Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Publicitate
  • Avram Adrian

  • Mesaje scrise: 654
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Nu stiu daca este adaptat sau nu pt piata din Romania dar cine este cu adevarat interesat merge la fata locului, discuta pretul, primeste si toate informatiile legate de ce urmeaza sa se lucreze la masina.
Eu asa am facut. Si am remapat pana acum 2 masini (astra h si insignia) si va rog sa ma credeti ca sunt foarte multumit.
  • tase

  • Mesaje scrise: 1,985
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Vezi ca era vorba de alta motorizare....si cu asta gata ...o zi buna!
  • cyberbob

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Ceao!
  • Viorro

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Mokka X 2019 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Viorro a scris:Efectuat ieri la GTC-ul din dotare (Z13DTH) remapare + EGR OFF la baietii de EDS, 120 CP si 235 Nm, motorul este mult mai elastic, pot incepe depasiri intr-a 6-a de la 2000 RPM, turbina o simt inca de la 1750 RPM insa intra full dupa 2200 RPM de unde trage liniar pana la capat, motorul se incalzeste cam la fel dimineata (ajunge la de la 3 la 82 grade cam in 5 km) insa ceea ce m-a mirat este ca a scazut consumul de la 5.6% (viteza medie 74/h pe distanta de 300 km la dus, varfuri de 130-140) la 5%(viteza medie 80/h la intors), acelasi stil de mers, un pic mai rapid dupa remapare (motorul permitandu-mi acum depasiri mai din scurt), motorina doar de la OMV.

Multumesc Mikki & maiandrei!



Dupa 12.000 km de la remap (104.000 km acum) si EGR OFF masina merge la fel de bine, nici o problema. Consum 5.8% urban, mers alert, peste 2000 RPM.
  • Viorro

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Mokka X 2019 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Viorro a scris:Efectuat ieri la GTC-ul din dotare (Z13DTH) remapare + EGR OFF la baietii de EDS, 120 CP si 235 Nm, motorul este mult mai elastic, pot incepe depasiri intr-a 6-a de la 2000 RPM, turbina o simt inca de la 1750 RPM insa intra full dupa 2200 RPM de unde trage liniar pana la capat, motorul se incalzeste cam la fel dimineata (ajunge la de la 3 la 82 grade cam in 5 km) insa ceea ce m-a mirat este ca a scazut consumul de la 5.6% (viteza medie 74/h pe distanta de 300 km la dus, varfuri de 130-140) la 5%(viteza medie 80/h la intors), acelasi stil de mers, un pic mai rapid dupa remapare (motorul permitandu-mi acum depasiri mai din scurt), motorina doar de la OMV.

Multumesc Mikki & maiandrei!



Dupa 12.000 km de la remap (104.000 km acum) si EGR OFF masina merge la fel de bine, nici o problema. Consum 5.8% urban, mers alert, peste 2000 RPM; fum nu scoate decat putin, la forja.
  • adydelabv

  • Mesaje scrise: 804
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2011 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2007

  • Mesaj Privat
off topic
nu cred ca maiandrei a bagat mana in buzunar la cineva (sau a obligat pe cineva sa face remap la el ) ... sunt si altii care fac mai ieftin , la noi toata lumea vrea pe degeaba .......
daca in germania este mai ieftin mergeti acolo si faceti remaparea si toata lumea happy . asa ne mai place sa dam cu batu....


on topic
am facut aprox 5000 km de la remapere si dpf off - masina merge super - de fapt zici ca e alta masina

numai de bine
  • cyberbob

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Eu am depasit 15.000km dupa remap. Insa sunt altii care au 100.000km cu remap si masina merge fara probleme. Feedback-ul meu.....urmeaza stage 3. Very Happy
  • Ailenii Aleco

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2015

  • Mesaj Privat
Salut , sunt din cluj napoca, am o astra g z 17 dtl 80cp. Cam cat de sigura este remaparea si unde se poate face ? O oferta de pret va rog,Trebuie sa vin neaparat la bucuresti sau aveti sediu si prin zona?Multumesc
  • danGTS

  • Mesaje scrise: 127
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Vectra 2007 1.9cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2008

  • Mesaj Privat
sal.sunt din Adjud/Vrancea.o oferta pt o insignia din 05.2012 2.0 DT/131 CP ?aveti vreo oferta pt perioada urmatoare?din ce am obs in perioada sarbatorilor ofereati niste reduceri.
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,664
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Salut,

Cat mai costa o remapare de Astra G 1.7cdti pentru masina mea, daca exista si harta de 105cp (am inteles ca varianta asta ar fi mai ECO, as fi interesat de acesta varianta) si daca s-ar putea face maine dupamasa la Bucuresti (am o fereastra la job si as putea veni maine la pranz).

Rog mesaj pe PM, sau aici in topic.

Stima.
  • Mikki

  • Mesaje scrise: 1,418
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Începând cu aceasta datã anuntãm:

Reducere de 20% pentru toate operatiunile de remapare.
Reducerea se aplica la pretul afisat în primul post al acestui topic.

Reducere de 10% pentru celelalte operatiuni (anulare DPF, EGR).

Oferta este valabilã pânã la sfârsitul anului 2015.
  • gazza07

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Astra 2011 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Aug 2014

  • Mesaj Privat
Va salut. Sa inteleg ca pretul este de 240 euro cu sau fara tva pentru astraj A17DTR?
Daca mai sunt utilizatori care au facut remaparea si ne pot impartasi impresii ? Smile
  • adydelabv

  • Mesaje scrise: 804
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2011 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Salut. Eu am facut remapare la astra j a17dtr si dpf off. Sunt foarte multumit cum merge masina doar ca mi se pare ca da cam mult fum la turatii joase - dupa ce urca in ture nu mai da asa mult.
  • gazza07

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Astra 2011 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Aug 2014

  • Mesaj Privat
Probabil ca ai anulat dpf...eu nu as vrea sa l anulez
  • dr_tzyghe

  • Mesaje scrise: 408
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Sep 2014

  • Mesaj Privat
Buna seara! Anularea DFP si EGR sunt incluse in pretul remaparii, sau au preturi diferite...si daca da, care sunt acestea?

Si a 2.a intrebare: plata la remap nu s-ar putea realiza si "in rate fixe, cu nema dobanda"? Very HappyVery HappyVery Happy Cred ca ar fi mult mai tentant pentru mai multa lume! (ma refer la o modalitate fara card...gen "direct in magazin/service")
Multumesc! O seara buna!
  • danGTS

  • Mesaje scrise: 127
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Vectra 2007 1.9cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Cã bine zici...
  • gazza07

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Astra 2011 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Aug 2014

  • Mesaj Privat
Pfff...ar fi vis Smile
  • CatalinGh

  • Mesaje scrise: 78
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Aug 2015

  • Mesaj Privat
dr_tzyghe a scris:Buna seara! Anularea DFP si EGR sunt incluse in pretul remaparii, sau au preturi diferite...si daca da, care sunt acestea?

Si a 2.a intrebare: plata la remap nu s-ar putea realiza si "in rate fixe, cu nema dobanda"? Very HappyVery HappyVery Happy Cred ca ar fi mult mai tentant pentru mai multa lume! (ma refer la o modalitate fara card...gen "direct in magazin/service")
Multumesc! O seara buna!


Eu nu auzit de nicio firmã serioasa în Romanica sa faca asa ceva. Cine a-ar complica cu asta? E absurd...Ai atâtea institutii financiare de ales. Eu stiu ca acceptã unele carduri de credit so go for it 😁
  • dr_tzyghe

  • Mesaje scrise: 408
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Sep 2014

  • Mesaj Privat
Tocmai ce mentionasem ca ar fi tentanta o optiune fãrã institutii de creditare. Stiu ca ei accepta cardul "5 stare" de la BT, daca nu ma insel, dar eu am cont la ING si BRD...cr fac, mã mai abonez la o banca pt un remap?
Plus ca in afara de ceva timp, alte resurse nu ar avea ce sa piarda. In fine.
  • AlexDmi

  • Mesaje scrise: 537
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z20NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Informativ, cardul de credit de la ING iti permite sa esalonezi in 12 rate fara dobanda orice plata de peste 100 RON, la orice comerciant care are POS sau care permite achizitii online. Eu l-am folosit la diverse, printre care Autokarma, niste chestii cumparate prin PayPal, rezervari online pe Booking... Nu stiu de celelalte banci, eu am doar la ING card, dar daca tot zici ca ai cont la ING, da-le un telefon si intreaba-i Smile Scuze de poluarea topicului celor de la EDS Smile
  1. Home
  2. Publicitate

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR