Parola noua?

recent am achizitionat pt kadett-ul meu un motor E18NV cu carburator PIERBURG 2-EE si delcou comandate printr-un calculator (pe care scrie "ECOTRONIC PIERBURG" si "BOSCH 0 285 007 016"). Problema e ca au fost taiate firele de la calculator la carburator plus ca imi lipseste modulul ala pentru aprindere.
Ce imi recomandati sa fac? As putea achizitiona o instalatie completa? Sau as putea pune carburator pierburg 2e2 (tot cu 2 camere dar mai simplu) ... scz daca am gresit cu ceva ... sunt nou pe aici MULTUMESC ANTICIPAT
x

era un comentariu dar l-am sters pt ca era incorect
modulul pentru aprindere nu iti trebuie la modelul asta, nu iti lipseste ite nu a avut din fabrica.
Te pot ajuta cu motor plus instalatie plus calculator undeva la 400 roni cam in 2 luni cand il voi schimba cu altceva. merge impecabil
Intradevar, un e18nv cu pierburg 2ee merge impecabil, asa ca merita sa incerci sa refaci electrica.
am un motor identic, daca te pot ajuta cu ceva sa-mi zici si eventual iti fac si poze.
maryusmax a scris: recent am achizitionat pt kadett-ul meu un motor E18NV cu carburator PIERBURG 2-EE si delcou comandate printr-un calculator (pe care scrie "ECOTRONIC PIERBURG" si "BOSCH 0 285 007 016"). Problema e ca au fost taiate firele de la calculator la carburator plus ca imi lipseste modulul ala pentru aprindere.
Ce imi recomandati sa fac? As putea achizitiona o instalatie completa? Sau as putea pune carburator pierburg 2e2 (tot cu 2 camere dar mai simplu) ... scz daca am gresit cu ceva ... sunt nou pe aici MULTUMESC ANTICIPAT

Am dezmembrat un kadett cu acelasi motor si am o gramada de piese daca iti trebuie ceva contacteaza-ma am si instalatia electrica+calculatorul si 2 carbuaratoare unul simplu fara ecotronic si unul cu ecotronic dar asta e dereglat rau

Hai si tu in Club

Inregistrarea este si va fi mereu gratuita.

Cont Nou