Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • stocariu

  • Mesaje scrise: 733
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2006

  • Mesaj Privat
De multe ori am stat vinerea seara sa imi storc creierii pe unde as putea iesi in weekend la o padure, o apa ceva, unde sa poti face si un gratar si sa fie mai curat. Daca stiti locuri care merita atentia noastra spuneti-le aici, cu o mica descriere(exista apa, padure, umbra, soare, manele, mizerie etc.), modalitate de ajungere, ceva repere de traseu.
O sa incep eu cu cel pe care il frecventez in ultima vreme nestiind altul mai bun deocamdata. Asadar:
Padurea Calugareni: acceptabil de curat, un rau prin padure mai mult pentru pescuit ca nu prea se poate intra in el, tantari in padure in perioada asta, destul de mare ca sa iti gasesti un loc, se ajunge usor. Aproximativ 40 km de Bucuresti pe asfalt foarte bun. La al 2-lea sens giratoriu in Calugareni se face dreapta si apoi se "tine" asfaltul pana se iese dintr-o mica padurice. Pe stanga apar niste locuri si mai in fata pe dreapta o padure mai mare. Accesul la locuri mai frumoase se face pe digul care se afla la 500-1000m de acea padurice. Sunt locuri si la marginea padurii dar si de-a lungul raului care strabate padurea. Daca e cazul mai pot da amanunte.
P.S. Daca nu e buna sectiunea rog un moderator sa il mute. M-am gandit si eu la "Calatori prin lume" dar cred ca e mai bine aici.
Hai sa mai schimbam aerul Cool
Skip ads

  • stocariu

  • Mesaje scrise: 733
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Vine weekend-ul si nici o idee noua?
  • tiry213

  • Mesaje scrise: 449
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Eu am mers de cateva ori pe drumul dintre ciorogarla si bolintin deal. Trece un rau, sabar cred. E un teren de fotbal, cativa copaci. E ok . Dar trebuie mers de dimineata ca sa prinzi loc la umbra.
  • EL-GABRY

  • Mesaje scrise: 1,477
  • Locatie: Neamt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jul 2009

  • Mesaj Privat
stocariu a scris:De multe ori am stat vinerea seara sa imi storc creierii pe unde as putea iesi in weekend la o padure, o apa ceva, unde sa poti face si un gratar si sa fie mai curat. Daca stiti locuri care merita atentia noastra spuneti-le aici, cu o mica descriere(exista apa, padure, umbra, soare, manele, mizerie etc.), modalitate de ajungere, ceva repere de traseu.
O sa incep eu cu cel pe care il frecventez in ultima vreme nestiind altul mai bun deocamdata. Asadar:
Padurea Calugareni: acceptabil de curat, un rau prin padure mai mult pentru pescuit ca nu prea se poate intra in el, tantari in padure in perioada asta, destul de mare ca sa iti gasesti un loc, se ajunge usor. Aproximativ 40 km de Bucuresti pe asfalt foarte bun. La al 2-lea sens giratoriu in Calugareni se face dreapta si apoi se "tine" asfaltul pana se iese dintr-o mica padurice. Pe stanga apar niste locuri si mai in fata pe dreapta o padure mai mare. Accesul la locuri mai frumoase se face pe digul care se afla la 500-1000m de acea padurice. Sunt locuri si la marginea padurii dar si de-a lungul raului care strabate padurea. Daca e cazul mai pot da amanunte.
P.S. Daca nu e buna sectiunea rog un moderator sa il mute. M-am gandit si eu la "Calatori prin lume" dar cred ca e mai bine aici.
Hai sa mai schimbam aerul Cool

Sa mergi 40Km sa faci un gratar si sa beneficiezi de ''oleaca'' de umbra? Shocked Din punctul asta de vedere sunt (suntem cei din zona) favorizat(i)...
Skip ads

  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,539
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Pt Sibiu: treba sa mergi intra 7 si 20 km in orice directie...si dai de locuri pt gratare, cu umbra, rau si toate cele...la cele mai apropiate treba sa te trezesti mai de dimineata, sa prinzi loc... sic, sic
  • stocariu

  • Mesaje scrise: 733
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Mai vin eu cu o idee. La Snagov la Complexul Astoria, au bazin locuri de joaca pt copii, iarba, si poti face si gratar sau au ei terase cu gratar. Au si cazare. Locul e ok dar mie nu prea imi place DN1 duminica.
Tiry lasa si tu mai multe amanunte despre cum se ajunge in locul respectiv ca poate tenteaza pe cineva.
  • tiry213

  • Mesaje scrise: 449
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Iesi de pe A1, la Carrefour spre Ciorogarla. Apoi mergi spre Bolintin Deal. Drumul este oarecum paralel cu autostrada, mai mergi sa zic 4-5 km, pana la primul pod. Acolo poti cobora la iarba ori in dreapta podului ori in stanga.
http://maps.google.com/?ie=...&t=h&z=16
  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Cu toate ca nu este in zona Bucurestiului dar nici o distanta prea mare nu ar fi .Poate ne vom organiza mai multi si iesim la un gratarel .Un loc frumos in comuna Ciuta ,campare in padure la 10 m de raul Buzau
cateva poze facute zilele trecute .
https://www.clubopel.com/vie...=asc&start=60
Poate acest topic ne va uni
https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=14358
Scuze colegilor ca m-am bagat pe acest topic ,dar nu stiu multi de aceste zone frumoase.
Skip ads

  • stocariu

  • Mesaje scrise: 733
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2006

  • Mesaj Privat
gabiopel a scris:
Scuze colegilor ca m-am bagat pe acest topic ,dar nu stiu multi de aceste zone frumoase.

Foarte bine ca te-ai bagat. Eu propusesem sa facem si pentru alte judete dar cred ca e mai bine la un loc. Si nu e rau sa stim si noi locuri din alte judete ca ne mai "ratacim" si noi prin tara si ar fi bine de stiut mai ales daca recomandarea vine de la un coleg care a si verificat locul.
P.S.. si locul vostru e frumos, da-ne detalii despre locatie cum se ajunge.
  • Marius T.

  • Mesaje scrise: 626
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Z 16 XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2005

  • Mesaj Privat
Tot spre Calugareni dar mai aproape: cum se trece podul peste Arges se face dreapta se merge ~1km si apoi iar dreapta si se ajunge pe dig. De acolo pe partea cu argesul sau in cealalta parte de dig se pot face gratare fara probleme. Cel mai bine cand se ajunge pe dig sa mai mergeti ~500m - 1km ca sa dati de poienite. In general se cam aglomera zona in weekend-uri.
  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
stocariu a scris:
... si locul vostru e frumos, da-ne detalii despre locatie cum se ajunge.


Este drumul catre Brasov, catre localitatea Siriu-.La iesirea din comuna Ciuta (ultima casa pe dreapta la iesire din comuna) ,se face imediat un drum la dreapta(pina in hanul ciuta) si apoi drumul forestier -bunicel te duce singur catre acea zona .Daca nu reusesti sa gasesti acel loc mergi pina la hanul Ciuta si imediat dupa el se face drum tot la dreapta (si acolo zona este super frumoasa)
  • stocariu

  • Mesaje scrise: 733
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2006

  • Mesaj Privat
A venit sezonul acestui subiect si vin cu o noutate. am fost acum 2 saptamani la Gostinu, in apropiere de Giurgiu pe o plaja pe malul Dunarii. Am inteles ca sunt mai multe pe Dunare. La Slobozia, la Giurgiu, Oltenita si Calarasi. As ruga colegii "bastinasi" sau cei care au fost pe aceste plaje sa ne "uimeasca" si pe noi cu poze si detalii. Pt. inceput o sa pun eu cateva poze de la Gostinu.
Skip ads

  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Langa Bucuresti se mai poate merge.La Pustnicul dupa Pantelimon.La fel frumos este la Comana in Delta Neajlovului doar ca drumul pana acolo nu este chiar stralucit.
  • stocariu

  • Mesaje scrise: 733
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Te referi la Parcul National Comana?
  • cecenia

  • Mesaje scrise: 195
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Aug 2009

  • Mesaj Privat
stocariu , imi poti detalia exact traseul pana la plaja gostinu ? Multumesc
  • stocariu

  • Mesaje scrise: 733
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Pe drumul spre Giurgiu se face stanga spre Oinacu si mergi pana in Gostinu, apoi incerci sa tii harta din poza, ce am marcat cu rosu. Si unde se termina marcajul meu mai mergi inainte ca te duce drumul. Pe google harti cam asta e pozitia "43.987072, 26.139522"
  • cecenia

  • Mesaje scrise: 195
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Ok mersi stocariu , dupa ce ma intorc din delta , trag o fuga pana acolo Very Happy
  • respected

  • Mesaje scrise: 542
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2009

  • Mesaj Privat
un alt loc de a petrece o sambata frumoasa?
pe langa bucuresti Smile
  • rudisoft

  • Mesaje scrise: 340
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Corsa 1997 X12SZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Poate este de folos cuiva și Recomandari iesire imprejurimi Bucuresti
  • respected

  • Mesaje scrise: 542
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2009

  • Mesaj Privat
salut. ca tot a venit vara mai repede, stie careva loc de facut un gratar in pace in jurul bucurestiului ?
la snagov am inteles ca ar fi un complex. e permis acolo focul?
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR