Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Pierzand timpul pe internet, mi-a cazut in mana o lista a parcului auto din Romania(lista RAR din 2011).
Mie trei lucruri mi s-au parut interesante. VW e prima marca straina ca volum in Romania(traiasca TDi), vechimea destul de mare a parcului auto si faptul ca mai mult de 99% din Mercedes-urile AMG vazute pe strada sunt doar simple Mercedes-uri carora ghertoii le-au lipit sigla AMG pe spate. Very Happy
Cum comentati clasamentul pe marci? Suntem o tara prea saraca cu multe masini exclusiviste? Am vazut pe acolo bijuterii de-a dreptul.
Tabelul il gasiti aici . E fisier Excel.
  • Libra

  • Mesaje scrise: 4,003
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Astra 2002 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Nu pot sa nu imi prezint prima impresie.
ORGANIZARE VARZA.
Nu poti sa prezinti o asemenea lista cu buna-stiinta.
Adica sa ai denumiri paralele pentru acelasi model sau sa ai mare parte din lista trecuta la "nespecificat" si totusi sa publici lista ca atare, fara sa incerci sa faci macar putina curatenie.
Si cand te gandesti ca lista asta este o centralizare a listelor provenite de la fiecare judet.
Ma gandesc cu groaza ca lista asta e data de RAR? O autoritate publica in domeniu?
Sorry.
Ne mai miram ca apar masini "clona".
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,665
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Domnilor, asa se munceste la Stat, mai exact la DRPCIV (Directia Regim Permise de Conducere si Inmatriculare Vehicule).

Sa nu ne mai miram.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR