Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel X
  3. Opel Crossland X
  • LYM

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2023

  • Mesaj Privat
Salutare,

Am o problema cu un Crossland 2018 - una din usile spate a ramas blocata inchis. Nu se poate deschide nici din exterior, nici din interior. Geamul electric functioneaza.

Am incercat toate combinatiile posibile gasite pe net - inchis/deschis in timp ce tin manerele trase, nimic nu merge. Mie sincer imi pare ca si cum nu e nimic conectat, posibil sa fi sarit cablul din maner, dar faza este ca nu am acces la usa, fiind inchisa.

CUM as putea sa deschid usa, aveti idee?


MODEL: Crossland
MOTOR: 1.2
  • LYM

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2023

  • Mesaj Privat
Pt cine mai are problema asta, am reusit sa dau fata de usa jos tragand de sus in jos, incepand de la geam. Trageti cu putere, e prinsa in clipsuri si are un singur surub in partea de jos a usii, care nu e vizibil/accesibil daca usa e inchisa.

La mine problema a fost de la reglajul pt copii de la usa - n-am idee cum s-a miscat din loc, si chiar si asa, sistemul ar fi trebuit sa permita deschiderea usii din exterior, chiar daca protectia copil era activata. Anyway ... Opel Smile Am deblocat usa acum si nu a trebuit schimbata broasca, asa cum mi-au spus din reprezentanta (2000 Lei)
  • LYM

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2023

  • Mesaj Privat
problema a reaparut dupa ce am deblocat usa. Cam o data pe saptamana usa refuza sa se mai deschida din afara. Norocul este ca acum o pot deschide din interior, dupa care începe iar sa functioneze corect timp de inca aprox o sapt.

Aparent cred ca aveau si cei de la opel dreptatea lor, la baza pare a fi o problema la broasca.
  • corsablue

  • Mesaje scrise: 2,513
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa 2005 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Sunã asemãnãtor cu Astra H, fire în burduf...
Este doar o speculație.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel X
  3. Opel Crossland X

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR