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Mai exact? Unde se afla si cum arata?
  • atlet1305

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2003 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Uff,am gasit buba.Nu vad absolut nicio legatura intre cea ce am facut eu aseara si siguranta portocalie arsa de 40A(ultima de jos) de pe panoul de sigurante de la motor(in spatele bateriei.) A trebuit sa desfac borna pe (+) sa scot capacul sigurantelor),nu cele din interior unde ma uitam eu.Totodata am vazut si releele,sunt 3 undeva mai in fata bateriei.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR