Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Reprezentante
  • adydelabv

  • Mesaje scrise: 804
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2011 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2007

  • Mesaj Privat
ce parere aveti de reteau radacini motors?
indiferent de locatie
Skip ads

  • Kmc0smin

  • Mesaje scrise: 569
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Feb 2008

  • Mesaj Privat
eu sunt ff multumit de cei din Bucuresti la Vitan....de restu nu stiu ce sa zic.
  • angelboy

  • Mesaje scrise: 139
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z19DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Avand in vedere faptul ca te-am cunoscut inainte sa ajung la Radacini Brasov pot spune, adydela bv, ca sunt foarte multumit de acest service probabil din cauza ajutorului tau care mi l-ai dat de fiecare data.
  • frumushel

  • Mesaje scrise: 330
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2008

  • Mesaj Privat
in mare parte sunt multumit de ei....Radacini Motors Braila
Skip ads

  • mazak

  • Mesaje scrise: 143
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2000 y17 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Eu pana in momentul de fata sunt multumit de Radacini Motors, cand mi-am cumparat masina prima programare am facut-o la ei, foarte rapizi , au luat masina si mi-au pus-o pe tester imediat, cat timp ei o inspectau eu am stat in minibaruletul special amenajat pentru clienti, si ce mi-a placut foarte mult era ca avea vedere la atelier si puteai vedea orice miscare de-a lor.

Ultima programare am facut-o pentru o diagnoza(motorasul galben), au pus testerul pe ea si au zis ca am 1-4 bujii arse sau releu bujii si senzorul boost pressure nu citea in valorile normale, eu am foarte surprins ca au curatat senzorul si l-au pus in valoarea diagnozei (70 ron), s-o tina tot asa
  • ZIZU MSV

  • Mesaje scrise: 240
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2007 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2009

  • Mesaj Privat
nu am o parere prea buna despre Radacini Motors constanta.Va spun si de ce,am cumparat recent un vectra C si am fost la ei pentru a testa daca sunt km reali si daca mai am si alte probleme,fata de la receptie ma programat peste 3 zile.Dupa 3 zile ma prezint la ora la care eram programat si surpriza,vine si imi spune ca nu poate sa faca testarea pentru ca nu are aparatura necesara(tech 2)?
  • hora

  • Mesaje scrise: 266
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa 2006 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2010

  • Mesaj Privat
angelboy a scris:Avand in vedere faptul ca te-am cunoscut inainte sa ajung la Radacini Brasov pot spune, adydela bv, ca sunt foarte multumit de acest service probabil din cauza ajutorului tau care mi l-ai dat de fiecare data.


Lucreaza la reprezentanta?
  • mock_2005

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2002 y17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Dec 2010

  • Mesaj Privat
aveti idee cat este o constatare la reprezentanta opel in bucuresti?unde e ieftin si ok?
Skip ads

  • olian

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 1.6xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Eu dacã aș putea sã nu mai calc niciodatã pe la Rãdãcini Motors (în București cel puțin) aș fi cel mai fericit om.
Am fost crunt dezamãgit de prestația lor, si a celor de pe Timișoara și a celor din Vitan.
Sã le luãm pe rând:

Am cumpãrat în august 2010 mașina de la Rãdãcini Motors de pe B-dul Timișoara, sector 6.
Am fost sã ridic mașina, mi-a prezentat-o cineva de acolo, sumar la exterior și detaliat la interior. Eu bucuros nevoie mare, n-am stat sã analizez fiecare centimetru pãtrat, am semnat hârtiile, am luat mașina și am plecat. Datoritã faptului cã mașina avea benzinã pt 12 km, probabil 1 l , am oprit în drumul meu spre casã la o benzinãrie. Scot capacul rezervorului, îl pun pe portbagaj (e sedan) și rãmân mascã. Portbagajul avea o porțiune infundatã de 4-5cm , în spatele lunetei și diverse zgârieturi în acea zonã. Mã întorc imediat la dealer.
Nu mai intru în amãnunte, cert e cã am stabilit de comun acord o datã când sã aduc mașina pt repararea și vopsirea portbagajului.
Pe lângã faptul cã nu au respectat termenul dat inițial de ridicare a mașinii, când o iau în sfârșit și mã uit mai bine la lucrarea lor mã apucã toate pandaliile. Culoarea are o nuanțã ușor diferitã, iar pe o parte erau 4 picãturi de vopsea în exces prelinse. Super tare !
Nu mai intru nici aici în amãnunte, trec la urmãtorul episod.

Am ghinionul de a întâlni în trafic un canal cu capacul scos și pus alãturi, lângã canal. Evit canalul descoperit dar iau pe sub roțile dreapta capacul respectiv și BUUUMMM ! Ceațã în mașinã ! Sãrise airbag-ul lateral dreapta. Mã duc evident (ce consecvențã) Smile la Rãdãcini Motors de pe B-dul Timișoara pt o constatare. ÃŽmi spun bãieții cã:
- e geometria afectatã
- trebuie schimbat airbag-ul lateral
- trebuie schimbat calculatorul de airbag
- trebuie schimbat senzorul lateral pt airbag
- janta fațã ușor îndoitã
- scut ușor lovit
- prag ușor lovit
Fac ei calculul, cost reparație : aproximativ 6.000 lei .
Nu-mi inspirã mare încredere bãieții și mã duc la o constatare și la Rãdãcini Motors din Vitan. Concluzia lor:
- trebuie schimbat airbag-ul lateral
- prag ușor lovit
- basculã cu o ușoarã urma de loviturã dar nu deformatã, nu necesita schimbare decât dacã vreau eu și acceptã și cei de la casco.
Eu nedumerit:
-Pãi geometria? E ok, uite parametrii, spun ei.
-Pãi calculatorul de airbag? Se reseteazã, spun ei.
ș.a.m.d.
Stabilesc sã le duc mașina când primesc ei airbagul lateral și cã imi terminã mașina in 2 zile.
Le duc mașina, se fac 2 zile, se fac 3 zile, 4 zile , 5 zile. ÃŽntre timp x telefoane și nervi.
ÃŽi sun vineri și le spun cã vin sã iau mașina indiferent de stadiul în care se afla lucrarea. Cã nu e gata, cã veniți luni și alte abureli, eu nu și nu, vin s-o iau.
Mã duc spre sfârșitul programului și staaaau pe acolo pânã pleacã toatã lumea și toți angajații, mai puțin 2 ciumpalaci; cã nu e gata.
Pânã la urmã o aduce cineva, gata, hai sã plãtiþi franºiza casco, hai. Dați-mi banii și veniti luni dupã chitanțã cã nu mai e nimeni acum la casierie. Eu nu am vrut asa, el cã ce n-am încredere în ei? cã nu-mi dã mașina, eu cã o iau, etc-etc.
ÃŽi cer și devizul cu lucrãrile la mașinã, el cã nu mi-l dã mie , il da la casco, ne certãm și pe chestia asta.
In final imi dã devizul si-mi spune: -La Revedere!
Eu întreb: -Ne vedem luni sã plãtesc franșiza?
El: -Nu, plãtește Rãdãcini franșiza la lucrãri de peste 1000 euro.
Mã uit pe deviz, 7.100 lei !!! WAW !!

Povestea e mai lungã, poate mai revin cu detalii.
Partea proastã e cã am acum o problemã cu mașina si habar n-am unde draq sã mã duc cu ea!



-
  • StefanTolos

  • Mesaje scrise: 4,224
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2018 B12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Service dedicat OPEL in Bucuresti
  • neagutiberiu

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie: Constanta
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Ceva de genul asta am patit si eu la Cardinal Motors Constanta. Iti inteleg perfect frustrarea si nervii. Nenorocitii fac scoala pe masinile noastre si mai sunt si aroganti. Nu mai departe de meseriasii faiantari. De toate stiu, dar nimic bine. Merita dati in judecata..
  • mariantataru13

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Ocoliti incompetenta si aroganta celor de la 'Radacini' Braila. Multumesc
Skip ads

  • mariantataru13

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Buna ziua ! Rog toti posesorii de opel, chevrolet sa se adreseze altor service-uri decat acesta. Baietii de aici trebuie sa invete mai intai sa se poarte cu clientul fie el si un maturator, apoi sa invete meserie. Patronul oare stie ce se intampla in firma sa? A luat vreo masura? Pestele se impute de la cap, adica de la directori in jos. Multumesc pentru atentia acordata. Am doua masini respectiv un chevrolet aveo si un astra enjoi, o sa merg in alte service-uri. RUSINICA ' RADACINI' Braila...
  • Ghosty

  • Mesaje scrise: 354
  • Locatie: Braila
  • Masina: Insignia 2015 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Mersi pentru ca mi-ai zis ca eu sunt tot din braila.
  • claudiu_opel

  • Mesaje scrise: 283
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2008

  • Mesaj Privat
salutare! exista sectiune dedicata https://www.clubopel.com/viewforum.php?f=35, rugati un moderator sa mute topicul acolo undeii este locul , si desigur detaliati de ce acest service este prost sau de evitat.
  • denisCT

  • Mesaje scrise: 1,408
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2007

  • Mesaj Privat
mariantataru13 a scris:Buna ziua ! Rog toti posesorii de opel, chevrolet sa se adreseze altor service-uri decat acesta. Baietii de aici trebuie sa invete mai intai sa se poarte cu clientul fie el si un maturator, apoi sa invete meserie. Patronul oare stie ce se intampla in firma sa? A luat vreo masura? Pestele se impute de la cap, adica de la directori in jos. Multumesc pentru atentia acordata. Am doua masini respectiv un chevrolet aveo si un astra enjoi, o sa merg in alte service-uri. RUSINICA ' RADACINI' Braila...



Povesteste ce ai patit cap coada dintr-o perspectiva cat mai obiectiva cu cat mai multe detalii, nu uita sa incluzi si numele persoanelor daca le-ai retinut. Si pe urma trage fiecare concluziile Wink
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,414
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
da
si mie vroiau sa-mi baga astia de la radacini vreo 600-700 de ron pe gat asa degeaba ,ca vezi cum ca as avea un senzor stricat si cand colo la maiandrei la service nu a iesi nimic
  • cip6705

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2006 z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Oct 2008

  • Mesaj Privat
e posibil....si in zona este din ce in ce mai rau...
  • deleted-50234

  • Mesaje scrise: 786
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2010

  • Mesaj Privat
mie mi s-au parut o.k. cei de la Radacini Braila......mi-au schimbat pe garantie tot ce a fost defect la masina, sunt amabili, ofera explicatii, nu te duc cu vorba.....electricianul este foarte priceput (am schimbat vasul de expansiune, senzorii pedalelor de frana si ambreaj, montat alarma), la fel si cel de la vopsitorie ( am avut o mica zgarietura pe bara spate si a retusato impecabil), iar mecanicii au lucrat curat si eficient (schimbat glisiere si un amortizor)....revizia tot aici am facuto, iar pretul a fost o.k. ! pana la proba contrarie eu spun ca merita sa merg in continuare la acest service !
  • Ghosty

  • Mesaje scrise: 354
  • Locatie: Braila
  • Masina: Insignia 2015 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2010

  • Mesaj Privat
M-am dus si eu azi si au fost foarte amabili:D
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Reprezentante

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR