Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • lucian ing AR

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: IASI
  • Masina: Frontera 2003 x22dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Felicitari CORVIN !Am si eu o FRONTERA A x22xe 1995 numai buna pt AAA
Skip ads

  • ddf

  • Mesaje scrise: 1,346
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Corsa 2003 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Salutare la toata lumea !
Dati-mi ,, voie " sa ma ,,inscriu" si eu in ,,clubul" celor nemultumiti si tepuiti de aceasta pseudo firma AAA Auto.
Am facut prostia sa cumpar de la ei un Opel Astra G Caravan motor Z16XEP.Pretul era convenabil.
Am vrut neaparat sa aiba aer conditionat .
Dar se pare ca nu am avut parte de el ptr. ca odata ajuns acasa , mecanicul de la service la care m-am dus ptr. schimbul de ulei (conform ,,garantiei" acordata de ei) a constatat ca furtunul dintre compresor si radiatorul frontal (condesatorul de AC) este complet taiat la ambele capete. Am crezut ca fac o sa fac o criza ....
Evident ca agentul lor de vanzari m-a asigurat ca functioneaza !!!Era 1 martie iar temperatura de afara 10 grd C.
Iar eu ... l-am crezut.
O alta problema cu masina este cureaua de accesorii : codul dat vanzatori 5Pk 1210 nu se potriveste cu ce i-am pus 5pk 1588 . De ce ? Nu stiu ! Poate stie cineva!
Rola intinzatoare are santuri cand ea ar trebui conform vanzatorului de piese auto sa fie neteda.
Iar cireasa de pe tort : cd-playerul nu citeste cd-urile afisand mesajul : Error CD.
Cam multe hibe ptr un Opel din 2003 cu doar 35 500 km la bord.
Enervat am revenit peste o saptamana la ei : si au inceput sa o scalde sa imi bage pseudo garantia in fata, ca asa au luat-o si ei etc , etc.
Nu m-am lasat pana nu am facut o reclamatie , si i-am explicat expertului aluia de acolo ca AC trebuie sa il repare ei ptr ca mi-au vandut -o din start cu el defect si deci nu intra sub incidenta ,,garantiei".
Asta e : au profitat de faptul ca i-am crezut, nu am verificat in amanunt afirmatiile mincinoase ale ag. de vanzari.
La reclamatie am primit raspuns negativ (dupa 14 zile) fara nici o alta justificare.
In consecinta am facut reclamatie la OPC si acum astept raspunsul.
Deci in concluzie : nu cumparati masina de la ei! Fugiti cat puteti de aceasta firma de ageamii, mincinosi si tepuitori.
In rest recunosc ca masina merge bine si nu sunt alte probleme.
In incheiere va intreb :
1. Ce cod are cureaua de accesorii ?
2. Ce cod are rola intinzatoare a acestei curele ?
3. Exista electroventilator la radiatorul-condesatorul de AC la Z!6XEP pe benzina ?
Multumesc !
  • turbo_tudor

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2006 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Cu ceva timp in urma, mai exact in septembrie 2006 ma loveste pe mine ca eram in zona sa vadcat imi ofera astia pe masina. Mentionez ca masina e ianuarie 2006, avea 27.000 km si pretul de lista e cca 17.500 euro. Incepand cu chestia ca nici nu stiau ca 1,3 CDTI exista pe Astra H, probabil nu primisera updateul, si terminand cu faptul ca initial imi oferisera 11.000 si ca ultima lor oferta era de 12.500, m-a busit rasul le-am zis ca eu o vand in 2 ore in targ cu cel putin 13.500 si am plecat. Au inceput sa ma sune disperati....sa ma duc la ei sa mai vb...etc etc, nici nu am mai pus piciorul la ei in curte. Ok, inteleg cumpara mai iftin si vand mai scump, dar nici in halul asta adik sa isi puna atata.......la o masina care nu trebuia sa ii faca nimic, acelasi an, cu 27.000 km, totul tre sa aibe o limita
  • ion antonescu

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 2001 Z22XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2006

  • Mesaj Privat
AAA sunt niste bisnitari notorii. Dar au si partile lor bune. Pot fi foarte usor intepati. Le-am tras-o rau de tot de 2 ori pana acum si tot mai vor... I-au spaga la achizitii...A fost asa usor sa le plasez masini de KK pt cativa euro in plus. Pacat ca acele masini au ajuns apoi la oameni fara vina care acum se judeca probabil cu superfirma KKK auto. Au sute de procese pe rol. Si eu trebuia sa-i dau in judecata dar unul din oamenii lor m-a invatat cum sa fac ca sa-mi recuperez paguba, discret si eficient. Si a mers! Se fura intre ei ca tiganii nostrii...Am folosit interpusi care s-au descurcat de minune. Totul s-a derulat atat de rapid incat nu ne venea noua sa credem. Apelati la ei cu porcarii, sigur pun botul. Afara sunt numitii gunoierii autohausurilor... Dar nu sunt singurii din pacate. Va sfatuiesc nici sa nu calcati pe trotuarul lor...In final le urez celor de la AAA Auto Buc. inchisoare lunga si dureroasa pt nemerniciile pe care le produc zilnic unor oameni care n-au alta vina decat ca au incredere in cuvantul dat. Pt ceea ce fac ei in alte tari ar fi carbonizati de mult la propiu. Imi pare rau ca m-am dezlantuit asa de dur dar mai bine sa cititi si sa nu gresiti! Respecte tuturor celor care isi respecta semenii asa cum sunt ei, buni sau mai putin buni...
Skip ads

  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
bravo " generale " Laughing si in ce fel le-ai dat teapa ? povesteste-ne si noua ! vrem sa vedem si specimene care isi iau teapa , ca de dat ....sunt o gramada de masini pe sosele cu sigla AAA auto .
  • ddf

  • Mesaje scrise: 1,346
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Corsa 2003 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2007

  • Mesaj Privat

Si eu trebuia sa-i dau in judecata dar unul din oamenii lor m-a invatat cum sa fac ca sa-mi recuperez paguba, discret si eficient.

@ion antonescu din pacate si eu sunt unul din clientii tepuitii la greu de acesti NE-profesionisti de la KKK auto. Sad
Poate ma inveti si pe mine cum sa procedez.
Cat oi trai eu sa le fac o ,,reclama". Si oricum imi voi remedia eu singur defectiunea la AC.
  • al3xz

  • Mesaje scrise: 329
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2006

  • Mesaj Privat
offtopic

@turbo_tudor e de vanzare masina ?
  • ion antonescu

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 2001 Z22XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Dragi confrati intru suferinta... Intai de toate, respectele mele. Maine plec in tarile calde, respectiv GERMANIA, unde ma voi odihni 2-3 saptamani. Daca vreti RAZBUNARE importiva AAA, adica KKK auto , nu le dati foc la parc. Dati-le masini bune. Vedeti Opelul Frontera de la Corvin... Le-am dat si eu doua pe masura. Au un an de cand stau in parc. Va las sa ghiciti care sunt...Masura de siguranta! Spaga la mocofan a fost de 10% pe vorbe ,iar cand s-au ridicat banii au ramas doar 50%... De! Aceleasi metode ,dar cu taxa inversa. Mocofanii s-au multumit, ba mai mult ne-au recomandat doua colege cu ceva trecere pe la sefu... Mai aveam putin si le mai dadeam cate o suta, ca tare erau draguti. Cert este ca ei mi-au facut o paguba de 1000euro, eu le-am facut lor una de 12000euro... Pun botul la orice combinatie daca stii sa-i vrajesti. La mine a tinut faza cu baiatul bun de prost... Nu-i iertati domnilor, nu merita. Una e sa iei o masina ieftina in cunostinta de cauza, si cu totul altceva e sa iei una cu toate garantiile posibile si sa constati ulterior ca nimic din ce s-a vorbit nu e real. ba mai mult, cand le aduci la cunostinta constatarile tale ulterioare te i-au la misto, isi bat joc de tine si chiar te ameninta. Ultimul caz cunoscut de mine este al Renaultului 2.0 negru, benzina, Laguna, care a ajuns la un avocat...Va las sa va inchipuiti ce urmeaza! Omul le va trimite sute de momeli, inclusiv amici politisti de la crima organizata, fisc, RAR, ANPC si cred ca lista poate continua. In incheiere doresc sa-mi spun parerea finala despre AAA-KKK auto-Pacat ca le-au cazut victime oameni cumsecade, care au crezut in valoarea cuvantului si a respectului reciproc! Acelasi tratament, dar parca mai bland il poti obtine de la samsarii din Vitan, doar ca aia mai au un gram de minte si nu intind coarda pana se rupe. Urmariti cu atentie evolutia acestor avortoni, zilele lor sunt numarate...stiu din sursa sigura. Au prea multe procese pe rol ca sa mai faca fata, iar unele persoane care au fost inselate de ei au posibilitatea sa rezolve aceasta situatie. Eu revin in tara la sfarsitullunii si sper ca acest subiect sa fie o trista amintire. Pana atunci va rog NU CUMPARATI NIMIC DE LA AAA-KKK auto! E TZEAPA! Respectele mele domnilor romani!
Skip ads

  • GR99RED

  • Mesaje scrise: 0
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2004 Z20
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Salut eu am vandut la AAA Auto un VW Golf 5 din 2005 Rosu 1.9 TDi cu 12000euro si tot la fel am patit si eu abia am scapat de masina m-au sunat au spus sa-mi dau 13000 si acolo tot felul de chestii am patit :PPP infine oricum mai bine AUTOVIT decat AAA Auto
  • 1.7dti_edition2000

  • Mesaje scrise: 533
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Opel caravan din 2003 cu doar 35 500 km la bord ? Evil or Very Mad
Sigur nu ai uitat vreun '1' la inceput?
  • florin_bv

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: brasov
  • Masina: Vectra 1997 x17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2006

  • Mesaj Privat
1.7dti_edition2000 a scris:Opel caravan din 2003 cu doar 35 500 km la bord ? Evil or Very Mad
Sigur nu ai uitat vreun '1' la inceput?

35.000 la bord nu inseamna 35.000 sub bord Very Happy din 2003 peste 150.000.
cat despre aaa no coment mi-au oderit pe focus II 1.6 tdci 10500 cu tot cu taxa - a doua zi am vandut masina cu 11 miutze si ceva fara taxa, masina era impecabile, avea 49.000 km cu carte sevvice si era full (fara pele), a doua zi m-au sunat ca-mi ofera 11500 cu taxa, deci in 24 ore masina valora cu 1000 E in plus, sunt curios daca nu le spuneam ca am vandut-o cat imi ofereau dupa 2-3 zile Very Happy
Azi m-au sunat si mi-au oferit pe signum fara sa-l vada 12.500 cu taxa, sunt curios maine sau poimaine cat imi ofera
  • drw

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Apropo de AAA ..am gasit zilele trecute un astra clasic din 2005, 15 mi de km...hachback la 10500 euro ( are climmatronic, geamuri pe fata electice, abs, oglinzi reglabile electrice si incalzite, 2 arbaguri proiectoare, servodirectie, mp3 ) dar la ce ati scris aici despre AAA sunt cam in dubiu acum...si pretul mi se pare cam mare.voi ce parere aveti? aaa plus ca scria ca masina are carte servie..iar cand am cerut-o nu s-a mai gasit..cica s-a pierdut
Skip ads

  • mctoto

  • Mesaje scrise: 1,846
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2006

  • Mesaj Privat
cred ca ti-ai raspuns singur Rolling Eyes
  • drw

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jun 2007

  • Mesaj Privat
da dar mai e un aspect..am cerut ca masina sa fie verificata pe banii lor si au acceptat...sa fie testata la orice service opel si ma lasa pe mine sa aleg eu service-ul...ma gandesc ca daca ar fia vut ceva masina...nu ar fi zis asa...
  • mctoto

  • Mesaje scrise: 1,846
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2006

  • Mesaj Privat
se poate ca masinuta sa fie buna , din ce s-a vorbit pe aici se pare ca au mai existat persoane(2-3) care si-au luat masina buna de la ei.

Acuma depinde de tine , daca poti mergi si in alte parti ,asa cum ai zis sa-si dea cu pareara despre ea.
  • drw

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jun 2007

  • Mesaj Privat
sa zicem ca masina e ok...merita sa dau 10500 pe ea? avand in vedere numarul de km, anul fabricatiei si dotarile pe care le are?
  • mctoto

  • Mesaje scrise: 1,846
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2006

  • Mesaj Privat
nu stiu , depinde si de motor, ....care este?.....
  • drw

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jun 2007

  • Mesaj Privat
1.6 16 v 103 cai
  • mctoto

  • Mesaje scrise: 1,846
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2006

  • Mesaj Privat
cred ca e ok , nu stiu sa-ti zic exact , mai astepta si alte pareri. una noua e 12.000 si clima mai e cam 1200
  • SAW

  • Mesaje scrise: 125
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Aug 2005

  • Mesaj Privat
si-a cumparat un prieten un audi a6 de la ei. 2003, 2.5 v6 diesel, la un pret bunicel. Are masina de aprox un an si nu are nici o problema cu ea.

Daca nu esti atent iti iei teapa pe oriunde.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR