Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • n.mihai21

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Salutare!
Am gasit la firma Ta-Technix, suspensie sport reglabila 0-80, (4 arcuri, 4 amortiozare, cheie de reglaj) la 240 Euro.
Ei mi-au spus ca in calculator nu le arata GTC, ci doar Astra H.
Din cate am inteles amortizoarele sunt identice toate de pe seria H chiar si de pe G.

Credeti ca se potrivesc?
Merita sa ma risc?
Skip ads

  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Pei GTC e doar versiunea in doua usi a H
Nu vad de ce nu s-ar potrivi.
  • increatul

  • Mesaje scrise: 1,636
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Eu n-as pune ta technix pe nicio maºinã. Dai 240eur, de 240 te ºi þin. Practic sunt mai ieftine decât alte suspensii aftermarket stock.
La un search pe google probabil o sã gãseºti pãreri negative. Mai bine pui niºte kw second, sunt incomparabil mai bune.
  • n.mihai21

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Mersi pentru raspuns
Skip ads

  • cristidb

  • Mesaje scrise: 1,135
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2007

  • Mesaj Privat
De ce sa pui suspensie reglabila pe o masina cu care mergi pe strada? Chiar sta cineva sa o regleze periodic?
  • n.mihai21

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Initial ma gandeam ca iarna, cand pun rotile alea, sa o ridic, iar vara sa o cobor..dar am inteles ca e cam complicat cu reglajul asta
  • increatul

  • Mesaje scrise: 1,636
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2009

  • Mesaj Privat
cristidb, suspensia reglabila s-a facut pt cei care nu vor toata ziua ca masina sa fie pe burta, lasata (valabil si in alte tari, nu doar in ro). O suspensie buna, care face intre 1000-2000eur, isi face treaba, chiar daca o reglezi o data, de doua ori pe an.

n.mihai21 La ce te referi ca e complicat? Poti sa dai detalii, ma intereseaza si pe mine.
  • florinbucsa

  • Mesaje scrise: 733
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Oct 2008

  • Mesaj Privat
A mai achizitionat cineva aceasta suspensie? Ma bate gandul si pe mine. Azi am vazut ca am un arc rupt pe spate la masina(suspensia este stock) si cu ocazia asta ma gandeam sa achizitonez ta-technixs reglabila. Demult ma batea gandul la acea suspensie, dar acum ma gandesc serios pentru ca trebuie sa rezolv ceva.Ma intereseaza doar garda la sol. Nu vreau sa fie mai tare decat cea stock.Desigur daca e ceva mai dura nu ma deranjeaza, dar ideea era ca n-am nevoie de suspensie de competitie, ci ma intereseaza doar aspectul si faptul ca o pot ridica iarna cand este necesar si in rest sa o las mai jos, dar nu imi doresc vreo suspensie instabila sau ceva de genu. Practic ce se poate strica la acea suspensie si de ce e asa criticata? Garantia este de 2 ani, iar dupa acest timp daca e sa curga vreun amortizor sunt destui care reconditioneaza asa ceva cu rezultate foarte bune. Ce dezavantaje mai au aceste suspensii pentru ca foarte multi pe forum-uri ba spun ca sunt excelente pentru banii acestia, ba altii spun ca nu sunt bune, dar neargumentat. Astept ceva sfaturi de la persoane care au avut sau au aceasta suspensie.
  • florinbucsa

  • Mesaje scrise: 733
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Am uitat sa precizez ca am posibilitatea de a ruga o cunostinta sa imi aduca din belgia sau anglia suspensia in caz ca ar fi mai calitativ de acolo.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR