Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • canguru

  • Mesaje scrise: 850
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011 A20DT LBR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2014

  • Mesaj Privat
Aceeasi discutie ca si la masini....tot de noroc tine Smile
Skip ads

  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
ahappyuser a scris:Cat tine bateria ?


Depinde, daca il folosesc intens ma duce 1 zi, daca il las mai lejer 2 maxim 3.
  • Negreanu

  • Mesaje scrise: 946
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 2004 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Am avut un galaxy s4 de care am fost dezamagit..In prezent am un iphone 5s si m-ar tenta sa-l dau la schimb cu un galaxy alpha.Se merita schimbul? Nu mai vreau telefoane mai mari de 4,7 de aceea nu i-au in calcul galaxy s5 si in plus ma atrage design-ul noului model.
  • AlexDmi

  • Mesaje scrise: 537
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z20NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Pai depinde ce vrei. Eu personal sunt fan Android, deci as zice ca da, merita schimbul Smile Dar nu as merge direct pe Alpha, m-as uita inainte si la un Sony Z3 Compact. Mie mi se pare mai reusit telefonul ala.
Skip ads

  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,662
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Foarte reusit Z3 Compact, este un telefon premium si e concurentul direct la iPhone, insa inca e scump, 2.300lei la eMag la liber. Nu stiu cat costa daca-l iei din state sau de pe eBay, dar ar trebui sa fie mai ieftin.

In review-uri e campionul ,,absolut detasat,, la cat de mult rezista bateria pâna la descarcare.
  • CSN

  • Mesaje scrise: 627
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 1999 X12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2012

  • Mesaj Privat
Intentionez sa imi iau un alt telefon. Acum umblu cu o bomba, nu ii zic modelul ca e de mai mare rasu Very Happy, deala de tine bateria o saptamana.

Oscilez intre : Nokia 530 Lumia si Samsung S7580 Trend Plus.
Bugetul este in jur de 450 lei.Diferente intre ele nu sunt majore.

Plus pentru Samsung: blitul de la camera principala, are camera secundara, memoria ram mai mare.
Plus pentru Nokia :procesor quad-core, display lcd, din specificatiile tehnice bateria ar tine ceva mai mult.

Nu sunt genul de persoana sa stau numai cu telefonul in mana. Pentru mine telefonul este pentru vorbit.
Asteptarile mele sunt:
O camera cat de cat buna . Sa se miste bine pe internet. Bateria sa tina macar 2 zile.
Nu stiu nimic despre sistemele astea de operare, care ar fi mai bun: Windows Phone 8.1 (nokia) sau Android v4.2 Jelly Bean Plus (samsung).
Pareri care le-am citit pe net sunt impartite, ca ciorile ale care zic ca puiul ei este cel mai alb.
Eu as merge pe Samsung diferenta o face tocmai plusurile enumerate mai sus.
O alta parere, poate de la utilizatori ale celor doua ar fi minunat.
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,662
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Eu as vrea sa-mi iau in perioada urmatoare un Nokia Lumia 730 dual-sim... sau daca pretul e bun un Nokia 925... acum sa vedem la ce pret coboara ambele de Black Friday la eMag. Smile
  • catastefan

  • Mesaje scrise: 5,916
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Am butonat un 925. Desi sunt fan Android am ramas foarte placut surprins. Foarte !
E o placere sa interactionezi cu Windows Phone. De retinut pentru urmatoarea achizitie.....
Skip ads

  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,662
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Eu sunt pe IT si am lucrat in general cu sisteme Windows (de ceva ani). Experienta m-a adus la concluzia ca Windows + un hardware premium fac casa foarte buna (cel putin asa e la servere, workstations si business laptops). Nu ma refer la un hardware DEDICAT, asa cum e la Apple (asa e chiar MAI BINE). Asadar, nu vad de ce nu ar fi la fel si la telefoanele mobile cu sistem de operare (NOKIA in acest caz, nu ma refer aici la AllView sau alte noname-uri asemenea).
  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Eu am Samsung, deci Samsung as recomada pentru ca sunt foarte multumit. Am butonat recent si un windows pe un llumia 520 dar nu am fost incantat.
  • rhydin

  • Mesaje scrise: 1,369
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2005 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2013

  • Mesaj Privat
am avut samsung allview, utok si acum lg, lg este muuuult superior samsungului,
deasemenea ca si tv, detin un samsung de 82 si un lg de 107, culorile la lg sunt mult mai placute decat la samsung.
  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Cei de la LG sunt recunoscuti pt. calitatea foarte buna a imaginii, cateodata mai ceva decat ar fi real.
Skip ads

  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Ahappyuser, Lenovo VibeZ k910
Daca esti curios de dual sim, asta e DSFA.
  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Poti sa incerci su incredere si Gigabyte ... Telefoanele GSmart ... sunt fiabile (doar fac placi de baza de calculatoare) ... Sunt la al doi lea dual sim din gama lor si asta nu pentru ca au cedat ci pt ca s au demodat moral. Site ul Price.ro va poate fi de ajutor in cautarea (rog a nu se considera reclama).
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,662
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
NU! Fara Gigabyte, nici macar la PC-uri.

Lenovo VibeZ K910 e interesant, dar e cu Android.

Eu o sa-mi iau un telefon NOKIA 730 cu Windozeee. Imi place ideia de GPS cu harti offline, imi plac live tiles, e ok cu lentilele Carl Zeiss, are un ecran cu rezolutie buna si care nu e prea mare cand tii telefonul in mâna, e dual-sim dual standby ceea ce este o cerinta definitorie ca am 2 cartele, quad-core si 1GB RAM, baterie 2220mA detasabila, accepta card de 128Gb, integrare facila cu Win, Office, OneDrive Cloud Storage, etc, etc... Sper sa-l coboare astia la Black Friday la 799-850lei cu transport inclus (acum e 999.99lei la eMag).
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
K910 e cu android, da' e full active
google maps iti permite si sa downloadezi hartile local.
Camera, intr-adevar, nu e deosebita.
Nu permite card, da' la 16 GB de memorie...
In esenta fata de nokia asta e singurul avantaj ca e full active. Smile
  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
@ahappyuser, si daca nu scade de black, peste o luna-doua scade sigur pretul. Sunt prea multe device-uri ce apar zi de zi..........
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,662
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
@jE

Am auzit eu ceva... cum ca astea dual-sim full active au 2 modem-uri radio si logica ma duce spre ideia ca bateria se va termina mai repede (poate chiar ,,notabil,, mai repede). Intradevar, nu da ton de ocupat niciodata la cel full active, dar cred ca unul de-asta e numai bun pentru cei ce fac helpdesk si deci nu trebuie sa rateze niciun apel.
  • iOpel

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Neamt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2014

  • Mesaj Privat
Va salut.
Ce imi puteti spune de chinezaria DOOGEE DG310? Cum e pe partea de Dual SIM? Cum se descurca cu fotografiile? Sunt posesori de asa ceva printre voi? Impresii asa, la prima vedere?
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,662
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Pentru cine vrea sa stie mai mult, iata un articol despre care este diferenta dintre tipurile de display ce se regasesc in smartphone-urile de astazi. Treceti peste faptul ca se face reclama la display-ul lui Galaxy S5, articolul este destul de bun si explica pe larg care sunt tipurile de display intalnite pe telefoanele (sau tabletele) din ziua de azi.

Pentru cine conteaza calitatea display-ului la mobil, sper sa va ajute acest articol si link-urile spre alte articole asociate cu acelasi subiect.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Chestionar

Ce sistem de operare e mai bun?
IOS 24%
Android 48%
Windows 24%
Niciunul 3%
29 voturi

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR