Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Racire
  • Qiunuan

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Harghita
  • Masina: Vectra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Aug 2015

  • Mesaj Privat
De ceva timp am o problemã cu mașina mea la instalația de climatizare, nu rãceste aerul. Încãlzirea merge perfect, însã dacã îl pui pe rece, el bagã aer de afarã sau chiar putin mai cãldut. A fost încãrcatã cu freon si tot nu merge. Mã topesc vara în ea, e aiurea. Stie cineva ce poate sã aibã? Am fost cu ea și la service și niciun mecanic nu are nicio idee. Crying or Very sad

EDIT : Țin sã precizez cã nu am pierderi în conducte.
  • CIPRIAN_17_CIP

  • Mesaje scrise: 119
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2009 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Simptomele sunt identice cu ale mele (vezi discutia mea pe tema asta), s-a rezolvat prin schimbarea compresorului de AC, problema fiind aceea ca al meu nu mai facea presiune cum trebuie dar lucrul acesta il vede orice meserias putin priceput in timpul procesului de incarcare cu freon, pe cele 2 ceasuri ale aparatului, unul de presiune inalta, altul de joasa (aici a fost problema la mine, nu cobora mai jos de 5 bari). Eu sa ma conving ca este de schimbat compresorul am schimbat 3 service-uri. Poti scapa mai usor in cazul in care defecta este supapa regulatoare , imi cereau 250 lei cu manopera cu tot dar la montarea celei noi simptomele au fost aceleasi din pacate .
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Racire

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR