Parola noua?

ce parere aveti de reteau radacini motors?
indiferent de locatie
eu sunt ff multumit de cei din Bucuresti la Vitan....de restu nu stiu ce sa zic.
Avand in vedere faptul ca te-am cunoscut inainte sa ajung la Radacini Brasov pot spune, adydela bv, ca sunt foarte multumit de acest service probabil din cauza ajutorului tau care mi l-ai dat de fiecare data.
in mare parte sunt multumit de ei....Radacini Motors Braila
Eu pana in momentul de fata sunt multumit de Radacini Motors, cand mi-am cumparat masina prima programare am facut-o la ei, foarte rapizi , au luat masina si mi-au pus-o pe tester imediat, cat timp ei o inspectau eu am stat in minibaruletul special amenajat pentru clienti, si ce mi-a placut foarte mult era ca avea vedere la atelier si puteai vedea orice miscare de-a lor.

Ultima programare am facut-o pentru o diagnoza(motorasul galben), au pus testerul pe ea si au zis ca am 1-4 bujii arse sau releu bujii si senzorul boost pressure nu citea in valorile normale, eu am foarte surprins ca au curatat senzorul si l-au pus in valoarea diagnozei (70 ron), s-o tina tot asa
nu am o parere prea buna despre Radacini Motors constanta.Va spun si de ce,am cumparat recent un vectra C si am fost la ei pentru a testa daca sunt km reali si daca mai am si alte probleme,fata de la receptie ma programat peste 3 zile.Dupa 3 zile ma prezint la ora la care eram programat si surpriza,vine si imi spune ca nu poate sa faca testarea pentru ca nu are aparatura necesara(tech 2)?
angelboy a scris: Avand in vedere faptul ca te-am cunoscut inainte sa ajung la Radacini Brasov pot spune, adydela bv, ca sunt foarte multumit de acest service probabil din cauza ajutorului tau care mi l-ai dat de fiecare data.

Lucreaza la reprezentanta?
aveti idee cat este o constatare la reprezentanta opel in bucuresti?unde e ieftin si ok?
Eu dacă aș putea să nu mai calc niciodată pe la Rădăcini Motors (în București cel puțin) aș fi cel mai fericit om.
Am fost crunt dezamăgit de prestația lor, si a celor de pe Timișoara și a celor din Vitan.
Să le luăm pe rând:

Am cumpărat în august 2010 mașina de la Rădăcini Motors de pe B-dul Timișoara, sector 6.
Am fost să ridic mașina, mi-a prezentat-o cineva de acolo, sumar la exterior și detaliat la interior. Eu bucuros nevoie mare, n-am stat să analizez fiecare centimetru pătrat, am semnat hârtiile, am luat mașina și am plecat. Datorită faptului că mașina avea benzină pt 12 km, probabil 1 l , am oprit în drumul meu spre casă la o benzinărie. Scot capacul rezervorului, îl pun pe portbagaj (e sedan) și rămân mască. Portbagajul avea o porțiune infundată de 4-5cm , în spatele lunetei și diverse zgârieturi în acea zonă. Mă întorc imediat la dealer.
Nu mai intru în amănunte, cert e că am stabilit de comun acord o dată când să aduc mașina pt repararea și vopsirea portbagajului.
Pe lângă faptul că nu au respectat termenul dat inițial de ridicare a mașinii, când o iau în sfârșit și mă uit mai bine la lucrarea lor mă apucă toate pandaliile. Culoarea are o nuanță ușor diferită, iar pe o parte erau 4 picături de vopsea în exces prelinse. Super tare !
Nu mai intru nici aici în amănunte, trec la următorul episod.

Am ghinionul de a întâlni în trafic un canal cu capacul scos și pus alături, lângă canal. Evit canalul descoperit dar iau pe sub roțile dreapta capacul respectiv și BUUUMMM ! Ceață în mașină ! Sărise airbag-ul lateral dreapta. Mă duc evident (ce consecvență) Smile la Rădăcini Motors de pe B-dul Timișoara pt o constatare. Îmi spun băieții că:
- e geometria afectată
- trebuie schimbat airbag-ul lateral
- trebuie schimbat calculatorul de airbag
- trebuie schimbat senzorul lateral pt airbag
- janta față ușor îndoită
- scut ușor lovit
- prag ușor lovit
Fac ei calculul, cost reparație : aproximativ 6.000 lei .
Nu-mi inspiră mare încredere băieții și mă duc la o constatare și la Rădăcini Motors din Vitan. Concluzia lor:
- trebuie schimbat airbag-ul lateral
- prag ușor lovit
- basculă cu o ușoară urma de lovitură dar nu deformată, nu necesita schimbare decât dacă vreau eu și acceptă și cei de la casco.
Eu nedumerit:
-Păi geometria? E ok, uite parametrii, spun ei.
-Păi calculatorul de airbag? Se resetează, spun ei.
ș.a.m.d.
Stabilesc să le duc mașina când primesc ei airbagul lateral și că imi termină mașina in 2 zile.
Le duc mașina, se fac 2 zile, se fac 3 zile, 4 zile , 5 zile. Între timp x telefoane și nervi.
Îi sun vineri și le spun că vin să iau mașina indiferent de stadiul în care se afla lucrarea. Că nu e gata, că veniți luni și alte abureli, eu nu și nu, vin s-o iau.
Mă duc spre sfârșitul programului și staaaau pe acolo până pleacă toată lumea și toți angajații, mai puțin 2 ciumpalaci; că nu e gata.
Până la urmă o aduce cineva, gata, hai să plătiți franșiza casco, hai. Dați-mi banii și veniti luni după chitanță că nu mai e nimeni acum la casierie. Eu nu am vrut asa, el că ce n-am încredere în ei? că nu-mi dă mașina, eu că o iau, etc-etc.
Îi cer și devizul cu lucrările la mașină, el că nu mi-l dă mie , il da la casco, ne certăm și pe chestia asta.
In final imi dă devizul si-mi spune: -La Revedere!
Eu întreb: -Ne vedem luni să plătesc franșiza?
El: -Nu, plătește Rădăcini franșiza la lucrări de peste 1000 euro.
Mă uit pe deviz, 7.100 lei !!! WAW !!

Povestea e mai lungă, poate mai revin cu detalii.
Partea proastă e că am acum o problemă cu mașina si habar n-am unde draq să mă duc cu ea!

-
Service dedicat OPEL in Bucuresti
Ceva de genul asta am patit si eu la Cardinal Motors Constanta. Iti inteleg perfect frustrarea si nervii. Nenorocitii fac scoala pe masinile noastre si mai sunt si aroganti. Nu mai departe de meseriasii faiantari. De toate stiu, dar nimic bine. Merita dati in judecata..
Ocoliti incompetenta si aroganta celor de la 'Radacini' Braila. Multumesc
Buna ziua ! Rog toti posesorii de opel, chevrolet sa se adreseze altor service-uri decat acesta. Baietii de aici trebuie sa invete mai intai sa se poarte cu clientul fie el si un maturator, apoi sa invete meserie. Patronul oare stie ce se intampla in firma sa? A luat vreo masura? Pestele se impute de la cap, adica de la directori in jos. Multumesc pentru atentia acordata. Am doua masini respectiv un chevrolet aveo si un astra enjoi, o sa merg in alte service-uri. RUSINICA ' RADACINI' Braila...
Mersi pentru ca mi-ai zis ca eu sunt tot din braila.
salutare! exista sectiune dedicata http://www.clubopel.com/viewforum.php?f=35, rugati un moderator sa mute topicul acolo undeii este locul , si desigur detaliati de ce acest service este prost sau de evitat.
mariantataru13 a scris: Buna ziua ! Rog toti posesorii de opel, chevrolet sa se adreseze altor service-uri decat acesta. Baietii de aici trebuie sa invete mai intai sa se poarte cu clientul fie el si un maturator, apoi sa invete meserie. Patronul oare stie ce se intampla in firma sa? A luat vreo masura? Pestele se impute de la cap, adica de la directori in jos. Multumesc pentru atentia acordata. Am doua masini respectiv un chevrolet aveo si un astra enjoi, o sa merg in alte service-uri. RUSINICA ' RADACINI' Braila...

Povesteste ce ai patit cap coada dintr-o perspectiva cat mai obiectiva cu cat mai multe detalii, nu uita sa incluzi si numele persoanelor daca le-ai retinut. Si pe urma trage fiecare concluziile Wink
da
si mie vroiau sa-mi baga astia de la radacini vreo 600-700 de ron pe gat asa degeaba ,ca vezi cum ca as avea un senzor stricat si cand colo la maiandrei la service nu a iesi nimic
e posibil....si in zona este din ce in ce mai rau...
mie mi s-au parut o.k. cei de la Radacini Braila......mi-au schimbat pe garantie tot ce a fost defect la masina, sunt amabili, ofera explicatii, nu te duc cu vorba.....electricianul este foarte priceput (am schimbat vasul de expansiune, senzorii pedalelor de frana si ambreaj, montat alarma), la fel si cel de la vopsitorie ( am avut o mica zgarietura pe bara spate si a retusato impecabil), iar mecanicii au lucrat curat si eficient (schimbat glisiere si un amortizor)....revizia tot aici am facuto, iar pretul a fost o.k. ! pana la proba contrarie eu spun ca merita sa merg in continuare la acest service !
M-am dus si eu azi si au fost foarte amabili:D

Hai si tu in Club

Inregistrarea este si va fi mereu gratuita.

Cont Nou