Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • Avram Adrian

  • Mesaje scrise: 654
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Buna seara,

Am si eu o intrebare legata de intretinere trapa insignia, mai exact cu ce sa gresez mecanismul? cum sa intretin chederul de la trapa?
Momentan functioneaza corect, dar ... am impresia ca merge mai greoi decat anul trecut.
  • 99sit

  • Mesaje scrise: 470
  • Locatie: Arges
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Oct 2013

  • Mesaj Privat
la mine , am luat un spray din ala cu vaselina ptr gresaj si am dat pe unde am vazut ca freaca parghiile si culiseaza trapa.( valabil si ptr balamalele de la usi) Pe partea de cheder , nu am gasit inca nimic dar o sa incerc dupa ce trec ploile cu glicerina de la farmacie. sa vedem cum merge!
  • Avram Adrian

  • Mesaje scrise: 654
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Ai incercat glicerina?
Eu am evitat sa gresez mecanismele cu vaselina sa nu stocheze praf/mizerie, incerc sa gasesc o vaselina cu teflon am inteles ca este indicata
  • 99sit

  • Mesaje scrise: 470
  • Locatie: Arges
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Oct 2013

  • Mesaj Privat
Am incercat eu cu glicerina , nu am fost multumit de rezultat ( ma refer la chedere) sunt tot lipicioase dupa o perioada , pana la urma doar spalate si curate sunt OK> Cat despre gresare am luat un spray cu vaselina si am gresat mecanismele sa mearga OK. E indicat din cand in cand sa o mai deschizi si pe timp rece pentru a unge mecanismele si a nu lasa chederele sa se lipeasca de la diferentele de caldura. Numai bine!
  • Serban B

  • Mesaje scrise: 75
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Cei de la Radacini mi-au recomandat glicerina,previne imbatranirea cauciucului.Eu am aproape 4 ani si deocamdata e ok.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR