Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra A
  • Motz
  • OP
  • 6 mesaje
  • din 22 Feb 2012
  • Vectra 1991 C20NE
  • Calarasi
  • Motz

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Vectra 1991 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2012

  • Mesaj Privat
Sall colegilor!Azi am intrat in posesia unei tobe sport Borla.Vreau sa stiu daca o sa am probleme cu politia din cauza ei.Precizez ca am un Vectra 2.0 8v.Va multmumesc!
Skip ads

  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Posteza un filmulet HD sa auzim si noi.Asa nu avem un glob de cristal in care sa ghicim cum se aude si daca se va lua politia de tine.
Si eu am toba sport si nu s-au luat niciodata de ea.Ce-i drept ca nu prea turez masina cand trec pe langa ei.
  • Motz
  • OP
  • 6 mesaje
  • din 22 Feb 2012
  • Vectra 1991 C20NE
  • Calarasi
  • Motz

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Vectra 1991 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2012

  • Mesaj Privat
inca nu am montat-o colegutz.Asta vreau sa aflu,daca se merita sa o montez sau o sa am probleme cu politia.ms!
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Totul depinde cum se aude.
Daca e prea tare poti sa ai probleme.Cum ti-am spus.Nu avem un glob magic si nici in bobi nu dam ca sa ghicim daca vei avea probleme sau nu.
Skip ads

  • buratino28

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Corsa 2001 Z14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Apr 2008

  • Mesaj Privat
salutare !
am gasit la mare okazie o toba sport de corsa c gsi supersprint aproape noua la 50 de euro .de modificat m am uitat si trebuie modificat la prima vedere cel putin sistemul de prindere .acuma intrebare ;
stie careva daca se potriveste pe corsa c 1.4 ?sau macar stie cineva diametrul la iesire la toba intermediara de la corsa c1.4?
  • nicusor_sef89

  • Mesaje scrise: 270
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 1992 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mai 2012

  • Mesaj Privat
as vrea si eu sa stiu daca o toba finala buna ma refer aici la ceva din inox aduce ceva putere in plus la motor si daca da cam cat caci am intrebat si mi sa zis ca daca nu schimb toata galeria degeaba
  • buratino28

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Corsa 2001 Z14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Apr 2008

  • Mesaj Privat
si nici macar atunci nu te umple de cai !mai pui un filtru de aer sport si poate poate ceva
  • marius_andrey88

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Vectra 1989 c20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2011

  • Mesaj Privat
nicusor_sef89 a scris:as vrea si eu sa stiu daca o toba finala buna ma refer aici la ceva din inox aduce ceva putere in plus la motor si daca da cam cat caci am intrebat si mi sa zis ca daca nu schimb toata galeria degeaba

cu niste serpisori, o evacuare directa pana in finala si un kit de admisie sport si atunci altcumva raspunde la acceleratie!
de ex: un prieten de al meu are un Golf 4, 1.6 si si-a montat un filtru de aer cu carcasa de aluminiu de la Corneliu ( ptr detalii dati un search pe google ) si vreau sa spun ca in primul rand se aude bestial cand il tureaza plus ca se simte si o raspundere mai buna a acceleratiei in special in sarcina! Evacuarea e stock doar ca are toba finala sport!
  • nicusor_sef89

  • Mesaje scrise: 270
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 1992 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mai 2012

  • Mesaj Privat
si filtrul de aer sport se monteaza tot unde se monteaza si celalalt nu?
  • marius_andrey88

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Vectra 1989 c20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2011

  • Mesaj Privat
Da, deobicei se monteaza unde este celalalt dar depinde de filtru, cat este de mare, etc!
  • mrmihaila

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Corsa 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2012

  • Mesaj Privat
Salut! Sunt nou pe forum si incepator si ca sofer si ca cunoscator. Detin un Opel Corsa B motor de 1.2 benzina 33kw. Am primit o toba, mi s-a spus ca e sport. Vreau sa aflu daca se merita sa montez aceasta toba pe masina si care sunt consecintele respectiv consumul,puterea,probleme ITP,dificultatea montajului.

http://imageshack.us/photo/...ges/69/toba1d.jpg
http://imageshack.us/photo/...ages/5/toba3u.jpg
  • marius_andrey88

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Vectra 1989 c20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2011

  • Mesaj Privat
@mrmihaila : doar toba finala nu influenteaza puterea si consumul! Vei avea doar un sunet mai sportiv, atata tot! Cat despre montaj... trebuie sa vezi cum iti vine tie evacuarea sub masina - vezi diametrul tevii de evacuare cat este la intrarea in toba finala de pe masina ta si cel de intrare al tobei pe care vrei sa o montezi! Daca diametrul tobei pe care vrei sa o montezi este egal sau putin mai mare atunci e foarte simplu, ii crestezi putin capatul o bagi fortat si o prinzi cu colier! Sper ca m-ai inteles!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR