Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • LUSOL

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Salut,
Va rog ajutati ma cu niste sfaturi. Am o Astra g 2000 motor 1.7 dti (y17 dt) si am o mare problema la motor. Atunci cand merg si se incalzeste pe la 90 grade si e in sarcina incepe sa bata ceva la motor (ceva de genul tachetilor de dacie, o paleta care loveste ceva). bataia o simt si in ambreaj atunci cand schimb viteza. daca o opresc si o las cateva min nu mai face pot sa o turez la blana. mentionez ca la rece nu face ,pot sa o turez la blana , incepe sa faca numai cand apa atinge 90 grade. in bord nu se aprinde nici un bec si am fost si la tester si nu e nici o eroare. am schmbat si uleiul de la 5 w40la 10w40 si nici un rezultat. cei de la reprezentanta sibiu mi-au zis ca trebuie schimbat ECU. Nu stiu ce sa fac sa dau o caruta de bani pe ecu si sa nu fie ala de vina, va rog niste sfaturi. A mai intalnit problema asta cineva?
  • PH09PIV

  • Mesaje scrise: 221
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Salut am avut aceiasi problema cind ajungea la 90 de grade facea ca un tractor am fost la dibas ploiesti si au schimbat senzor arborecotit cam 300roni senzor plus munca am dat vreo 500 roni apoi mergea ceas sper ca ma fost de ajutor
numai bine
  • LUSOL

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Oct 2009

  • Mesaj Privat
ai idee cumva unde este pozitionat acest senzor si cum se demonteaza?
  • Marrio

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2003 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2009

  • Mesaj Privat
senzorul e pozitionat sub electromotor. e o zona nasola rau.eu l-am schimbat pe al meu si iti pot spune ca mi-am mancat nervii . este posibil dar cu multa rabdare .da un search si vei gasi si imagini cu pozitionare .interesant e ca nu iti da nici o eroare. de obicei cand e dus incepe turometrul sa o ia razna si sa-ti dea eroare P0335 .mult succes daca mai ai intrebari doar un PM sau 0740527870 si discutam.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR