Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • vladislav99

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2011

  • Mesaj Privat
Salut tuturor,

Am si eu o problema.Cine stie cum trebuie schimbat becul pentru semnalizare pe partea stanga?
Nu stiu cum sa il scot si sa pun altul.
Masina este un Opel vectra c facelift 2007.

Multumesc anticipat!
Skip ads

  • Redroshe

  • Mesaje scrise: 217
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Signum 2006 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Salut,
Ai incercat sa te uiti in manual? E vorba de semnalizarea din far sau de pe aripa?
  • AlexDmi

  • Mesaje scrise: 537
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z20NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Feb 2009

  • Mesaj Privat
M-am "distrat" cu treaba asta chiar ieri. Eu am dat bara si farul jos. Altfel nu am avut loc sa lucrez acolo, este prea aglomerat si nici maini de domnisoara nu pot spune ca am, ca sa ma strecor prin spatiul ala ingust.

Bara jos = 2 suruburi la aparatoarea de plastic de la fiecare roata, 4 suruburi centrale, far jos = 3 suruburi - 2 sus, unul jos.

Becul de la semnal se scoate prin rotire in sensul invers al acelor de ceasornic.

Dar ai grija, verifica intai daca este becul cu probleme sau sunt doar probleme de contact. La mine era becul ok, nu avea nimic, asa ca am dat cu spray de contacte in mufa care intra in far si pe soclul in care intra becul. A inceput sa mearga dupa aia fara nicio problema Smile
  • Redroshe

  • Mesaje scrise: 217
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Signum 2006 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jul 2008

  • Mesaj Privat
In manual nu spune nimic de dat farul jos. Iti spune doar sa scoti jumatatea de sus a tijei de la apa de curatat parbrizul si o sa ai loc. Eu am schimbat in stilul asta becurile de pozitie care chiar sunt dificil de ajuns la ele. Si mai am si bi-xenon si lumini de directie, deci iti imaginezi ce aglomerare de becuri, cabluri, etc... in orice caz, succes!
Skip ads

  • AlexDmi

  • Mesaje scrise: 537
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z20NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Am incercat si eu treaba cu tija intai, evident Very Happy Dar tot nu aveam loc. Becul de la semnalizare mi se pare si foarte in spate si sus, ca sa zic asa, si nu ajungeam la el de nicio culoare. Intr-adevar, daca aveam mainile mai subtiri, poate, dar na... lucram cu ce avem Very Happy
  • Redroshe

  • Mesaje scrise: 217
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Signum 2006 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Smile) OK. Am inteles. Sper sa nu trebuiasca sa schimb becul ala atunci, ca nici eu nu am mainile asa mici... Spor la treaba! Si sarbatori fericite! Very Happy
  • vladislav99

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2011

  • Mesaj Privat
Va multumesc frumos de ajutor.
Sarbatori fericite si drum intins!
  • cristiandonose

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Vectra 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Am schimbat si eu. A fost un chin. Si s-a dus chiar ala din dreapta, a trebuit sa scot filtrul de aer pentru a avea acces.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR