Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • free4wayu

  • Mesaje scrise: 133
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2004

  • Mesaj Privat
am fost astazi la AAA Auto sa imi vand masina, asta dupa ce m-au cautat mai rau decat aia care vor sa iti faca asigurari.... la telefon ma intreaba despre ea, le spun tot, zice: A, ok, va putem oferi 7700 (pretul meu in anunt fiind 7600). Zic: OK, vin!
ajung acolo, apare unu care se prezinta, da tarcoale la masina, o ia sa mearga cu ea (cu mine in dreapta), mi-a tocit juma de ambreiaj la felul cum pleca de pe loc, etc, cam varza omu, a mai dat si peste un caine cand ne intorceam de la "testdrive" noroc ca avea doar 10 km/h....
apoi zice, va dam 6000 - drastica scadere de la aia 7700 de la telefon
eu:...???????
zic: -ok, da-mi talonul inapoi ca sa pot pleca
-nu vi-l dau! va dau 6200
-Baiete, nu auzi? da talonu inapoi sau 7600 euro!
se duce la receptie sa imi aduca talonul, vine tot fara el:
-va dau 6400.
il trimit inapoi, iar vine cu mana goala si tot asa de mai multe ori, de fiecare data marind pretul cu 200, poate daca aveam destula rabdare ajungea si la suma mea, dar ne-am oprit la 6800 cand am tipat la el sa imi aduca talonul si sa inceteze mascarada.



deci aveti grija la astia de la AAA Auto, ca suna cu un pret cu care sa te atraga si cand ajungi acolo, vine un pustan, vai mama lui, care se tiganeste cu tine, pe timpul tau si masina ta, fara sa ajungi nicaieri.
Skip ads

  • magazinulmeu

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Se confirma. Samsari cu acte !!!
  • sabin

  • Mesaje scrise: 199
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2006

  • Mesaj Privat
ce va pot spune sigur este ca majoritatea masinilor de la AAA au kilometrajul manarit
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Chiar nu vad DE CE VA ADRESATI intermediarilor (chiar celor "cat se poate de onesti", presupunand ca ar exista asa ceva...)
Ei traiesc din procentul "jumulit" si de la vanzator, si de la cumparator, fara sa vreun beneficiu pentru una din parti Exclamation
Apeland la ei, vanzatoruluio i se va parea pretul mic, cumparatorului, mare, iar samsarul ai creste contul in banca... Exclamation
Skip ads

  • cristian.mihai1981

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2006

  • Mesaj Privat
mai am fost la AAAauto si eu ca nu prea tin masinile si sa vezi... am sunat initial cu un ford fiesta 1.8 diesel 115 cp(motor modificat deutchland) au zis ca imi ofera cat? 4400 euro... zic pa si am inchis
  • cristian.mihai1981

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2006

  • Mesaj Privat
anul acesta am avut ca masina prima parte a anului pana sa imi iau un opel astra hatchback 1.7 dti, fabricatie 2003 cu numai 7000 euro tva inclus, ce sa credeti ca am avut?..... o toyota yaris( masina super ok) am dat pe ea 6500 si doream sa o dau sa-mi iau ceva mai mare iar oamenii dupa ce au zis la telefon ca imi pot da acesti bani, cand m-am dus acolo mi-au oferit 5500 euro Smile

p.s. sunt nebuni si tzepari
mai bine o pui pe net
  • maryo

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie:
  • Masina: Calibra 1991 C 20 LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Mi-am luat si eu o tzeapa acolo.
Am avut un Hyundai Elantra din 2002 full cu 58 000Km si carte service.Mi-au oferit pe masina 5500 euro.Cand am luat masina cu tot cu leasing m-a dus aproape de 17000.
Asa ceva nu am vazut - masina s-a dat imedat in targ cu 7000 euro.
  • free4wayu

  • Mesaje scrise: 133
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2004

  • Mesaj Privat
Smile) astept si pe cineva cu un eventual reply pozitiv la adresa lor Smile)
Skip ads

  • alex2k6

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 1.9 CDTI 150 HP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Nu cred sa gasesti asa ceva. Peste tot numai de rau vad ca zice lumea de AAA. Dar se pare ca sunt destui care nu se informeaza, ca altfel nu se explica cum de au clienti.
  • LeTigre

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1992 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Eu am cumparat vectra din garaj de la AAA Auto. Lucruri pozitive nu prea am de zis. Negative sunt destule:
1. Te lasa sa faci test drive cica, vreo 5 minute, pe o strada din spatele firmei care este si destul de aglomerata si este dreapta de la un capat la altul.
2. Am cerut sa ridice masina pe elevator sa ma pot uita sub ea si pentru asta atrebuit sa astept vreo ora ca vezi doamne erau elevatoarele ocupate. Pana la urma dupa insistente repetate au suit-o si pe elevator.
3. Nu mi-au acordat garantie la masina sub motiv ca e prea veche, asigurandu-ma in schimb ca a fost foarte atent verificata de mecanicii lor, ceea ce s-a dovedit a nu fi deloc adevarat. Cand am dus masina la service am constatat ca termocupla de la radiator era de dacie si ventilatorul se invartea nonstop iar fisele de la bujii curentau ca dracu. Pai ce verificare atenta a fost aia daca nu au vazut nici lucrurile care sareau in ochi. La catva timp si bateria si-a dat duhul
4. Nu vreau sa-i vorbesc prea mult de rau pt ca masina una peste alta nu a avut probleme majore (ceea ce nu inseamna ca au ei vreun merit in treaba asta), la masina imediat ce am luat-o am schimbat consumabilele, un pivot si rulmentii spate iar mai tarziu am schimbat si electromotorul, insa ceea ce pot sa spun este ca nu au nici un fel de scrupule si mint de ingheata apele. Nu stiu cum dracu i-au dresat asa pe angajati. Daca astia mici sunt asa ma intreb cum or fi sefii lor. Un alt lucru, minor ce-i drept, care m-a deranjat a fost ca, pentru a-si pune suportii lor de numere cu AAA Auto, pentru ca nu se potriveau la prinderile originale, au facut gauri in tabla cu bormasina.
5. Cand am facut facut test drive-ul masina avea ceva benzina in rezervor, insa dupa ce am cumparat-o si am plecat cu ea acasa benzina se evaporase brusc si mare minune ca am ajuns la o benzinarie cu cata benzina imi lasasera ei in rezervor.
5. Au fost si lucruri pozitive insa. Atunci cand m-am dus la ei nu aveam banii la mine pt. ca nu credeam ca o sa cumpar masina. De fapt m-am dus acolo intr-o doara, mai mult ca sa nu zic ca nu m-am dus. Ma gandeam ca cine stie ce cazatura de masina o fi. Dupa ce am negociat pretul cu agentul mi-au dat o masina cu soferul lor ca sa ma aduca acasa sa iau banii si sa ma aduca inapoi. Mi-au mai dat si niste bonusuri, nu mare lucru dar oricum conteaza (mi-au dat un dvd player, un antifurt pt volan si mi-au facut un polish la masina).
  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
LeTigre a scris:5. Au fost si lucruri pozitive insa. Atunci cand m-am dus la ei nu aveam banii la mine pt. ca nu credeam ca o sa cumpar masina. De fapt m-am dus acolo intr-o doara, mai mult ca sa nu zic ca nu m-am dus. Ma gandeam ca cine stie ce cazatura de masina o fi. Dupa ce am negociat pretul cu agentul mi-au dat o masina cu soferul lor ca sa ma aduca acasa sa iau banii si sa ma aduca inapoi. Mi-au mai dat si niste bonusuri, nu mare lucru dar oricum conteaza (mi-au dat un dvd player, un antifurt pt volan si mi-au facut un polish la masina).

O strategie marsava. Tot pentru a nu scapa clientul! Firmele de regula nu pierd in fata persoanelor fizice.
  • Vinti

  • Mesaje scrise: 886
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Tie ti-au facut o oferta buna. Eu am fost cu a mea pe care am estimat-o eu pe la 4000 euro. Dupa ce am mers cu ea, s-a uitat la ea vre-o 15 min si nu au gasit nimic ce sa zica decat ca e ambreiajul cam tare mi-au zis si pretul 2000 euro (stiam ca o sa zica un asemenea pret pt ca am mai fost la ei cu un Ford Fiesta si de la 6000 cat am luat pe masina cand am dat-o ei au ajuns la un pret de 3500).I-am spus cum a facut de a ajuns la pretul acesta de 2000 euro ca masina merge bine nu are pic de rugina pe nicaieri si raspunsul pe care l-am primit a fost acela ca asta e pretul pietei la vectra A Laughing
I-am aratat anuntul telefonic si din 5 anunturi cu vectra A nici unu nu era sub 3500, a incercat el sa o scalde da nici chiar asa 2000 euro o vectra A ... am mai stat vro 30 min pana a adus talonul . A zis ca imi da o masina in rate si ca a mea sa fie avansul pretul masinii pe care vroia sa mi-o dea era de 9500 euro pt o Astra G din 2001 Laughing

Am plecat de la ei cu lacrimi in ochi............de ras
Skip ads

  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Aveti comerciantii care ai meritati Rolling Eyes (statistic vorbind, nu e un atac personal...)
Daca ar lua-o sub coada sistematic, s-ar lasa de meserie sau ar face mai multr decat un spray siliconic pentru 2-3000 E baneficiu... Mad
  • Amadeus

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Frontera 1998 X20SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Niste boi, intr-adevar. Am avut si eu de a face cu ei...
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Fara nici un atac personal sau apropo penibil, boii NU sunt ei... Cool
  • Amadeus

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Frontera 1998 X20SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Mda, cumva ai si tu dreptate...
  • free4wayu

  • Mesaje scrise: 133
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2004

  • Mesaj Privat
in momentul cand te suna si iti ofera un pret destul de mare, te duci, mai ales daca e prima data si nu stii despre ce e vorba sau ce e cu ei;
chestia cu boii e cam rea din partea ta, nu stiu ce cauta aici, iar tu oricum esti genul "contra", te-am intalnit pe mai multe subiecte din forumul asta,
asa ca te rog sa nu mai scrii, da?
sorin666 a scris:Fara nici un atac personal sau apropo penibil, boii NU sunt ei... Cool

  • sabin

  • Mesaje scrise: 199
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2006

  • Mesaj Privat
intr-adevar sorin este genul "gigi contra" insa asta nu inseamna ca nu mai trebuie sa scrie...sa fim seriosi. Poate are cateodata unele remarci cam dure...si nu sunt tot timpul de acord cu ele...dar e opinia omului.
  • free4wayu

  • Mesaje scrise: 133
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2004

  • Mesaj Privat
sabin a scris:intr-adevar sorin este genul "gigi contra" insa asta nu inseamna ca nu mai trebuie sa scrie...sa fim seriosi. Poate are cateodata unele remarci cam dure...si nu sunt tot timpul de acord cu ele...dar e opinia omului.


sa nu mai scrie la adresa mea, am facut eu economie de cuvinte in exprimare
  • maddan

  • Mesaje scrise: 320
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jan 2005

  • Mesaj Privat
pentru a-si pune suportii lor de numere cu AAA Auto, pentru ca nu se potriveau la prinderile originale, au facut gauri in tabla cu bormasina


WHAAAT?! Numai pentru faza asta si le-as fi dat flit.

Si eu am opinii negative cu privire la AAA Auto, sunt samsari pe picior mare si atat.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR