Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • titolyn

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1996 X1.6XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jun 2010

  • Mesaj Privat
salutare dragi colegi! astazi sunt foarte hotarat sa imi vand masinuta,un opel vectra B,hatchback,din 1996,1598cmc,74kw,16v,motor X1.6XEL.
In ultimul timp m-a suparat pt ca exact atunci cand aveam nevoie de ea se strica.Acum as vrea sa va intreb pe voi cam la ce pret sa o dau tinand cont ca ea arata destul de bn estetic,insa am in continuare ceva probleme la motor,un mers neregulat,intrerupt.Eventualele reparatii care ar trebui facute sunt schimbarea semeringurilor de la supape,verificarea pompei de benzina si a bobinei.Eu unul as mai astepta sa o repar si sa o dau la un pret mai bun,insa luna aceasta sau cel tarziu luna viitoare trebuie sa imi vina contractul de munca pt Germania si cheltuielile sunt destul de mari,asa ca sunt hotarat sa o vand in starea in care e la un pret mai mic.Ce pret credeti ca ar trebui sa ii pun?sper ca am postat bine aici,iar daca nu am postat bine imi cer scuze si voi posta unde trebuie.Multumesc!
Skip ads

  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Niste poze ar ajuta.Au zic asa pe la 2000 euro daca arata super bine si nu are decat problemele enuntate.
  • titolyn

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1996 X1.6XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jun 2010

  • Mesaj Privat


Cam asa arata masinuta mea,pozele sunt facute azi,ea arata un pic mai bine,dar nu am mai spalat-o si ieri a plouat si s-a cam prafuit.O sa ii schimb si jentile pt ca acum are pe ea cauciucurile de iarna si celelalte jenti sunt mai frumoase din aliaj si dau mult mai bine.Alte probleme in afara de cele spuse nu cred si sper ca nu mai sunt.
  • adriandaco

  • Mesaje scrise: 122
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Astra 2007 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Azi am vazut la piata ceva asemamator. Pretul afisat era de 2300 negociabil. Informativ doar. Vanzare buna!
Skip ads

  • andrei_alik

  • Mesaje scrise: 1,082
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2010

  • Mesaj Privat
eu cred ca undeva la 1900 sa ramana in mana ( nu are ac)+ daca motorul merge aiurea ,+ nu are geamuri, oglinzi etc o vinzi greu...
  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
........si dupa ce ai expus bubele aici.....greu de crezut ca o s-o ia cineva de pe clubopel......

bila alba pentru sinceritate.
  • pustiu_pst

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 z18xe/x16xelT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Sincer cam greu din pacate:( eu am dat pe a mea 2200 euro, cei drept cheala la dotari dar intr-o stare incredibila si motorul boboc..

Sincer mai bine iei la dezmembrari..decat sa te sune omu si sa iti spuna ca iti da 1000 euro pentru ca reparatia o sa coste 700-800 euro..

bafta! si respect pentru sinceritate!
  • andrei_alik

  • Mesaje scrise: 1,082
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2010

  • Mesaj Privat
si la dezmembrari ia 500-600 .Poate sa o dezmembreze el...dar nu are timp .Zicea ca vrea sa plece.Pui 1500 si o vinzi in 2,3 zile.O ia samsarii, o cosmetizeaza si o gasesti la targ cu 2300-2500
  • pustiu_pst

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 z18xe/x16xelT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2010

  • Mesaj Privat
La ce oferte au samsarii in ultima vreme, mai bine ma joc cu masina prin curte sa fiu sincer!
Chiar zilele trecute ajutam un prieten sa vanda un logan cu doar 2000E din 2008 loganul pe motiv ca are probleme de sanatate si are nevoie de bani. Bineinteles ca suna un samsar ca vine el acum si o ia cu 800 euro...
  • andrei_alik

  • Mesaje scrise: 1,082
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2010

  • Mesaj Privat
pai sa o puna la rubrica vanzari, poate o ia cineva cine stie.
  • titolyn

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1996 X1.6XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jun 2010

  • Mesaj Privat
mie imi place sa fiu sincer si nu vreau sa pacalesc pe nimeni si sa ma injure dupa aia,dar nici sa o dau la pret de nimic stiind ca am bagat o groaza de bani in ea.Singurul motiv pentru care as vrea sa o dau mai repede este acela de a face rost de bani pentru plecarea din tara si pentru a mai scapa din datorii.Si banuiesc ca nu e bine sa o las in fata portii 6 luni fara sa mearga nimeni cu ea ca dupa aia mai apar si alte probleme,si in plus in Germania sigur gasesc ceva ieftin si bun si sigur ma voi intoarce cu alta masina de acolo.Ma batea gandul sa o dezmembrez,dar nu am unde sa depozitez piesele si nu am nici timp de dezmembrat.Oricum pana la urma o rezolv eu cumva si probabil o voi lasa la cineva sa mi-o vanda la un pret bun.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR