Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • marinus

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2004 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Nov 2009

  • Mesaj Privat
departe a scris:salut!intrebare,r sony zr 604..care are o mufa de intrare hi imput,adica permite intrarea semnalului amplificat in el,direct din mp3 player,mai are rost sa imi cumpar adaptoare hi-low?adica..intreb pentru ca multi imi spun ca nu is bune intrarile alea care ti le ofera statia ...ca mai bun e semnalul cu 2 adaptoare separate de hi-low...?nu stiu ce sa fac...sau cum e mai bine..eu deja mi-am procurat o mufa care e perfect ptr modelul de amplificator care il detin.Ce imi recomandati sa fac?Sa imi cumpar adaptoare separate sau sa folosesc ceea ce imi ofera statia?

salut
ce face adaptorul de HI - LOW ?
ia semnal de la difuzoare si il da la statie ?
adaptorul e ala cu 4 fire intrare si ies 2 RCA-uri ?
si de ce iti trebuie 2 ?
costa aproximativ 50 ron ?
te-am intrebat pe tine ca am vazut ca vrei sa folosesti asa ceva si poate ma lamuresti
si eu sunt la capitolul : montat amplificator + sub.
mersi si sanatate
Skip ads

  • departe

  • Mesaje scrise: 793
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Dec 2007

  • Mesaj Privat
adaptorul ho-low scoate din mp3-casetofon...semnal neamplificat,adica clar,majoritatea mp3 playerelor au iesire rca , pentru a se duce semnal neeamplificat in amplificatorul care vrei sa il montezi..dar in cazul meu nu am acele iesiri si va trebui sa iau direct semnal amplificat de pe firele ce duc la boxe...si acum venea intrebarea mea..ptr ca amplificatorul meu are o mufa prin care pot sa ii dau semnalul ce vine direct de la boxe,amplificat,sa o folosesc pe aia cu toate ca mai multi mi-au spus ca se aude mai prost sau sa imi cumpar adap0toare hi-low....
  • marinus

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2004 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Nov 2009

  • Mesaj Privat
departe a scris:adaptorul ho-low scoate din mp3-casetofon...semnal neamplificat,adica clar,majoritatea mp3 playerelor au iesire rca , pentru a se duce semnal neeamplificat in amplificatorul care vrei sa il montezi..dar in cazul meu nu am acele iesiri si va trebui sa iau direct semnal amplificat de pe firele ce duc la boxe...si acum venea intrebarea mea..ptr ca amplificatorul meu are o mufa prin care pot sa ii dau semnalul ce vine direct de la boxe,amplificat,sa o folosesc pe aia cu toate ca mai multi mi-au spus ca se aude mai prost sau sa imi cumpar adap0toare hi-low....

multumesc ptr. raspuns , dar nici eu nu am iesire RCA din cd-ul meu si daca un adaptor hi-low scoate sunet ( semnal ) mai clar si mai curat decat daca te-ai lega direct la boxe , cred ca ar fii indicat sa pui . inseamna ca o sa pun si eu sa fiu mai sigur ca nu bazaie si nu distorsioneaza . ( am inteles bine ce face acel adaptor ? )
daca mai ai ceva detalii , le poti posta sa ne mai lamurim si noi . multumim

Sa auzim numai de bine !
  • departe

  • Mesaje scrise: 793
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Dec 2007

  • Mesaj Privat
da frate dar amplificatoru meu are intrare hi-low,accepta si semnal amplificat,deci nu cred ca o sa imi cumpar adaptor inca incerc asa fara!
Skip ads

  • BV19MAX

  • Mesaje scrise: 2,562
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Daca amplificatorul are intrare Hi Level (Ex: Crunch GTR 250.2) nu mai ai nevoie de adaptor.
Daca amplificatorul are intrare doar RCA (Ex: MAC MPX 2500) atunci ai nevoie de acel adaptor.
  • departe

  • Mesaje scrise: 793
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Dec 2007

  • Mesaj Privat
are intrare,dar cablurile care le folosesc eu,au mufe rca:( is 3 mil kitu:( le tai?
  • BV19MAX

  • Mesaje scrise: 2,562
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Nu folosesti cablurile RCA din kit. Cumperi frumos cativa metri de cablu pentru difuzoare si mergi de la difuzoarele masinii (cele din spate) pana in amplificator.
  • shjnock

  • Mesaje scrise: 346
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1996 X17TD
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jul 2008

  • Mesaj Privat
solutie folosita pe un vectra b si un astra g:
-1buc sub pasiv(fara amplificare) magnat/blaupunckt
-1buc statie macthunder4000 cu intrare HI si intrare LOW si 4/2/1(in punte) iesiri
-1buc cd-player sony cd-m730 cu 4x52 plus iesire de subwoofer 2 rca-uri (left-right) ;
conectat rcaurile din cd-player pe intrarea de la statie low (tot rca), pus subu pe iesirea in punte ; alimentare: masa luata de pe un surub de prin portbagaj si +ul luat din firul care face alimentarea cu +12 la cd-player doar atunci cand dai contact (daca am dedus bine acel fir,unu galben, era menit sa mentina memoria la cas treaba rezolvata alimentand si mem-ul si +ul de la cd-player dintr-un singur fir rosu) ; iar la statie firul de plus l-am pus in punte pe cele doua alimentari pozitive ale statiei ( statia are alimentare in 3 fire teoretic minus, plus permanent si plus temporar)
Skip ads

  • aco_008

  • Mesaje scrise: 4,239
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Pune o siguranta de 15a pe traseul firului care merge de la + din bord la statie.
Era mai bine sa fi plecat cu fir sanatos direct de la borna+ de la baterie.
  • departe

  • Mesaje scrise: 793
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Dec 2007

  • Mesaj Privat
atasez poze cu montatul cablurilor in corsa c ..poate ajuta ca idee pe altii
  • shjnock

  • Mesaje scrise: 346
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1996 X17TD
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jul 2008

  • Mesaj Privat
aco_008 a scris:Pune o siguranta de 15a pe traseul firului care merge de la + din bord la statie.
Era mai bine sa fi plecat cu fir sanatos direct de la borna+ de la baterie.


as fi pus fir direct de la bat cu un intrerupator dar nu am gasit solutia sa scot firul pana la baterie Sad ;cat despre sig era pusa pe cablul de alimentare ,unul f gros si rosu Very Happy
  • departe

  • Mesaje scrise: 793
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Eu am dat o gaura dupa baterie prin carcasa metalica...si imi iese fix dupa torpedou...si apoi am pus siguranta de 32 Ah..care era in kit,apoi am tras firul ca in pozele de mai sus..fix pe unde is firele pentru lampile spate..si antena ...
Skip ads

  • shjnock

  • Mesaje scrise: 346
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1996 X17TD
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jul 2008

  • Mesaj Privat
sa nu aud de gauri date , alta varinata "stock"
  • departe

  • Mesaje scrise: 793
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Dec 2007

  • Mesaj Privat
il tragi pe sub masina..mai era unu..Smile)..sau cauta poate ai deja dopuri de cauciuc..ptr gauri..eu nu am avut..
  • aco_008

  • Mesaje scrise: 4,239
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Exista un dop de cauciuc care intra in habitaclu in spatele panoului de sigurante, cu putina dibacie il gasiti Wink
  • shjnock

  • Mesaje scrise: 346
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1996 X17TD
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jul 2008

  • Mesaj Privat
oki mc aco
  • departe

  • Mesaje scrise: 793
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Smile) da..da..mult succes!
  • Paulll

  • Mesaje scrise: 1,207
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Am eu de vanzare exact ce trebuie: https://www.clubopel.com/vie...57&highlight=
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR