Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • iulian1971

  • Mesaje scrise: 7,081
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2006

  • Mesaj Privat
drw a scris:sa zicem ca masina e ok...merita sa dau 10500 pe ea? avand in vedere numarul de km, anul fabricatiei si dotarile pe care le are?

Daca nu ma-nsel 1.4, 16 v, 0 km, costa 11.000. Mai pune cateva sute si ia una noua.
Skip ads

  • dean

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y17Dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Dec 2005

  • Mesaj Privat
daca permiteti sa-mi dau si eu cu parerea..am o cunostinta care a luat o masina SH de la AAA auto care merge (si arata) destul de bine.riscul de a lua o masina cu probleme exista peste tot,macar la AAA fiind un targ oficial se exclude sa fii ,,ars,, de bani prin inselaciune,sau sa primesti o masina furata lucru la fel de rau de altfel.
sunt sigur ca si printre noi sunt destui care au luat masini cu probleme din tarile ,,civilizate,, cu distributii neschimbate sau km dati innapoi si au ramas in pana pe drum,sau cu probleme de acte nemaiputand sa le inmatriculeze.
una peste alta daca mi-as cumpara o masina SH,inainte de a da banii pe ea as verificao tehnic la un service serios iar partea de acte adica autenticitatea si seriile direct la R.A.R
  • drw

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jun 2007

  • Mesaj Privat
am fost ieri cu masina la service la dibas..unde baietii au verifcat-o. au zis ca e in stare perfecta numai ca ar fi data 15 mii de km inapoi. asa ca cei de la aaaauto nu vand neaparat masini proaste, dar nu sunt tocmai "curate".masina nu am mai cumparat-o avand in vedere pretul f mare aproximativ 11 mii de euro pt o masina sh din 2005
  • andrei006

  • Mesaje scrise: 897
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2006

  • Mesaj Privat
De curiozitate ... dupa ce si-au dat seama profesionistii aia de la di-bas ca masina are km dati inapoi ?
A mea spre exemplu are 32.000 km, an 2005 ... si dotari asemnatoare ... iar daca ar fi sa o vand ( desi nu e cazul) probabil as fi multumit cu 9500 E ... sau ceva asemanator. Oricum era mare pretul.
Skip ads

  • free4wayu

  • Mesaje scrise: 133
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2004

  • Mesaj Privat
de kilometri reali nu iti poti da seama, dar exista urmatoarea metoda:
masina stie ca are de facut revizie la fiecare 15.000 km, in mom in care o faci pe cea de 60.000, ea iti arata ca urmatoarea e la 75.000
acu daca eu dau km inapoi la 40.000 de la 64.000 sa zicem, ea tot asa imi arata ca urmatoarea revizie e la 75.000. deci o diferenta de 35.000 de km, ceea ce e un paradox, intrucat masina sare doar din 15.000 in 15.000, tocmai de aia ti-au zis ca e data inapoi cu 15.000, ea poate fi data cu mult mai mult, iar intre timp sa se fi ajuns iar cu km la zi......

nush daca m-am facut chiar inteles.....
  • drw

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jun 2007

  • Mesaj Privat
da asa si-au dat seama cum a zis free4wayu..masina avea 15 mii de km si service-ul urmator il arata la 42000...au zis ca e data cam in jur de 15 mii inapoi..plus ca discurile de frana erau un pic uzate..lucru care cred ca la 15 mii de km nu ar trebui sa se observe
  • GabiB77

  • Mesaje scrise: 2,387
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2011 A12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Daca va referiti la acel "Insp" de la bord, se poate reseta oricand de catre oricine... dati un search pe forum si vedeti cum...
  • free4wayu

  • Mesaje scrise: 133
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2004

  • Mesaj Privat
nu ne referim la aia
Skip ads

  • ddf

  • Mesaje scrise: 1,346
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Corsa 2003 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2007

  • Mesaj Privat
dean a scris:... macar la AAA fiind un targ oficial se exclude sa fii ,,ars,, de bani prin inselaciune,sau sa primesti o masina furata lucru la fel de rau de altfel. ...

La aaa auto (cu litere mici) exista o mare probabilitate ,de 98 % , se iei o mare teapa (cum am luat eu) , sa fi inselat-mintit cu zambetul cel mai senin, cu cea mai nevinovata fata ca totul e ok si ca totul functioneaza bine.
Pseudo-garantia e un fel de n-ar mai fi.Ba chiar devin si iritati daca le pomenesti de ea.Niste mincinosi se cea mai joasa speta !
E adevarat ca masina merge fff bine am facut din martie pana acum cam 15.000 de km fara nici o problema. Pentru linstea mea am schimbat setul de distributie si placutele de frana in rest merge.Daca nu ar fi fost : furtunul de la AC taiat si Cd-playerul busit poate ca as fi avut alta parere fata de acesti .... legumicultori.
  • opelsan

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jul 2007

  • Mesaj Privat
salut,

Apropo de AAA auto.. cei mai mari tepari.
Un bun prieten a trecut cu un 307 2.0 hdi pe la ei si a intrebat cam cat ar primi pe ea, raspunsul aaa auto 9.100 euro (el ceruse 9.000. euro). La nici o luna dupa asta, a avut o belea si a fost nevoit sa vanda 307. Masina avea 165.000. kmiar el a resetat-o la 98.000 km. S-a prezentat cu 307 la aaa auto si a fost "evaluata profesional" la 8100 euro; nu a contat ca nu are carte service. Dupa o saptamana de la vanzare am fost la aaa auto si masina costa 9.200 euro, am fost la receptie si imediat un "samsar" cu un super papagal, mai aveam putin si platea avansu, asa papagal avea omu lor. Am fost cu el sa dam o tura cu masina, acum avea 90.210. km, deci mai fusese resetat bordu si de ei. Il intreb pe samasar daca are carte de service iar el ma linisteste ca masina este garantata 3 luni fara limita de km.
Asadar, evitati AAA auto!
  • ddf

  • Mesaje scrise: 1,346
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Corsa 2003 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2007

  • Mesaj Privat
opelsan a scris:salut,

...iar el ma linisteste ca masina este garantata 3 luni fara limita de km...
Asadar, evitati AAA auto!


Minciuni , minciuni sfruntate.Nu este garantat nimic : cand semnezi asa zisul certificat de garantie vezi ca : partea electrica, partea de climatizare, trenul de rulare nu sunt acoperite de certificatul de garantie.Iar motorul daca nu dovedesti cu factura ca ai schimbat: ulei, filtre, distributie etc (poate chiar tot motorul) iese si el din discutie.Mai ramane caroseria.Daca nu era legea care ii obliga pe acesti TEPARI - MINCINOSI sa dea garantie 3 luni , dar si asa au gasit o cale sa eludeze legea , tocmai prin aceasta anexa a certificatului de garantie de care am pomenit mai sus.
Asadar repet concluzia colegului de forum :
,, ... Evitati AAA auto !" si in continuare : Aveti grija ca si alti prieteni de ai vostri sa nu cada in plasa acestor oameni fara scrupule, care nu au 2 vorbe la un loc.
  • vallydragomir2005

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Galati
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Imi iau in Ianuarie un Golf 4 VARIANT ,An FAB 2000, motor 1.9 TDI , full option, fara piele, motor de 101 CP, ce sa zic , MASINA IMPECABILA..ionizate toate gamurile , aveam si jante frumoase...o tin pana in MARTIE, fiindca aveam nevoie de casa, scot masina la VANZAREEEEE........pe un site de mare trafic de samsari, si de samsarii de la AAA AUTO, si hopaaaaaaaa, ma suna ei frumos....zic :

AVETI UN GOLF DE VANZARE ETC ETC ETC, PRETUL DVS ESTE DE?
RASPUNS:7900Euro , NEGOCIABIL( asta ptr ca ma grabeam foarte foarte tare_) zice OK VENITI LA NOI

MA DUC LA EI , SE URCA UN ISTET DE ALA LA VOLAN, IMI SCOATE MASINA PE DRUM ( cu mine in dreapta) isi bate JOC de masina mea, de parca era ultima caruta si zice 6500 EURO atat va putem oferi....

EU ZIC.....O ZI PLACUTA si dau sa plec, el zice 6700 EURO.....i-am citit numele de pe ecusonul ala si i-am zis... ba in p....a m.....ii..... adu-mi certificatul masinii , pt ca nu ti-o dau ,nici sa mori langa ea ,cu banii propusi de tine....


TREC 3 zile , ma suna diperati....oferim 7300 EURO, ptr ca avem un client care doreste un Golf 4 Variant ..

LE-am zis ca fara 7500 nu dau masina!au zis ca ofera 7300 si lor nu le place sa se targuiasca:D
SAMSARII DIN SUD ESTUL EUROPEI SUNT PROMPTI CU PRETURILE:D


SI DE ATUNCI SANATATE , si BAFTA LA PESTE ,,,,,,,sunt cei mai neseriosi oameni posibili , si nu incercati sa va ganditi ca va platesc bani seriosi pe masini , ptr ca nu este asa....oamenii dau kilometrajul inapoi la absolut orice masina achizitionata ( AM UN AMIC CARE A DAT UN MATIZ LA EI , avea 114.000 KM cand l-a dat , si peste 6-7 zile cand ne-am dus sa ne uitam pe acolo , avea MATIZUL 95.000 KM Very Happy asa ca nu va faceti iluzii optice , SUNT NISTE PANARAME
Skip ads

  • deleted-8071

  • Mesaje scrise: 414
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2007

  • Mesaj Privat
sabin a scris:ce va pot spune sigur este ca majoritatea masinilor de la AAA au kilometrajul manarit


3 masini date la tarani de la AAA (vandute nu de mine de amici) toate 3 aranjate kilometraju ...nici dracu nu a verificat ceva.Din pct meu de vedere mie mi-ar covenii...ca iau o masina cu 350 mi la bord i pun 140 mi si m-am scos cu 300-500 $ la deal.Pacat ca nu am timp si bani sa investesc in asa ceva ca se scot bani frumosi ... Twisted Evil
  • Cristianxxl

  • Mesaje scrise: 0
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Un amic a fost sunat de aaaauto pt ca vindea o masina.La telefon i-au oferit un pret si knd s-a dus cu masina i-au oferit cu 1200eu mai putin.Amicul a plecat instant, apoi au continuat sa il sune oferindu-i cite 50-100eur in plus.Amicul a vindut masina unui particular cu un pret decent.Aaa inca il mai deranjeaza cu telefoane...
  • ro_marian

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2003 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Aug 2007

  • Mesaj Privat
am luat si eu un opel corsa c 2003 motor 1.0 z10xede la aaa autocu garantie 3 luni si dupa 3 zile am constatat ca sonda de ulei era sparta si pierdeam ulei prin ea asa ca mam prezentat la garantie cand ajung acolo mi sew spune ca trebue sami cumpar sonda ca face parte din electric si nu este suportata de garantie ma duc la augsburg si cumpar filtru ulei filtru aer si sonda ulei si ulei motul pentru motor de la un prieten 4 litri ma duc la ei stau 30de minute ami baga masina le las tot ce am cumparat pentru schimb si es afara din servis stand la usa ca nu ai voe in auntrusi le zic sa se uite si la rotile pe spate ca nu prea tine frana de mana sim zice sa cumpar saboti si placutesa mi le schimbe ca tot nu face obiectul garantiei,schimba uleiu schimbat sonda filtru ulei si filtru aer le dau 20 ron si stupoare cand ajung acasa capacu de la motor pe care scrie ecotec clemele ruptelam prins cu banda sa nul pierd pe drum cand ma uit si la filtru de aer suruburile nedesfacute deci teapa sant niste nenorociti mai am 2luni de garantie dar nu ma mai duc la ei am vorbit la radacini sai fac o revizie sa vad ce mai trebue schimbat in rest masina merge pine nu am alte problemesi am facut deja 1000km
  • sirblue

  • Mesaje scrise: 160
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Bravo ma baieti, luati masina de la XXX Auto ca merita, credeti-ma, garantie e garantie, kilometraju e garantat, personal foarte amabil si profesionist, posibilitati de finantare, SAU mai bine cumparati din targul Vitan ca tot aia e...si cand te gandesti ca ei reprezinta "concurenta" pentru mine....halal...
  • rastafarianul

  • Mesaje scrise: 513
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Citesc si ma minunez, oare ANPC nu se poate autosesiza sa faca ceva cu AAAauto astia ?
  • ddf

  • Mesaje scrise: 1,346
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Corsa 2003 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Am zis sa uit total de acesti NETREBNICI de la aaa , dar citind cele scrise de voi pe forum constat ca nu pot.Oare cati oamneni vor mai tepui acesti .... ?
Ce a scris @ro_marian nu face decat sa confirme inca o data ce am scris mai sus. Garantia lor este fix ZERO.Nu rezolvi nimic cu garantia asta.
Cand cumperi de la ei sunt tot numai zambet, cand te duci si reclami ceva pun un bot mai, mai sa te ia si la bataie.
Eu i-am reclamat prin intermediul site-ului ANPC dar nici pana acum nu am primit nici un raspuns.Cei din Ialomita au zis ca au trimis reclamatia la Bucuresti, iar Bucurestiul tace chitic de 5 luni.
Intre timp problema mea cu furtunul de a.c. s-a rezolvat cumparand unul ,,nou" de la second (Opelul busit nu avea decat 8 000 de km )iar problema cu CDR500 = i-a luat un modulator FM cu card SD de 1Gb si am muzica de nu se poate.
  • free4wayu

  • Mesaje scrise: 133
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2004

  • Mesaj Privat
eu, fiind si initiatorul acestui topic, i-am reclamat in nenumarate randuri la ANPC, dar pe aia de la ANPC unde ii reclami? ca nu se misca nimic....
  • tavi_73_tax

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Tecuci
  • Masina: Zafira 2006 Z 19 DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Norocosule!(corvin)
Neamdemanivela astia de AAA or sa tzepuiasca la randul lor pe cineva...dar de aia exista si alternative!
Deci...nu cumparati de AAA nici barem un odorizant auto!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR