Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • trafyctz

  • Mesaje scrise: 264
  • Locatie: Rm.Valcea
  • Masina: Astra 1992
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Am o astra F 1.6i din 92...si de cateva luni am pus o instalatie GPL si am o gramada de probleme:
1.Cand o trec pe gaz consuma si benzina si gaz
2. cand e pe benzina si bag picioru in ea se ingatuie si dupa 1 sec isi da drumu
3.cand e pe gaz si merg cam 10 km se aprinde martoru acela galben de la bord...nu stiu exact de ce e..multi au zis ca e computeru de bord.
Cand am fost sa il regleze cei de acolo mi`au opturat furtunu care vine de la filtru de aer la masca din fata si mi-au zis sa il las sa traga aer cald din motor.Sa fie de la asta? Astept niste pareri ...multumesc mult
Skip ads

  • maiandrei

  • Mesaje scrise: 4,711
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Da-ne mai multe detalii...
- cine sunt cei de-acolo?
- ai garantie la GPL? de ce nu rezolvi problema 1 la garantie?
- ce explicatie ti-au dat cand au obturat furtunul catre masca? Din cate stiu eu, randamentul motorului scade daca aerul primit este cald...

La pct. 2, da o cautare dupa "da in nas" (bifeaza Cauta dupa toti termenii)
3 - Cum arata acel martor? descrie-l sau pune o poza. computerul de bord este un ecran care iti arata consumul si alte chestii legate de consum.
Poate te ajuta o cautare dupa "check engine" sau "masinuta cu cheita"
  • trafyctz

  • Mesaje scrise: 264
  • Locatie: Rm.Valcea
  • Masina: Astra 1992
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jun 2006

  • Mesaj Privat
o sa`i fac azi poza....e langa ala de ulei si baterie...din cate am auzit cand pun contactu tre sa se stinga dar la mine nu se stinge.Cand mi`au obturat furtunu au zis ca o sa tina motoru mai mult si cica asa se regleaza instalatia GPL....multumesc mult.o sa revin cu poze
  • trafyctz

  • Mesaje scrise: 264
  • Locatie: Rm.Valcea
  • Masina: Astra 1992
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jun 2006

  • Mesaj Privat
am incercat sa fac o poza da nu se vede....am gresit.nu e langa baterie si ulei..e langa frana de mana si mai e ceva rosu.E un fel de pompa cu un fulger in ea.E aia galbena din poza..sper sa pot afla de la ce e
Skip ads

  • Alexandru Vlad

  • Mesaje scrise: 329
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 1996 X16SZR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Si eu am avut probleme cu becul acela si am fost la mecanic. Se pare k este defect un senzor care transmite mesaje la computeru de bord sau chiar computerul! Atata stiu! Succes! Wink
  • Alexandru Vlad

  • Mesaje scrise: 329
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 1996 X16SZR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Si eu am avut probleme cu becul acela si am fost la mecanic. Se pare k este defect un senzor care transmite mesaje la computeru de bord sau chiar computerul! Atata stiu! Succes! Wink
  • trafyctz

  • Mesaje scrise: 264
  • Locatie: Rm.Valcea
  • Masina: Astra 1992
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jun 2006

  • Mesaj Privat
multumesc.Am schimbat delcoul si acuma vad ca nu se mai aprinde...inca....ms mult...puteti sa inchideti subiectu
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR