Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning
  • rapper

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Galati
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Salut ! m-ar bate gandu sa schimb toata evacuarea. Cap - coada. Nu ma intereseaza sunetul, oricum e diesel motor 1.7 DTI 75 cP! si m'ar m-ai interesa un filtru de aer sport. Din auzite cica trebuie pus un filtru care sa faca bine motorului , nu sa pun un filtru la nimereala. Cam cat m-ar costa aceasta investitie si cati cai as castiga ? Multumesc ! Astept raspunsurile dumneavoastra !


[editat] Data viitoare titlul sa fie cat mai descriptiv!
Skip ads

  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
La diezel nu se catiga mai nimic din filtru sport si evacuare.
Plus ca la motoarele diezel evacuarea trebuie calculata sa tina presiune ca sa nu distrugi turbina.
Te va duce totul cateva sute de euro si vei castiga maxim 5 cai frumosi.
  • rapper

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Galati
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jun 2010

  • Mesaj Privat
pai m-ar interesa in mare parte la evacuare , sa pun tot o evacuare originala de Opel Astra G motor 1.7. Dar dak ar avea cineva un sit unde m-as putea uita , ar fi genial ! Cat despre filtru doar cineva care si-a pus pe acest tip d motor. Nu vreau o evacuare care sa ,, urle'' si sa ma coste o carutsa de bani. Nu. Vreau aceeasi evacuare numai sa fie noua Wink) deoarece asta a ruginit , e mancata de rugina. Dak si-a pus cineva Evacuare si filtru pe acest tip d motor astept un raspuns ! multumesc
  • pustiu_pst

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 z18xe/x16xelT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Te poti duce la baietii care se ocupa cu evacuarile si iti fac una exact dupa ce-a originala doar ca din inox, cred ca ai teava de 45mm, cred... Pretul difera de la un service la altul, oricum peste 150 euro ca sa fie ceva cap coada dintr-o singura buccata si taiata doar unde este nevoie la imbinarea cu toba si etk, dar la curba sa fie indoita cum trebui. Filtru sport, eu zic nu!

bafta!
Skip ads

  • rapper

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Galati
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Am inteles ! Problema e ca eu sunt din galati si nu prea stiu pe nimeni sa se ocupe cu evacuarile. Multumesc pentru raspuns. Totusi mai astept pe cineva in legatura cu acel filtru. Merita investit bani sau cumpar degeaba? Ma gandesc sa nu afecteze motoru cumva. Sa il pun degeaba si apoi sa imi para rau !
  • pustiu_pst

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 z18xe/x16xelT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Filtru am avut si eu cei drept pe alt motor ( x16xel) si l-am dat jos...este o porcarie..

bafta!
  • rapper

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Galati
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Mersi ! Sanatate
  • rapper

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Galati
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Daca cumpar becuri halogen ? trebuie trecute'n carte ? zice politia ceva daca vede ca le rup ochii ?Razz Nu vreau angel eyes. Doar becurile din interior atat.
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Eu cred ca tu vei xenon.Nu halogen.Care oricum nici una nici alta nu au treaba cu angel-eyes.
Daca nu pui xenon de care trebuie si cum trebuie o sa-ti ia talonul bineinteles.Vezi ca s-a discutat.
  • rapper

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Galati
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jun 2010

  • Mesaj Privat
ok , mersi !
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR