Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • ionut-sil

  • Mesaje scrise: 60
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Vectra 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jan 2014

  • Mesaj Privat
salut. imi cer scuze daca gresesc cu postarea asta dar am o mica intrebare pt cei care cunsc bine opelurile.
doresc sa achizitionez un opel dar nu ma prea pricep la motoarele diesel si vreau diesel neaparat deoarece am avut doar benzinare pana acum.
deci as avea niste cerinte si astept propunerile voastre:
1 confort
2 taxe mici
3 consum decent 6-7 %
4 intretinere "ieftina"
5 aspect frumos (gen classic,sau cu clasa mai exact)
7 cat de cat rezintanta la drumurile romaniei
8 la un buget de 2000-4500 euro(inmatriculata)
9 un kilometraj OK
Merci sper ca nu deranjez cu postarea asta !
Astept pareri !
Skip ads

  • vladutsss

  • Mesaje scrise: 969
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2015

  • Mesaj Privat
salut. astra h hatchback 1.7 101 cp. foarte fiabila. eu am tot 1.7 dar alta motorizare si nu se comporta asa fain ca asta. succes la alegere. 2006 2007 cu un 150-200 k km cred ca gasesti in banii astia- in limita superioara Smile.
  • ionut-sil

  • Mesaje scrise: 60
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Vectra 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jan 2014

  • Mesaj Privat
au fost fabricate si cu tapiserie din piele modelele astea?sau se pot pune alte scaune cu tapiserie din piele crem de preferinta?
PS: 6+1 trepte e o alegere buna? e frumoasa masina cam rece interiorul dar... imi place
  • vladutsss

  • Mesaje scrise: 969
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2015

  • Mesaj Privat
au fost cu tapiserie normala, stiu sigur. cu ceva IMITATIE de piele pe lateralele scaunelor si cu piele neagra. cu crem n-am vazut niciodata. Atentie ca toata lumea zice ca acea imitatie e piele dar nu e de fapt. eu lucrez cu incaltaminte si acel material se vede clar ca nu e piele Smile)
acum ce am e cu piele tot scaunul, si da. e foarte rece dimineata. am incalzire macar dar se incalzeste in 10 min. si am obs ca atunci cand nu stai pe scaun parca nu lucreaza incalzirea in scaun.
eu am 6 trepte dar nu apuc sa merg cu a 6-a. de ce? pentru ca ar trebui sa ii dau a 6-a pe la 130- 140 ideal. unde in ro poti merge pe drumuri nationale la vitezele astea linistit? pana faci 140 tre sa franezi ba pentru curba ba pentru localitate ba pentru alt sofer , etc. nu am folosit cred in ultimele 30 zile a 6-a .
Skip ads

  • ionut-sil

  • Mesaje scrise: 60
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Vectra 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jan 2014

  • Mesaj Privat
poti sa pui niste poze cu masina ? mi se pare cam simplist interiorul ... e comod ? nu am urcat niciodata intrun asta H. si intrebam daca e mai buna cutia in 6 trepte decat in 5 ca si rezistenta Smile)) ca soselele astea... Smile)))
  • vladutsss

  • Mesaje scrise: 969
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2015

  • Mesaj Privat
din pacate nici pe postul ce l-am facut de prezentare n=am pus niste poze potrivite. doar ce-am gasit prin telefon. O sa fac niste poze mai ok zilele astea.

aici e topicul : https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=137882

unora nu le place interiorul. mie imi place sincer. cand m-am uitat dupa masina m-am uitat si la bmw si nu vroiam decat cu navi. fara navi, vechile forme de cd playere nu imi mai plac. mi se pare urata tare o masina cu casetofon de ala detasabil Smile) . m-am obisnuit la astra ca e totul la locul lui acolo. un tot impreuna.
  • ionut-sil

  • Mesaje scrise: 60
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Vectra 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jan 2014

  • Mesaj Privat
fix la navi ma uitam... ca se vedea gen (alb-negru) la tine vad ca e color Smile) e din stok ?
  • vladutsss

  • Mesaje scrise: 969
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2015

  • Mesaj Privat
nu stiu la ce te referi cu stok-ul . nu stiu ce e sau ce reprezinta. sunt mai multe tipuri de navi si mai multe tipuri de playere.
Skip ads

  • gyenes

  • Mesaje scrise: 296
  • Locatie: Timis
  • Masina: Zafira z1.8xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Probabil se referea ca vine din fabrica echipata asa.
  • stolniceanulucian

  • Mesaje scrise: 286
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2009 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2010

  • Mesaj Privat
ionut-sil a scris:
1 confort
2 taxe mici
3 consum decent 6-7 %
4 intretinere "ieftina"
5 aspect frumos (gen classic,sau cu clasa mai exact)
7 cat de cat rezintanta la drumurile romaniei
8 la un buget de 2000-4500 euro(inmatriculata)
9 un kilometraj OK
Astept pareri !


Salut. Kilometraj ok ar insemna maxim 120 000 de km ceea ce nu prea gasesti la bugetul tau. Ieftin si cu kilometri putini sunt doar cele manarite de samsari.
Exista Astra H sub 4000 de EUR dar sunt din 2005-2006 ceea ce inseamna masini care deja au 10 ani vechime.
Din cate am vazut la colegi motoarele diesel de 1.7 sunt mai robuste decat cele de 1.3.
Daca vrei masina buna are trebui sa te orientezi catre cele din 2008-2009, dar pentru asta trebuie sa suplimentezi bugetul pana la 5500 de EUR.
Astra H este destul de rezistenta si are garda la sol buna.
Confortul este mediu in cel mai bun caz. Suspensia e destul de rigida, iar antifonarea nu e de vis. Aici depinde si cu ce masini compari.

Una peste alta Astra H iti poate satisface cerintele, dar cerceteaza bine la cumparare ca sa nu iti para rau mai tarziu.
In al doilea rand nu uita ca e masina SH si trebuie sa mai ai pregatita o rezerva de minim 500 de EUR pentru chestii neprevazute.
  • ionut-sil

  • Mesaje scrise: 60
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Vectra 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jan 2014

  • Mesaj Privat
cam ce defectiuni pot gasi la un astra H din 2006 ? 1.7
  • gyenes

  • Mesaje scrise: 296
  • Locatie: Timis
  • Masina: Zafira z1.8xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Asta-i o intrebare de genu :cam cate roti are astra h-ul😈😈 pai poti gasi o gramada sau putine da ceva tot o sa aibe.si depinde si de tine cat te pricepi, iar dupa ce intrebari pui...e bine .fara suparare
Skip ads

  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Si mai bine e sa pui mana sa citesti
https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=12428
https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=53962
https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=1417

Dupa ce te hotarasti la model, te apuci sa studiezi motorizarea
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR