Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • tomde

  • Mesaje scrise: 461
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2008 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Culoarea este Z163 un fel de gri, problema este ca titlul are codul corect, dar produsul afisat arata codul de negru. Asta din cauza ca are mai multe coduri de culoare pe acelasi produs, si nu a pus poze diferite la fiecare produs in parte. Am vazut si alte culori tot cu poza de negru.
Skip ads

  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
am vazut ca sunt doua culori pe acel cod de zici tu
gri-ul acela inchis sau
dupa facelift

Farben Lacktyp Farbcode Opel Farbcode GM Einsatzzeitraum
Lichtsilber1 (12/07 -) Metallic 163 4AU, GBJ 07/05 - (08/10)
  • tomde

  • Mesaje scrise: 461
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2008 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Gri-ul inchis (cred), este model 2006 (vezi masina), deci inainte de facelift. Codul de pe eticheta imi zice Z163 adica Lichtsilber.
  • vladb

  • Mesaje scrise: 321
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2005 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Cam la orice magazin de vopsele auto se poate prepara pe loc un minim de 50ml (arhisuficient pt niste zgarieturi) din vopsea dupa codul de culoare, iar pretul va fi mult mai mic decat vopseaua de la GM.
Skip ads

  • gabicoman92

  • Mesaje scrise: 74
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2000 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2012

  • Mesaj Privat
Buna ziua am un opel vectra b caravan din 2000.Imi puteti arata o poza unde este codul de culoare pus sau macar sa imi explicati.Am niste pete de rugina pe masina si in primavara sper sa le retusez dar sa iau vopsea la cod vreau.Masina este albastru indigo dar cum i spune exact la cod vreau sa stiu.
  • nelutzu_

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 1995 x16sz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jul 2008

  • Mesaj Privat
http://www.opel-infos.de/modelle/vectra_b1.html

Salut. Cauta pe stalpul din dreapta sau sub capota, la tine banuiesc ca este keramic blue dupa cum zici.
  • KenzOOO

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Va salut!
Am si eu o problema cu o zgarietura. Am fost la tara, iar pe drum spre vie am intampinat multe gunoaie printre care si o sarma in niste balarii care mi-a tras o zgarietura fina, insa cat sa se ia luciul, pe toata laterala masinii. Am sa atasez si cateva poze sa vedeti despre ce este vorba. Cum ma sfatuiti sa o rezolv? Cu polish sau cu vreun marker minune? A folosit careva vreun marker care sa dea rezultate, sa fie eficient? Multumesc mult, astept sfaturile voastre.

  • shoggy

  • Mesaje scrise: 119
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Salut ,colegi. Am si eu o problema cu vopseaua de pe masina. Am observat ca la o banala atingere cu unghia,in zona manerului portierei,lasa urme vizibile. In zona aceea nu mai e loc de alta zgarietura.Nu mai spun ca am atins cu verigheta in trecere o portiera si a lasat o dunga de mai mare frumusetea. Ma intreb,asa de sensibil o fi lacul asta protector? Totusi,nu am atins cu un obiect dur ca sa ma resemnez. Am incercat cu niste pasta de dinti si se mai ia din zgarietura ,dar tot se vede. Culoarea este un gri inchis metalizat, Lichtsilber, adica lightning grey (gri fulger). Polisharea pe zone se poate si facuta acasa? Multumesc!
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR