Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...
  • micky001

  • Mesaje scrise: 1,318
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Omega 1997 x20se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Modelul Logan,cu volan pe dreapta,se asambleaza in Africa de Sud,cam de multicel.Intradevar ,sub sigla Renault-Nissan.Daca nu a facut valuri pana acum in GB,cunoscuta fiind relatia GB-AfricaDeSud,nici de acum inainte nu o s-o faca,pun si eu un alternator de 120 la bataie! Laughing
Nu zic chiar "nu"!Masini vom vedea pe strazile GB,asa cum defileaza pe aceleasi strazi cam toate modelele din lume fabricate cu volan pe dreapta,dar nici nu cred ca or sa se sparga in vanzari.
Skip ads

  • vasea77

  • Mesaje scrise: 294
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2012

  • Mesaj Privat
Acu' doar n-oi vrea ca 50% dintre masinile din GB sa fie Dacii! Rolling Eyes

Dusterul a luat chiar si doua premii la lansarea in GB: "Chilipirul anului 2012" ºi "Cea mai bunã maºinã dacã nu ai mai mulþi bani".
http://www.economica.net/da...itanie_40455.html

Iar inainte de lansarea oficiala Duster-ul a avut peste 1000 de precomenzi.
http://www.auto-bild.ro/nou...itanie-16571.html

Asta se intampla in GB, pentru ca mentalitatea mioritico-rromaneasca ne spune ca atunci cand nu ai bani mai bine iti iei un sh din jermania cu 500.000 km la bord (90.000 reali), nicidecum o Dacie noua!
  • mad2max

  • Mesaje scrise: 795
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jul 2007

  • Mesaj Privat
forbidden27 a scris:
mad2max a scris:Eu zic ca ar fi indicat sa comparam vanzarile la un alt nivel...
chrome://newtabhttp//www.tele...cars.html?image=9
Astra J e pe 6 iar Corsa e pe 2....daca la noi se vinde mai putin bine in schimb la nivel de continent altfel sta treaba.

Nenea, cam gresita afirmatia lui dumneavoastra. Traducem putin din engleza, ca poate nu stim?
Clasamentul acesta este cu numarul de masini europene vandute in GB in luna lui June 2012. Dacia abia incearca sa intre pe piata din GB si deocamdata are feedback-uri destul de bune. TopGear, FiftGear le-au cam apreciat. Pun un injector la bataie ca o sa faca o surpriza destul de mare si la inglisi cat de curand.


Domnu forbidden, vezi sa nu ramai interzis....ne punem putin niste ochelari ca poate nu vedem bine?
Eu vad ca scrie clar "the best selling cars in europe"....sau europe = GB si nu stiu eu?
Uite si alt site, aici scrie mai mare! http://www.thetruthaboutcar...e-buys-right-now/ - clasamentul din iulie 2012 - astra pe 4.
Si inca o data art. din telegraph. http://www.telegraph.co.uk/...ope-revealed.html

Inainte sa postezi ceva uita-te de doua ori ca scrii prostii.
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,677
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
forbidden27 a scris:[...] Pun un injector la bataie ca [Dacia] o sa faca o surpriza destul de mare si la inglisi cat de curand.

Injectorul ala e de Opel ? Ca daca e de Ford nu merge pus pe Opel si deci nu se va baga nimeni sa puna un pariu cu tine ca sa câstige ramasagul. Smile

vasea77 a scris:Dusterul a luat chiar si doua premii la lansarea in GB: "Chilipirul anului 2012" ºi "Cea mai bunã maºinã dacã nu ai mai mulþi bani".

Mie asta imi suna a premii de consolare si merita mutata in sectiunea 'Sa ne descretim fruntile'.
Skip ads

  • micky001

  • Mesaje scrise: 1,318
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Omega 1997 x20se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Dec 2007

  • Mesaj Privat
vasea77 a scris:

Dusterul a luat chiar si doua premii la lansarea in GB: "Chilipirul anului 2012" ºi "Cea mai bunã maºinã dacã nu ai mai mulþi bani".


Urmatoarea optiune,daca nici de asta nu-ti ajung,e bicicleta... Laughing
  • vasea77

  • Mesaje scrise: 294
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2012

  • Mesaj Privat
mitosu a scris:astept si eu pe vreunul cu opel ca sa-l vanda pentru as lua logan.


Iata-l:

http://mercador.ro/oferta/v...renta-IDnere.html
  • mitosu

  • Mesaje scrise: 787
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 a16xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jun 2012

  • Mesaj Privat
nu-l vad Very Happy
  • sorindf2000

  • Mesaje scrise: 1,062
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2011

  • Mesaj Privat
"Open this content in a new window"...pe langa cel din link, mai este cineva si la "Schimburi"...tot Opel la schimb pe Logan...deci nu-i chiar asa problema de mare cu Loganul...
  • alexhaiducu

  • Mesaje scrise: 780
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2009

  • Mesaj Privat
a specificat omu cate loganuri vrea la schmbul cu un opel?
  • micky001

  • Mesaje scrise: 1,318
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Omega 1997 x20se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Si cati euro diferenta?Parca asa am citit,Logan+ diferenta.
Of!Cat de parsivi pot fi englezii astia!Dupa ce au laudat Logan-ul...Ma uitam acum pe Realitatea,dadeau de la TopGear misto-urile facute de
baietii TopGear,la adresa Sandero... 90 de vaci putere! Laughing De interior ,confort,n-au spus nimic!
  • S.Andrei

  • Mesaje scrise: 200
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2002 y17td
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Cei de la TopGear batjocoresc majoritatea masinilor...Au criticat mult si Vectra OPC...
  • deleted-46863

  • Mesaje scrise: 439
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Adevarat nesimtiti si nerecunoscatori au fimat pe trasfagarasan acum 2 3 ani si a aparut pe la unele jeguri de emisiuni care le fac ca au filmat in Italia si se vedaau clar muntii nostri ,serpentinele si loganurile noastre
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR