Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning
  • mariusapostol87

  • Mesaje scrise: 1,029
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2010

  • Mesaj Privat
eu nu am gasit o discutie despre treaba asta, si deschid acest topic pentru ca ma intereseaza subiectul, daca exista acest subiect, imi cer scuze si cu siguranta cineva va face ceva in acest sens. sunt nevoit sa schimb bucsile spate la astra g pe care o detin. intrebarea este daca se merita sa aleg varianta mai scumpa si anume powerflex sau sa merg pe varianta normala de fabrica. astept pareri pro si contra de la cei care au montat asa ceva, sau care au auzit de la altii despre aceste bucsi.
Skip ads

  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Totul depinde de buzunarul tau.
De dus tot se vor duce.
  • mariusapostol87

  • Mesaje scrise: 1,029
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2010

  • Mesaj Privat
merita banii sau nu? am citit undeva ca nu prea au moarte. oare asa este? powerflex astea sunt facute din poliuretan? ideala ar fi opinia unui user care are asa ceva pe masina de mai bine de 2 ani, sa ne spuna cum se comporta in timp.
  • mariusapostol87

  • Mesaje scrise: 1,029
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2010

  • Mesaj Privat


aseara am trimis mai multe mail-uri la diferite firma care aduc asa ceva. am primit 2 raspunsuri din 3. 366 roni sau 98 euro. si inca o informatie, si anume ca au 60 de milimetrii. daca a mai schimbat cineva asa bucsile astea la astra g pe spate, si are idee daca au 60 mm. astept al 3lea raspuns. oricum destul de scumpe. oare merita? unele de cauciuc se gasesc pe la vreo 70 de lei.
Skip ads

  • gabytzuxxl

  • Mesaje scrise: 833
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Cu banii aia iei 5 seturi de cauciuc si nu te mai tine masina sa le schimbi pe toate. Totusi ai punte pe spate, daca aveai vectra b, c, etc ce te faceai, unde sunt bucsi mai multe ca pe fata ?
  • krydoo

  • Mesaje scrise: 143
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Oct 2007

  • Mesaj Privat
lasand deoparte diferenta de pret notabila intre c ele 2 tipuri de bucse, colegul vroia sa stie daca cineva si-a montat powerflex si care e diferenta in tinuta de drum, confort, nivel de zgomot...etc. si pe mine ma batea gandul sa pun macar la bara stabilizatoare, dar la fel nu am nici un feedback de la vreun coleg. ma intereseaza cel mai mult daca scad confortul si daca mai scartaie la denivelari
  • mariusapostol87

  • Mesaje scrise: 1,029
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2010

  • Mesaj Privat
pana la urma am schimbat bucsile la puntea spate cu ceva din comert. in viitor cand o sa fie nevoie o sa schimb bucsile fata cu unele powerflex sau ceva asemanator. o sa vin atunci cu precizari despre cum se comporta. pana atunci oricum e cale destul de lunga pentru ca sunt bune bucsile fata. dar daca intre timp are cineva de gand sa schimbe bucsile de cauciuc cu ceva powerflex sau gen powerflex, se gasesc pe un site de licitatii, stiti cu totii care.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning

Chestionar

bucsi powerflex vs bucsi cauciuc
powerflex 55%
cauciuc 45%
20 voturi

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR