Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • doryx

  • Mesaje scrise: 74
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Va salut. De ceva timp am observat o intrerupere in jurul 2800 rpm in treapta a doua. Situatia s-a agravat si a inceput sa aiba intreruperi si la alte turatii si alte trepte. Mai ales dupa 160 km/h incontinuu se intrerupe. Am pus-o pe un Op-com dar nu are nici o eroare . Aveti idee ce ar putea fi?
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Prima data verifica calculator injectie, are boala sa te lase in drum. Bun ar fi sa ai unul de rezerva sub scaun si cheia de 10, exact ca la batrana Dacie cand umblam toti cu platina, capac delcou, condensator etc. in portbagaj.
  • markomls01

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2007

  • Mesaj Privat
La mine a facut cam cum ai spus tu cand i-am bagat motorina "proasta" si nu imi arata nicio eroare. am alimentat-o de la peco cu motorina f. buna si in scurt timp nu a mai intrerupt
  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
doryx a scris:Va salut. De ceva timp am observat o intrerupere in jurul 2800 rpm in treapta a doua. Situatia s-a agravat si a inceput sa aiba intreruperi si la alte turatii si alte trepte. Mai ales dupa 160 km/h incontinuu se intrerupe. Am pus-o pe un Op-com dar nu are nici o eroare . Aveti idee ce ar putea fi?


Shocked mooooooooaaaaaaaamaaaaaa, dar de cate ori ajungi tu cu masina la 160km/h man? Asa mergi tu de obicei?
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR