Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • titolyn

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1996 X1.6XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Salut...astazi am reusit sa demontez injectoarele de pe masina(rampa de injectoare) si am constatat ca injectoarele mele sunt mai lungi decat cele cumparate.Acum as vrea sa intreb daca asta este o problema.As putea sa pun celelalte injectoare mai scurte sau chiar nu se poate?Am atasat si cateva poze facute cu injectoarele pt a vedea exact diferenta.Ale mele au cam 7,5 cm iar celelalte cam 7,00 cm.
  • titolyn

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1996 X1.6XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Chiar nu ma poate sfatui nimeni?As vrea sa stiu daca v-ati mai intalnit cu asa ceva.E a doua oara cand cumpar injectoare de vectra b,1996,1598cmc,74kw....dar nu mi se potrivesc pe masina.
  • B700NDO

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Apr 2011

  • Mesaj Privat
mda ciudat.bafta in solutionarea problemei.incearca sa vb cu cangri el sigur te va lamuri.
  • ksper

  • Mesaje scrise: 1,723
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 1997 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Distanta este destul de mare. Rampa vine ''fixa'' iar distanta dintre gaurile injectoarelor din rampa pana la gaurile injectoarelor din galerie este exact pentru injectoarele originale. In cazul de fata injectoarele mai lungi, la tine.
In rampa o sa ai o presiune de 3Bar, presiune a carburantului. Daca pui injectoare mai scurte atunci presiune din rampa o sa ''impinga'' injectoarele pana la maxim in gaurile din galerie si or sa tinda sa iasa din gaurile din rampa, asta in cazul in care nu ai sigurantele de fixare injectoare in rampa...
Foloseste piese originale, dupa codul lor.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR