Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • ..Loveall..

  • Mesaje scrise: 77
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 1992 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Buna ziua.Unde as putea sa-mi fac si eu un furtun special GPL cu descarcare electrostatica care vine intre priza si butelia GPL?Mentionez faptul ca am un opel vectra A adam 1.6i din 92
Am avut o instalatie GPL olandeza pe masina cu urmatoarele date:
date butelie GPL
WVM 890615
VULGEW 23kg
18-30 BAR
C 148 950 VULL 809 PROPAN
04-92, INH 55 L
LEEGGEW +T
235 RST37-2 3,8

Acest furtun special GPL am vazut ca este si cu filet la capete si nu-i cunosc dimensiunea FI.
Atasez 2 poze cu butelia si priza poate puteti sa-mi spuneti voi si va dati seama dupa date ce furtun mai exact imi trebuie
Acum doresc sa-mi montez la loc instalatia GPL si nu se baga nimeni sa mi-o faca fara acest furtun special ca exsista riscul sa nu iau foc in timpu alimentarii cu gpl.Cica trebuie sa fie un furtun cu descarcare electrostatica.Stiti voi vreo firma ceva care poate sa-mi faca pe comanda acest furtun?Ma inebuneste acest aspect ca doar acest furtun ma impedica sa-mi montez instalatia GPL la loc.Fara acest furtun nu se baga nimeni (
Insist sa-mi montez aceasta instalatie la loc pentru ca este cea originala a masinii,si din cate stiu instalatiile GPL olandeze sunt cele mai tari

pozele:

http://picz.ro/index.php?id...0ed770d429c6b2943

http://picz.ro/index.php?id...6e51c48d003c49485

Astept raspunsu vostru

Stima
  • ..Loveall..

  • Mesaje scrise: 77
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 1992 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2010

  • Mesaj Privat
M-au rezolvat pana la urma la servici acolo mi-au pus priza de umplere direct pe butelie.Acum nu mai am nevoie de nici un furtun nimic.O singura chestie incomoda va fi in sensul ca de fiecare data cand voi incarca butelia cu GPL va trebuie sa ridic portbagaju fiid priza direct pe butelie.Va multumesc oricum.Se poate inchide
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR