Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F
  • SINCEAN

  • Mesaje scrise: 163
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1996 X16SZR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Salutare, am un Astra F Hach., care de cand l-am luat are bot-ul mai ridicat fata de alte F-uri si imi displace enorm.
Am pe cineva care are 2 arcuri sport pe fata de VW Golf 3, dar nu stiu daca se potriveste.
Daca ati mai auzit sau stiti ceva in legatura cu treaba asta, astept pareriile voastre.
Skip ads

  • SINCEAN

  • Mesaje scrise: 163
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1996 X16SZR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Salut, stiti cumva daca arcurile de Astra G sau cele de Tigra se potrivesc la Astra F?
  • herby

  • Mesaje scrise: 179
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 1993 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Sal...eu am primit arcuri sport(mov) pentru fata de la un prieten cu astra G si s-au potrivit, dar eu fac multe drumuri in afara orasului si drumul nu este tocmai bun si am fost nevoit sa le dau jos, acum le-am dat la un prieten mecanic cu opel calibra , cred ca se potrivesc si la tine, dar cel mai bine sa incerci, decat sa dai bani in vant,apropo mai stiu pe cineva cu astra F care i s-a rupt un arc pe spate si a luat SH de la un vectra si a mers
  • SINCEAN

  • Mesaje scrise: 163
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1996 X16SZR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Mersi de informatie.
Pai nu tocmai pentru afara orasului sunt facute suspensile sport, ca sa tina masina mai bine pe curbe?
Ai avut si telescoapele sport?
Eu am de gand sa pun telescoape normale pe gaz cu arcuri sport, sa inteleg ca nu ma sfatuiesti sa fac asta?
Skip ads

  • herby

  • Mesaje scrise: 179
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 1993 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Aug 2009

  • Mesaj Privat
am avut telescoape normale...poi cand dai in cateva gropi si vezi cat de tare se simt toate denivelarile e cam nasol, si cred ca si alte persoane pot confirma ca suspensia sport nu e pentru drumuri cu gropi si denivelari, dar daca la la tine sunt drumuri ok in zona,atunci e placut si chiar se simte diferenta in stabilitatea masini, eu le-am schimbat doar pentru motivul mentionat mai sus
  • SINCEAN

  • Mesaje scrise: 163
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1996 X16SZR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Multumesc pentru raspunsuri.
Nici in Timisoara nu sunt drumuri prea grozave dar am umblat cu mai multe masini cu arcuri sport si parca nu era asa de rau.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR