Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F
  • mercas.EMIL

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Suceava
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2014

  • Mesaj Privat
Salut!Imi poate pune cineva o poza cu pompa de ulei pentru acest motor?Mentionez faptul ca motorul ISUZU este pe o Astra f din 1996, si din cate am inteles pompa de pe acest motor nu este nici cea de vectra b (x17td) si nici cea de TC4EE1.Va multumesc anticipat!
Skip ads

  • bivol viorel

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2013

  • Mesaj Privat
eu am o problema mai delicata....s-a rupt fulia de la pompa de ulei si caute de vreo saptamana pompa si nu gasesc....am gasit cateva motoare complete dar destul de scumpe....a mai avut cineva probleme de genul?ce pompa o trebui? am motor x17 dt 60kw pe un astra f '96
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,665
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
mercas.EMIL a scris:Salut!Imi poate pune cineva o poza cu pompa de ulei pentru acest motor?Mentionez faptul ca motorul ISUZU este pe o Astra f din 1996, si din cate am inteles pompa de pe acest motor nu este nici cea de vectra b (x17td) si nici cea de TC4EE1.Va multumesc anticipat!

Nu cred ca e corect ce spui. Motorizarea X17DT s-a fabricat intre 1995-1998 si s-a pus pe Astra F [1995-1998] si Vectra B [1996-1997]. Deci la tine ar trebui sa se potriveasca o pompa de ulei de X17DT, sau daca a fost modelul de tranzitie 17DT atunci poate se potriveste una de TC4EE1 acolo. Hai si cu ceva poze, demonteaza pompa si du-te cu ea la dezmembrari.
  • catastefan

  • Mesaje scrise: 5,916
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2012

  • Mesaj Privat
@bivol viorel nu e X17TL?
Sunt mai multe variante la pompa de ulei....cu bazin decantare din otel, cu bazin decantare aliaj, in functie de seria motorului
Se poate vedea dupa VIN ce ai tu pe masina

Valabil si pentru @mercas.EMIL
Skip ads

  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,665
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Ca bine zici, eu am plecat din start de la ideia ca omul stie sigur ca are motor ISUZU, dar nu se stie niciodata daca omul chiar nu confunda cumva motoarele ISUZU si GM intre ele.
  • catastefan

  • Mesaje scrise: 5,916
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Erata---- X17DTL
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR