Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • pam

  • Mesaje scrise: 440
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 2001 y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Am o Vectra B din 2001 si in urma cu citeva saptamani am observat ca imi scade progresiv distanta de la care pot deschide usa cu telecomanda. Normal,m-am gandit ca e slaba bateria si ca atare am schimbat-o,dar din momentul ala telecomanda(cheia)nu a mai functionat(bateria noua sigur e buna findca am testat-o)cu toate ca led-ul se aprinde.Imi puteti da si mie o sugestie sau un sfat in legatura cu repararea ei? Confused
  • Tataee

  • Mesaje scrise: 303
  • Locatie: Mangalia
  • Masina: Karl 2016 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Salut si bine ai venit pe forum.
Foarte multe din problemele intalnite la masina le poti gasi prin Cautare pe forum.

https://www.clubopel.com/vie...ght=cheia+contact
Vezi daca te ajuta.
  • Operabilus

  • Mesaje scrise: 786
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Trebuie sincronizata, am extras un post din threadul indicat de tatae care explica cum se face sincronizarea (cel putin la astra):

leontet a scris:Nu mai stiu pe unde am citit ca in anumite circumstante se pierde sincronizarea sau corelatia dintre receptorul de pe masina si emitatorul din cheie. Restabilirea comunicarii se realiza introducand cheia in contact, rotirea ei pana se realizeaza contactul electric si actionarea prelungita a unuia dintre butoanele telecomenzii (indiferent care), pana cand se executa un ciclu inchidere-deschidere a usilor in mod automat. Nu stiu ce sa zic, eu unul as incerca si chestia asta.



Ultima modificare facuta de Operabilus la Joi 26 Oct, 2006 7:53 pm
  • sever iulian

  • Mesaje scrise: 1,325
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2017 B20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2006

  • Mesaj Privat
pune contactul apoi apasa de pe cheie butoanele de inchis apoi deschis. la fosta mea masina vectra b functiona.
  • pam

  • Mesaje scrise: 440
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 2001 y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Va multumesc ,sa rezolvat in urma solutiei cu cheia in contact si apasarea unuia dintre butoane. Merci la toata lumea. Very Happy Very Happy Razz
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR