Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua
  • bratila23

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Vrancea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2012

  • Mesaj Privat
Salutare tuturor.
Fiind primul meu post pe acest forum, sper ca am postat in sectiunea potrivita (altminteri imi cer scuze).


Sa incep cu ideile mele si sper sa continuam si cu ale voastre. Smile

Deci, pentru luna Mai 2013 (in aceasta perioada dispun de bani) vreau sa achizitionez una dintre cele doua masini (Suma alocata pentru aceasta masina este de 6000 euro)
In primul rand vreau o masina usor de intretinut, cu un aspect sportiv si care sa aiba un consum nu foarte mare, sa-mi permita sa ma plimb sau sa-mi fac treburile cand am chef , nu cand am bani.
In opinia mea Opelul Astra GTC se pliaza perfect pe dorintele mele. M-ai exact m-am orientat catre motorul 1.6 de 115 cai deoarece despre motoarele diesel (1.3, 1.7, 1.9 cdti) am vazut ca daca o cumperi SH ai mari sanse sa o cumperi cu ceva probleme, plus ca eu nu prea sunt incantat de diesel-uri.

As vrea de sa ma indrumati catre o achizitie buna, si sa stiu la ce sa fiu atent cand cumpar o masina la mana a2a.
  • sorindf2000

  • Mesaje scrise: 1,062
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Bine ai venit pe Club Opel...sper sa si ramai Smile. Despre topicul deschis de tine, eu nu inteleg...e un fel de versus Opel/VW...nu de alta dar subiectul e discutat in alta parte. In plus, ce sa comparam, am inteles ca te-ar interesa o Astra H model GTC cu motor de 1.6 si 115 CP insa vrei sa compari cu VW Golf...cu ce motor, diesel/benzina...etc.
Oricum, uite un link unde poti afla mai multe despre Astra, sfaturi de achizitie...etc.
Vreau sa cumpar Astra H-info?
si aici un alt link cu un versus Opel-VW...se discuta mai mult de diesel dar...
Opel Astra H vs VW Golf 5
Daca nu te multumeste, gasesti pe forum in prima pagina rubrica Opel vs..., unde se discuta ce te intereseaza pe tine, cauti, citesti, te informezi...Smile
  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR