Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra A
  • valik1182

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2014

  • Mesaj Privat
buna tuturor. revin cu o problema veche si neplacuta pt toti, ABS!
ba mi se aprindea ba mi se stingea martorul abs din bord plus abs se declansa prea repede, adica intra abs chiar si pe asfalt curat uscat la frinari line, mi sa spus sa schimb calculatoru abs, l-am schimbat.
martorul nu se mai aprinde dar problema cu declansarea nejustificata a ramas. mai mult de atit, fara sa ating frina se aude cite odata acel mariit de abs si se simte usoara vibratie in pedalier. la tester arata defect un senzor. ajutati-ma va rog cu idei si sfaturi!
multumesc anticipat
  • Marius Popescu

  • Mesaje scrise: 700
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2001 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2012

  • Mesaj Privat
Salut !
La mine de cateva zile intra abs-ul uneori la franari usoare , dar doar cand am viteza f mica . Cu Op-com -ul am citit avaria memorata senzor fata dreapta - circuit deschis , sau ceva de genul , am retinut doar ideea . O sa dau roata jos , o sa verfic senzorul , desfac mufa si verific contactele , apoi daca tot nu gasesc nimic trec la cablaj .
Numai bine !
  • aure.2005

  • Mesaje scrise: 104
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 1995 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Tot problema cu ABS-ul am si eu ca si colegii de mai sus, respectiv de câteva zile imi intra ABS-ul chiar si la turatii mici, pe asfalt uscat, practic fara sa fie nevoie. De asemenea mi se activeazã din când în când si pompa. Nu imi este aprins martorul in bord. Masina e Vectra A, X20XEV. Va mulțumesc si aștept sugestiile dumneavoastrã.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR