Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A
  • alghe21

  • Mesaje scrise: 186
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Feb 2008

  • Mesaj Privat
da, ar fi bine...numai sa vrea. va tin la curent. mersi pt sfat
Skip ads

  • paultudor10

  • Mesaje scrise: 68
  • Locatie: Mures
  • Masina: Zafira 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
eu am zafira de 3 ani,si sunt foarte multumit de ea.poti sa iei zafira cu incredere, diesel de preferinta.
  • Mitica_SB

  • Mesaje scrise: 224
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Zafira 2012 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Si eu am o Zafira 2.0 diesel, adusa de doi ani din Germania, si sunt super multumit de ea. Am ingrijit-o foarte bine si pot sa-ti spun ca ma asteptam la costuri cu piesele de schimb mai mari decat ceea ce am gasit in realitate. Asta este, in opinia mea, un avantaj la Opel, faptul ca piesele de schimb sunt accesibile ca pret. Acum o vand, dar numai pt ca am luat alta ca ea (acelasi motor diesel de 2.0), cu mai multe dotari si cu 4 ani mai tanara...
Recomand cu toata increderea o Zafirica, oricand.
  • rastafarianul

  • Mesaje scrise: 513
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Cu ceva timp in urma un amic de al meu a vandut masina, de fapt i-am vandut-o eu unui mosulet simpatic, in momentul vanzarii masina avea 63 mii km reali, acum dupa 3 ani cat a stat la nenea are cu 1 mie in plus, ma bate gandul sa o cumpar pt ca stiu masina, dar ma feresc putin deoarece masina mai mult a stat decat a mers, ceva sfaturi legate de ce ar putea plezni mi-ar prinde tare bine. Masina este din 2000, iar ca pret mi-a spus ca o lasa pana la 7000 euro.
Multumesc
Skip ads

  • ionut

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: IASI
  • Masina: Zafira 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2006

  • Mesaj Privat
si eu am Zafira de 2 ani , f.f. multumit, pentru buget limitat este super. Nu am avut cheltuieli deosebite cu ea , placute , telescoape spate, o bieleta , garnitura capac culbutori, set bujii si manopera 1000ron.Ulei ,set filtre cite 350ron, iar in rest gaz si multi km. Cit de curind sper sa o schimb cu una mai tinara arata mai super modelul nou. O recomand pentru familisti si nu numai..
  • ady negoita

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2004 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2008

  • Mesaj Privat
si eu am o zafira din 2002 si abia am adus-o acasa dar sunt supermultumit de ea, abia apuc sa o vad ce poate la drum intins aremotorul de1.6 16 valve dar nare a face e super chiar daca consuma un pic mai mult,numi pasa doar mai am un nissan titan cu motor de 6500cmc ce mai zafira mea face toti banii sunt fffff multumit
  • rugby15

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie:
  • Masina: Zafira CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Eu am avut de noua Elegance 2002 pe care am vandut-o in Dec 2007 si alaltaieri mi-a venit noua zafira cosmo super full options si este super. Cu cealalta am facut 175.000 km chiar si Anglia- Tara Galiilor- Scotia si a mers ceas snur Faramita Lambru Very Happy
  • rugby15

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie:
  • Masina: Zafira CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2007

  • Mesaj Privat
rastafarianul a scris:Cu ceva timp in urma un amic de al meu a vandut masina, de fapt i-am vandut-o eu unui mosulet simpatic, in momentul vanzarii masina avea 63 mii km reali, acum dupa 3 ani cat a stat la nenea are cu 1 mie in plus, ma bate gandul sa o cumpar pt ca stiu masina, dar ma feresc putin deoarece masina mai mult a stat decat a mers, ceva sfaturi legate de ce ar putea plezni mi-ar prinde tare bine. Masina este din 2000, iar ca pret mi-a spus ca o lasa pana la 7000 euro.
Multumesc


Daca vrea 6500- 6700 eu zic sa o iei ca este foarte buna dar conditia principala este ca si km sa fie ECSACT ! Laughing Razz
Skip ads

  • mihaivma2000

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2003 ECOTEC
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2008

  • Mesaj Privat
rastafarianul a scris:Cu ceva timp in urma un amic de al meu a vandut masina, de fapt i-am vandut-o eu unui mosulet simpatic, in momentul vanzarii masina avea 63 mii km reali, acum dupa 3 ani cat a stat la nenea are cu 1 mie in plus, ma bate gandul sa o cumpar pt ca stiu masina, dar ma feresc putin deoarece masina mai mult a stat decat a mers, ceva sfaturi legate de ce ar putea plezni mi-ar prinde tare bine. Masina este din 2000, iar ca pret mi-a spus ca o lasa pana la 7000 euro.
Multumesc


Daca km sunt reali, este super. Am o Zafira din 2003 luata din germania cu 150000 km. am mai facut eu 25000, shi am facut doar schimbul de uli shi filtre ,shi am pus motorina. atat...sunt foarte incantat de ea. Bafta!
  • eusebyu

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Vectra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Motoarele astea Diesel duc ffff multi km. Un prieten deja a trecut de 1 mil cu o Zafira 2002 si inca mai face curse de Italia cu ea... Acelasi motoare au fost puse si pe astra + vectra din 2002 (cum am eu) si la fel fara nici un fel de problema. Si saracele duc si remorca fara sa "comenteze". Shocked
  • regitus

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2004 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2008

  • Mesaj Privat
este zafira 2.0 DTI,nu?sunt foarte bune,eu am problema cu a mea,ca e 2,2 DTI 2004 si intretinerea,piesele sunt foarte scumpe.Daca are km reali e ok,bafta !
  • DMI

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie:
  • Masina: Zafira 2004 2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Am si eu una din 2004 ... pana acum cand are 120.000km n-a vazut decit filtre si ulei ... Ah ... era sa uit am schimbat si un bec la proiector Smile
Skip ads

  • DMI

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie:
  • Masina: Zafira 2004 2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2007

  • Mesaj Privat
excelenta masina de familie ... costuri mici la intretinere, consum bun, spatiu, comfort, mie-mi place mult si design-ul ... daca nu vrei s-o alergi pe la curse este extraordinara eu o am de 4 ani ... super masina.
  • regitus

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2004 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2008

  • Mesaj Privat
pentru DMI : se pare ca esti un norocos si o fire practica in acelasi timp,bravo tie ! ce zafira ai? si cum era cu iarna si vara,euro 3 si 4?
  • radu2aniel

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Arad
  • Masina: Vectra 1997 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Am o Zafira recent adusa din Germania si sincer nu prea pot sa ma pronunt inca ptr. ca e la mine doar de 2 luni, dar la prima impresie e reusita.Chestia cu 7 locuri si spatiul pe care il are isi face toti bani.Am observat ca ii place mai mult motorina de afara.
  • ramonabroasca

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Constanta
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mar 2008

  • Mesaj Privat
salut
as dori sa achizitionez un opel zafira seconhand si mi-ar prinde bine niste sfaturi de la cunoscatori
ps:sunt amator de pescuit si sunt curios cum se comporta pe drumuri nasoale
Smile
  • Mr.Opel

  • Mesaje scrise: 2,287
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Salut si bun venit in Club!

Primul pas pe care trebuie sa-l faci ca membru "bebe" este sa citesti regulamentul forumului:

https://www.clubopel.com/regulament.html

Ce fel de sfaturi cauti, ca sa stim ce sa iti raspundem Smile

P.S. schimba titlul discutiei astfel incat sa fie in conformitate cu regulamentul forumului.
  • handiboa

  • Mesaje scrise: 72
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jan 2007

  • Mesaj Privat
si eu am zafira si...sunt super incantat
  • zafira 2.0 automatic

  • Mesaje scrise: 1,031
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Zafira A
Masina de familie, pret de achizitie de nou sau SH accesibil, costuri mici la intretinere, design exterior reusit incomparabil cu Zafira B.
Puncte minus: consum foarte mare de combustibil, finisaj si calitate materiale interiore f. proasta, calitate redusa a accesorilor motorului (ca de ex alternator) si a componentelor electrice.
  • ady negoita

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2004 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2008

  • Mesaj Privat
pai cam ce ai vrea sa fie ,masina asta are sapte locuri frate pe deasupra este si mare si grea ,si daca mai pui si vorba aceea apa nu benzina nu aer nu atunci cu ce sa mearga masina ?iar de calitate proasta ,dami voie sati spun ca nu e mai prejos ca alte masini stai linistit!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR