Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • minimal.madness

  • Mesaje scrise: 369
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 1993 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2009

  • Mesaj Privat
dj_badboy_rc a scris:Off-Topic - Minimal si stopurile mele si a lui soso sunt negre dupa cum cred ca bine stii Smile si nu avem probleme. Daca vroiai sa le faci negre si sa nu ai probleme cu politia puteai sa le faci fumurii doar Smile.

SCUZE DE OFF-TOPIC


le'am facut ! jur . si de abia m'au lasat aia fara amenda Wink si dupaia iar m'au prins tot pe valea oltului spre sibiu. daca nu le aveam asa, ma astepta o amenda urata .
Skip ads

  • Soso_sedan

  • Mesaje scrise: 627
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Aug 2009

  • Mesaj Privat
le-ai vopsit cu spray cu vopsea sau cu ce?hai asta sa fie ultimul off-topic
  • minimal.madness

  • Mesaje scrise: 369
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 1993 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2009

  • Mesaj Privat
lasa sa fie cate off topicuri vreti numai sa nu ne injuram .
le'am facut prima oara cu spray de triple .
dupa ce m'a prins garda,am vrut sa cumpar unele tuning ,dar din lipsa de bani tata mi'a zis : decoloreaza'le cu diluant,ca se poate si fa'le cercuri in loc de patratele ca si'asa te plangi mereu ca nu iti place cum sunt stopurile

zis si facut . am luat diluant,decolorat triple , luat masuri pentru fiecare bec in parte , decupat autocolant , lipit pe tripla la fiecare bec apoi vopsit cu spray vopsea neagra , nu spray de triple ,pentru ca oricat de mult as fi dat,tot s'ar mai fi vazut o urma de lumina prin ele .
  • Soso_sedan

  • Mesaje scrise: 627
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Aug 2009

  • Mesaj Privat
inseamna ca ai exagerat cu spray-ul acela de stopuri(de ce le ziceti triple unii?) de te-au oprit....sau poate sunt mai stricti acolo...oricum, eu am strabatut tara de 2 ori si nu m-a oprit politia pentru asa ceva.o singura data m-a oprit in oras, era razie, sambata seara, mi-a pus fiola pentru ca ii dadusem putin in gura si am facut niste galagie cu toba, si m-a intrebat ce e cu ea..de stopuri nu a pomenit nimeni nimic
Skip ads

  • dj_badboy_rc

  • Mesaje scrise: 1,391
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2005 Z22YH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Noi le-am facut la vopsitorie Smile . Ce nu mergi si tu la o vopsitorie? nu e scump deloc. Si pe mine Soso m-a convins sa le fac la service Smile
  • minimal.madness

  • Mesaje scrise: 369
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 1993 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2009

  • Mesaj Privat
era RAR'u , de aia s'au luat de stopuri .au oprit mai multe masini nu doar pe a mea .
  • dj_badboy_rc

  • Mesaje scrise: 1,391
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2005 Z22YH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Vrei sa spui ARR-ul Smile (Autoritatea Rutiera Romana) .

RAR - Registrul Auto Roman . (aia nu au treaba)
  • Soso_sedan

  • Mesaje scrise: 627
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Aug 2009

  • Mesaj Privat
aham...oricum, pe mine daca m-ar opri le-as putea zice ca asa sunt stopurile si asa au fost cand am luat-o, dar sunt sigur ca daca m-ar opri nici nu prea ar sesiza ca sunt vopsite, caci sunt finut facute, nu i-am lasat sa imi dea 1000 de straturi, si nu sunt fumurii, sunt mai degraba visiniu inchis la lumina soarelui..
Skip ads

  • minimal.madness

  • Mesaje scrise: 369
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 1993 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2009

  • Mesaj Privat
dj_badboy_rc a scris:Noi le-am facut la vopsitorie Smile . Ce nu mergi si tu la o vopsitorie? nu e scump deloc. Si pe mine Soso m-a convins sa le fac la service Smile


si ale mele aratau foarte bine si eu le'am vopsit , nu am stat sa dau bani si la vopsitor Wink in 20 d minute s'au si uscat . era soare afara . dar ...eu stiu...si in sibiu s'au luat de mine pentru asta
  • minimal.madness

  • Mesaje scrise: 369
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 1993 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Soso_sedan a scris:aham...oricum, pe mine daca m-ar opri le-as putea zice ca asa sunt stopurile si asa au fost cand am luat-o, dar sunt sigur ca daca m-ar opri nici nu prea ar sesiza ca sunt vopsite, caci sunt finut facute, nu i-am lasat sa imi dea 1000 de straturi, si nu sunt fumurii, sunt mai degraba visiniu inchis la lumina soarelui..


si ale lu bad boy cum sunt ? nu tot foarte negre ? Smile)
  • Soso_sedan

  • Mesaje scrise: 627
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Aug 2009

  • Mesaj Privat
sunt, intr-adevar, si eu i-am atras atentia sa nu aiba probleme....eu vorbeam strict de mine, e treaba lui
  • dj_badboy_rc

  • Mesaje scrise: 1,391
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2005 Z22YH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Eu asa am vrut sa fie inchise inchise Smile . Oricum peste vreo 2-3 luni sper ca o sa imi iau stopuri pe LED Smile am gasit la un pret fain. Doar ca acu stau si eu ca toata lumea prost cu banii.
Skip ads

  • mariocove

  • Mesaje scrise: 321
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Salut,parerea mea legata de masina lui @minimal:s-a straduit sa o faca cat mai originala si dupa gusturile lui,eu daca as avea-o in clipa asta pe mana probabil as modifica-o un pic(dupa gusturile mele,bineinteles).I-as pune un nr in fata(de inmatriculare),as renunta la dungile alea negre(sunt asimetrice si nu dau bine),la pleoape,la chestia aia neagra de pe parbriz(prea mare e),as curata bine stopurile,as monta o sigla in spate de opel si acel scris(ceva original),alte jante cu mai putine spite si un ornament cromat in santuletul micut din bare,plus reparatiile de tinichigerie "ca la carte".Asta as face eu...Cea a lui @soso...nu prea imi place F-ul sedan,dar se vede ca este ft ingrijita,cu bun gust,dar as face si aici ceva modificari:folie pe spate nu ft neagra,alte jante(ceva frumos) si fara stopuri cu folie pe ele(sau ce-o fi,nu prea imi place).Si cam atat.Inca nu am votat,mai astept...
  • dj_badboy_rc

  • Mesaje scrise: 1,391
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2005 Z22YH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Dec 2009

  • Mesaj Privat
PAi la masina lui Soso asta urmeaza ce ai zis tu @mariocove Smile dar stopurile raman asa pe masina lui Very Happy ca dau foarte bine si se vede super . Jante, folii acu cautam si eu si el sa vedem unde cum si ce Smile
  • Soso_sedan

  • Mesaje scrise: 627
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Aug 2009

  • Mesaj Privat
mariocove a scris:Salut,parerea mea legata de masina lui @minimal:s-a straduit sa o faca cat mai originala si dupa gusturile lui,eu daca as avea-o in clipa asta pe mana probabil as modifica-o un pic(dupa gusturile mele,bineinteles).I-as pune un nr in fata(de inmatriculare),as renunta la dungile alea negre(sunt asimetrice si nu dau bine),la pleoape,la chestia aia neagra de pe parbriz(prea mare e),as curata bine stopurile,as monta o sigla in spate de opel si acel scris(ceva original),alte jante cu mai putine spite si un ornament cromat in santuletul micut din bare,plus reparatiile de tinichigerie "ca la carte".Asta as face eu...Cea a lui @soso...nu prea imi place F-ul sedan,dar se vede ca este ft ingrijita,cu bun gust,dar as face si aici ceva modificari:folie pe spate nu ft neagra,alte jante(ceva frumos) si fara stopuri cu folie pe ele(sau ce-o fi,nu prea imi place).Si cam atat.Inca nu am votat,mai astept...


aaa, tu astepti sa dai votul decisiv...toate cele ce le-ai enuntat mai sus urmeaza, cand o sa dispun de bani.daca urmaresti topicul cu descrierea masinii mele, linkul de la semnatura o sa vezi ca am scris si acolo.

si folie pe toate geamurile(spate omologata, fata ne-omologata dar mai deschisa), urasc masinile care au numai pe spate
  • minimal.madness

  • Mesaje scrise: 369
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 1993 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2009

  • Mesaj Privat
mariocove a scris:Salut,parerea mea legata de masina lui @minimal:s-a straduit sa o faca cat mai originala si dupa gusturile lui,eu daca as avea-o in clipa asta pe mana probabil as modifica-o un pic(dupa gusturile mele,bineinteles).I-as pune un nr in fata(de inmatriculare),as renunta la dungile alea negre(sunt asimetrice si nu dau bine),la pleoape,la chestia aia neagra de pe parbriz(prea mare e),as curata bine stopurile,as monta o sigla in spate de opel si acel scris(ceva original),alte jante cu mai putine spite si un ornament cromat in santuletul micut din bare,plus reparatiile de tinichigerie "ca la carte".Asta as face eu...Cea a lui @soso...nu prea imi place F-ul sedan,dar se vede ca este ft ingrijita,cu bun gust,dar as face si aici ceva modificari:folie pe spate nu ft neagra,alte jante(ceva frumos) si fara stopuri cu folie pe ele(sau ce-o fi,nu prea imi place).Si cam atat.Inca nu am votat,mai astept...


Smile)) mi'ai placut.numarul e pus Razz pozele au fost facute cand am pus bara ( e noua ) . pana la urma am fixat'o in 2 suruburi direct in bara . nu imi place prostia aia din plastic care o tine
  • minimal.madness

  • Mesaje scrise: 369
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 1993 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Soso_sedan a scris:
mariocove a scris:Salut,parerea mea legata de masina lui @minimal:s-a straduit sa o faca cat mai originala si dupa gusturile lui,eu daca as avea-o in clipa asta pe mana probabil as modifica-o un pic(dupa gusturile mele,bineinteles).I-as pune un nr in fata(de inmatriculare),as renunta la dungile alea negre(sunt asimetrice si nu dau bine),la pleoape,la chestia aia neagra de pe parbriz(prea mare e),as curata bine stopurile,as monta o sigla in spate de opel si acel scris(ceva original),alte jante cu mai putine spite si un ornament cromat in santuletul micut din bare,plus reparatiile de tinichigerie "ca la carte".Asta as face eu...Cea a lui @soso...nu prea imi place F-ul sedan,dar se vede ca este ft ingrijita,cu bun gust,dar as face si aici ceva modificari:folie pe spate nu ft neagra,alte jante(ceva frumos) si fara stopuri cu folie pe ele(sau ce-o fi,nu prea imi place).Si cam atat.Inca nu am votat,mai astept...


aaa, tu astepti sa dai votul decisiv...toate cele ce le-ai enuntat mai sus urmeaza, cand o sa dispun de bani.daca urmaresti topicul cu descrierea masinii mele, linkul de la semnatura o sa vezi ca am scris si acolo.

si folie pe toate geamurile(spate omologata, fata ne-omologata dar mai deschisa), urasc masinile care au numai pe spate


deci o urasti si pe a mea Twisted Evil am glumit ..
am avut si eu pe fata dar nu au fost puse bne si le'am dat jos . urmeaza saptamana asta sau viitoare sa imi pun din nou Embarassed


Ultima modificare facuta de minimal.madness la Mie 03 Mar, 2010 10:40 pm
  • dj_badboy_rc

  • Mesaje scrise: 1,391
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2005 Z22YH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Puteai sa pui o "prostie" deaia de plastic cu ClubOpel Smile)Smile) si era super Very Happy
  • minimal.madness

  • Mesaje scrise: 369
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 1993 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2009

  • Mesaj Privat
dj_badboy_rc a scris:Puteai sa pui o "prostie" deaia de plastic cu ClubOpel Smile)Smile) si era super Very Happy


nop . am vrut sa fie simpla pusa pe bara . daca e alba , sa fie doar alb nu si plasticul negru .
astept stickere .... sper sa fac rost si apoi voi avea si eu clubopel pe ea
  • ionutxxl

  • Mesaje scrise: 1,255
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Vectra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Prima ca e pastrata clasic fara prea mult chich pe ea Very Happy Mie unul imi plac masinile stock,in cel mai rau caz folie pe spate ca da bine, si chiar protejeaza vara Rolling Eyes
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Chestionar

Care va place mai mult ?
CURATA lui Soso_sedan 67%
IMPOPOTONATA mea 32%
107 voturi

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR