Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...
  • feribaci

  • Mesaje scrise: 106
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 1996 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jun 2010

  • Mesaj Privat
am in probe in aceste zile o astfel de masina si sunt destul de bine cotate pe aici,calitate -pret,dar eu nu am idee cam cu ce se mananca aceasta marca,in Romania nu sunt foarte populare,stiu ca posesorii de opel Agila imi pot da o parere vizavi de Suzuki,sunt bineveniti si cei care au condus o asemenea marca,dar sa nu fie motocicleta:))-
motor 1.6 16v benzina
an 2002 .brek sau ceva in genul.semizafira Smile
Skip ads

  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Una singura am vazut in RO, sunt rare tare. Ca orice japoneza o fi buna DAR la capitol mecanici, diagnoza, piese e nasol tare de tot.
La noi trebuie din pacate masina 'nationala'. La Opel de exemplu gasesti portiera completa la 100-200lei si pe moft la culoare...un vopsit de element este minim 400lei, deci ? ... la dezmembrari ai sa gasesti ceva de Liana ? Iti garantez ca o sa cauti filtrul de polen doua ore si magazinul il va aduce in ceva saptamani. Alta belea sunt cauciucurile, japonezii au dimensiuni atipice si greu de gasit. Alta problema e diagnoza, mai bine ii dai foc.
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
mie unu exteriorul mi se pare hidos
e doar o parere personala...
  • feribaci

  • Mesaje scrise: 106
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 1996 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jun 2010

  • Mesaj Privat
am luat o ,sa vedem cum merge acuma in timp,dupa doua mii de km se comporta bine,va mai anunt eu cand mai aduna ceva km si trece de iarna
Skip ads

  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Daca e asta, e uratica Confused , in ce tara vietuiesti Question



  • feribaci

  • Mesaje scrise: 106
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 1996 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jun 2010

  • Mesaj Privat
aia este:)).dar imi este utila,spatioasa si pretul a fost bun la preturile de aici,asa ca asta este,veacul il fac in Danemarca unde masinile sunt destul de scumpe,asa ca sa mearga si la mai mare
  • darius_x

  • Mesaje scrise: 187
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2009

  • Mesaj Privat
mai bine iti cumperi bicicleta Smile))
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
feribaci a scris:aia este:)).dar imi este utila,spatioasa si pretul a fost bun la preturile de aici,asa ca asta este,veacul il fac in Danemarca unde masinile sunt destul de scumpe,asa ca sa mearga si la mai mare

*
Conform legilor comunitare, puteai sa ti-o iei (noua sau de ocazie) in orice alta tara a Uniunii, cu singura observatie ca esti scutit de taxe DOAR daca ceri inscrierea in tara (Danemarca, in cazul tau) la mai mult de 6 luni de la cumparare, iar masina are peste 6 000 km (aceasta este definitia legala a "masinii de ocazie").
Cele doua conditii sunt cumulative. oricum, felicitari, daca tie iti place, e OK.
Skip ads

  • feribaci

  • Mesaje scrise: 106
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 1996 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jun 2010

  • Mesaj Privat
sorin666,nu se aplica in Danemarca aceasta lege:((,14 zile ai voie din momentul in care obtii act de rezidenta temporara,lucrezi sau esti student aici,dupa ori inregistrezi masina si platesti taxa de inmatriculare care de obicei este la pretul pietei locale,ori o scoti din tara ,nu ai voie sa circuli cu autoturism inregistrat in alta tara,amenzile in cazul in care esti prins sunt foarte mari si nu se merita.au incercat si cei de la Comunitatea Europeana sa le explice ce si cum dar danezi au refuzat sa schimbe legea locala,motivand ca aceasta taxa le aduce venituri consistente la buget.
Ex.-un coleg roman a circulat cu audi A6 din 2006 inmatriculata in Ro si a fost prins,amenda a fost cu tot cu taxa de inmatriculare de 200000 Dkk,aproximativ26600 de Euro si daca vrei sa mai stai aici o platesti,Germania este la 80 de km de mine crezi ca nu imi cumparam de acolo:((,asta este ,respectam legile statului in care traim
  • Cipri19

  • Mesaje scrise: 209
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Nu mai bine un Swift decat Liana?
  • dassvalencia

  • Mesaje scrise: 368
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2004 z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Omul vrea spatiu... deci swift nu e chiar asa spatios. Very Happy
  • andi_cimpean

  • Mesaje scrise: 398
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Astra 2002 Z14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Dacã þii morþis sã îþi cumperi Suzuki Liana, ar fi mai bine sã alegi modelul Sedan/Berlinã.

Aratã mai bine.

P.S. Asta dacã mai este de actualitate subiectul ºi nu þi-ai luat deja!
Skip ads

  • feribaci

  • Mesaje scrise: 106
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 1996 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jun 2010

  • Mesaj Privat
masina sa vandut,am facut 30000 de km. si nu am avut probleme decat cu termostatul pe care l am si schimbat.consumul este cam in jur de 9% in oras ,benzina din ce in ce mai scumpa asa ca a trebuit sa renunt.
spatioasa.patru persoane stau foarte bine,al cincilea din cauza formei banchetei spate cam incomod
daca bate vantul se simte destul de rau,chiar deranjant
impresia pe care o am vizavi de Liana este de un Logan japonez
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR