Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Publicitate
  • elmugur

  • Mesaje scrise: 298
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Meriva 2004 Z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Sep 2007

  • Mesaj Privat
O intrebare: pentru Opel Meriva z17dth 2004 ccrt2008 cu telefon si MID cum pot afla code index -ul sa le pot spune la reprezentanta ce sa-i bage (vreau sa-mi arate consumul)...... ca nu au stiut si mi-au zis ca nu se poate............ (la fel ca si cu activarea cruise control: https://www.clubopel.com/vie...=asc&start=20)
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
elmugur a scris:O intrebare: pentru Opel Meriva z17dth 2004 ccrt2008 cu telefon si MID cum pot afla code index -ul sa le pot spune la reprezentanta ce sa-i bage (vreau sa-mi arate consumul)...... ca nu au stiut si mi-au zis ca nu se poate............ (la fel ca si cu activarea cruise control: https://www.clubopel.com/vie...=asc&start=20)

Cei de la reprezentanta AR TREBUI sa stie. Se consulta pur si simplu Opel TIS.

CristianTM.
  • bete

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Vectra 2004 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2012

  • Mesaj Privat
Salut cristian, m-ar interesa un cdr 2005 vdo, daca ai ...un pret te rog
Mersi
  • denysse2005

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2011

  • Mesaj Privat
salut vreau sa vorbesc cu tine ma intereseaza ceva din produsele tale suna te rog la 0761215440
  • razvan699

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 Z20NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Nov 2012

  • Mesaj Privat
Buna seara , Am o vectra C 2004 , Momentan are o unitate cu caseta , magazie de cd-uri , nu mai stiu exact cum se numeste , display gid ...ce update se poate face ? Mentionez ca are comenzi pe volan si computerul de bord se actioneaza din maneta.Va multumesc
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
razvan699 a scris:Buna seara , Am o vectra C 2004 , Momentan are o unitate cu caseta , magazie de cd-uri , nu mai stiu exact cum se numeste , display gid ...ce update se poate face ? Mentionez ca are comenzi pe volan si computerul de bord se actioneaza din maneta.Va multumesc

Pentru Vectra-C<2005 citeste aici -- > https://www.clubopel.com/vie...p=1216809#1216809

CristianTM.
  • Mijareta

  • Mesaje scrise: 293
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Rotite cromate pentru vectra c nonfacelift mai ai? Stima.
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Mijareta a scris:Rotite cromate pentru vectra c nonfacelift mai ai? Stima.

-rotite normale = Vectra pre-facelift (nu am asa ceva)
-rotite CROMATE = Vectra facelift (uite aici --> https://www.clubopel.com/vie...p=1343326#1343326)

Cele cromate se potrivesc binenteles si pe pre-facelift si pe facelift (2002-2008) !

CristianTM.
  • fumezenorm

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Feb 2012

  • Mesaj Privat
ceau vreau sa te intreb daca te ocupi si de service de casetofoane am pe astra meu un CD30 si mi-o curs nu stiu cum dracu parfum de masina pe butoane si or ramas blocate le-am scos cu greu da daca mai apas iar imi raman blocate cam cat ar fi o manopera sa le curet umpic daca te complici cu asa ceva Very Happy
  • Mijareta

  • Mesaje scrise: 293
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Sep 2008

  • Mesaj Privat
in concluzie cat ma costa sa schimb toate rotitele vechi cu cele cromate de la tine? 4 grile de aerisire cu cate doua rotite fiecare? total=8 rotite(ele sunt la fel cele verticale cu cele orizontale? multumesc anticipat.
  • Minos

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Nov 2012

  • Mesaj Privat
se da o corsa d enjoy 1.2 cu proiectoare de ceata din fabrica (am tid si nu am computer de bord, doar ecranul mic intre ceasuri). vreau sa pun volan cu comenzi si cd mp3 (as vrea si un pret pt voaln cu comenzi si cd mp3), si eventual cruise control. unde si cine imi poate imperechea cd30 cu masina si monta volanul si cruise control? am mai citit si de acel BC, este computerul de bord ce da info de consum, etc? asta se poate monta la mine? sunt din Buc.
multam frumos
  • albu10

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Vectra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Nov 2012

  • Mesaj Privat
Salut
Am o Vectra C din 2004 cu radio cd CDR-2005 + comenzi volan + TID. Nu am maneta BC.
Pot pune GID? Un pret cu tot cu maneta? Ce alte modificari mai trebuie pt a functiona BC?
Multumesc
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Mijareta a scris:in concluzie cat ma costa sa schimb toate rotitele vechi cu cele cromate de la tine? 4 grile de aerisire cu cate doua rotite fiecare? total=8 rotite(ele sunt la fel cele verticale cu cele orizontale? multumesc anticipat.

"Pret pentru 2 bucati = 50 lei", de ce 8 rotite ? Intreaga masina are 4, doua pe grila centrala si doua in lateral ! 4 bucati = 100 lei in concluzie.

CristianTM.
  • Bryan99

  • Mesaje scrise: 1,147
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A1.7DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Are 8 Cristi , a zis bine Mijareta 4 grile de aerisire cu cate 2 rotite fiecare , total 8 rotite

4 sunt doar pe centru


  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Bryan99 a scris:Are 8 Cristi , a zis bine Mijareta 4 grile de aerisire cu cate 2 rotite fiecare , total 8 rotite

4 sunt doar pe centru


Se pare ca nr de rotite nu e = cu nr de module sa le zic asa. Eu ma refeream ca un modul = 50 lei si DA sunt ... 4 in total !



CristianTM.
  • Minos

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Nov 2012

  • Mesaj Privat
Minos a scris:se da o corsa d enjoy 1.2 cu proiectoare de ceata din fabrica (am tid si nu am computer de bord, doar ecranul mic intre ceasuri). vreau sa pun volan cu comenzi si cd mp3 (as vrea si un pret pt voaln cu comenzi si cd mp3), si eventual cruise control. unde si cine imi poate imperechea cd30 cu masina si monta volanul si cruise control? am mai citit si de acel BC, este computerul de bord ce da info de consum, etc? asta se poate monta la mine? sunt din Buc.
multam frumos


Cristi, ma poti ajuta si pe mine cu asta?
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Minos a scris:Cristi, ma poti ajuta si pe mine cu asta?

Deocamdat nu, sorry.

CristianTM.
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Ca si info suplimentara un GID de Corsa-D costa cam 250 euro + trebuie sa schimbi si rama (se comanda de la Opel), un CD30 mp3 ~ 100 euro (depinde si de culoare, poate ajunge si la 150-160euro), despre volan + comenzi nu stiu, nu am comercializat niciodata si nici Cruise Control.
Pentru instalare ai nevoie de codul de securitate al masinii + un Tech2 sau MDI (nu merge cu op-com)
CristianTM.
  • Minos

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Nov 2012

  • Mesaj Privat
Am gasit cd30mp3, la culoare, am toate datele masinii, nu stiu unde sa ma duc pt imperechere, am inteles ca sunt useri care au aparatura si le pot face. De pe forumul corsa m-au trimis la tine, nu cunosc forumul asta, nu stiu cine m-ar putea ajuta cu asta.
Daca te ocupi doar cu comercializarea, zi-mi te rog daca ai cdmp3, sau eventual ce modele sunt compatibile cu corsa d 2006
  • GeorgeBubu

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Salut.
Am CD 70 NAVI si AUX-in este activ si nu am cablu de leg din el si am vazut ca ai cablu confectionat de tine.
Imi faci si mie unu si la ce pret?
  1. Home
  2. Publicitate

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR