Ai uitat parola?

• maryusmax

• Mesaje scrise: 1
  • Masina: Kadett e18nv din 1989
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat in: 18 Apr 2010

recent am achizitionat pt kadett-ul meu un motor E18NV cu carburator PIERBURG 2-EE si delcou comandate printr-un calculator (pe care scrie "ECOTRONIC PIERBURG" si "BOSCH 0 285 007 016"). Problema e ca au fost taiate firele de la calculator la carburator plus ca imi lipseste modulul ala pentru aprindere.
Ce imi recomandati sa fac? As putea achizitiona o instalatie completa? Sau as putea pune carburator pierburg 2e2 (tot cu 2 camere dar mai simplu) ... scz daca am gresit cu ceva ... sunt nou pe aici MULTUMESC ANTICIPAT
  • Fumanchu

• Mesaje scrise: 390
  • Masina: Kadett 1.6i C16LZ din 1987
  • Cont inregistrat in: 27 Jul 2005

x

era un comentariu dar l-am sters pt ca era incorect
  • dj05fmx

• Mesaje scrise: 50
  • Masina: Vectra C20LET din 1990
  • Cont inregistrat in: 16 Jan 2010

modulul pentru aprindere nu iti trebuie la modelul asta, nu iti lipseste ite nu a avut din fabrica.
Te pot ajuta cu motor plus instalatie plus calculator undeva la 400 roni cam in 2 luni cand il voi schimba cu altceva. merge impecabil
  • CJ04MNJ

• Mesaje scrise: 53
  • Masina: Ascona E18NV din 1988
  • Cont inregistrat in: 06 Jun 2008

Intradevar, un e18nv cu pierburg 2ee merge impecabil, asa ca merita sa incerci sa refaci electrica.
  • romeoro

• Mesaje scrise: 10
  • Masina: Kadett E18NV din 1987
  • Cont inregistrat in: 29 Jun 2007

am un motor identic, daca te pot ajuta cu ceva sa-mi zici si eventual iti fac si poze.
  • maff_cmp

• Mesaje scrise: 13
  • Masina: Vectra C2.0NE din 1992
  • Cont inregistrat in: 14 Jun 2009

maryusmax a scris: recent am achizitionat pt kadett-ul meu un motor E18NV cu carburator PIERBURG 2-EE si delcou comandate printr-un calculator (pe care scrie "ECOTRONIC PIERBURG" si "BOSCH 0 285 007 016"). Problema e ca au fost taiate firele de la calculator la carburator plus ca imi lipseste modulul ala pentru aprindere.
Ce imi recomandati sa fac? As putea achizitiona o instalatie completa? Sau as putea pune carburator pierburg 2e2 (tot cu 2 camere dar mai simplu) ... scz daca am gresit cu ceva ... sunt nou pe aici MULTUMESC ANTICIPAT

Am dezmembrat un kadett cu acelasi motor si am o gramada de piese daca iti trebuie ceva contacteaza-ma am si instalatia electrica+calculatorul si 2 carbuaratoare unul simplu fara ecotronic si unul cu ecotronic dar asta e dereglat rau

Intra si tu in Club!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Solutii la probleme tehnice
check Intalniri locale
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata