Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
half (din cate stiu eu)

CristianTM in alt topic a scris:TID = Triple Info Display (inconfundabil cu doua butoane de reglaj, nu suporta computer de bord) - compatibil cu CD30 , CD30 MP3
BID = Board Info Display (primul cel mai slab care suporta computer de bord, afisare pe trei linii) - compatibil cu CD30, CD30 MP3
GID = Graphic Info Display (ecran monocrom grafic, suporta computer de bord, check control, navi, ...) - compatibil cu toate EHU
CID = Color Info Display (ecran color, cel mai complet) - compatibil cu CD70 navi, DVD90 navi, CDC40 Opera


CristianTM.

in dreapta e HALF CAN si in stanga FULL CAN
Skip ads

  • cristinel99

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2003 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2011

  • Mesaj Privat
Salut cristi! Am inteles ca displeiul trebuie resetat si reprogramat dar aici am o problema. Nu am codul lui de securitate.Pina voi face rost de codul lui de securitate i-am scos cele doua perechi de fire pentru CAN si sa stins si ESP-ul.Acum imi afisaza posturile de radio,ceasul,temperatura si consumurile de carburant dar nu sunt reale pentru ca nu mai comunica cu CAN. Displeiul pe care l-am montat eu este un GID luat de pe o vectra 1.9 cdti cu volan pe dreapta iar sistemul audio care il am pe masina este un CDR 2005 care nu citeste MP3. Miine seara o sa postez si codul GM. de pe spatele lui.Referitor la culoarea mufei este gri dar mufa este luta de pe o alta masina.La TM. nu pot ajunge pentru ca lucrez 12 ore pe fiecare zi . Cum pot afla codul lui de securitate ca sa-l pot reseta?
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
jgyprime a scris:
in dreapta e HALF CAN si in stanga FULL CAN

Este fix pe DOS, adica dreapta sunt cele half CAN Bus iar stanga sunt FULL CAN BUS Wink

CristianTM.
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Cristian TM, ai scris exact ce am zis eu...
O pun pe seama oboselii...

Cristinel99 acel GID nu iti va functiona normal pentru ca masina ta e HALF CAN iar GID-ul e FULL CAN.
Skip ads

  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Negreanu a scris:[eu am ncdr 2013 si cid.este half sau full?

...este half CAN, citeste aici --> https://www.clubopel.com/vie...p=1216809#1216809

CristianTM.
  • cristinel99

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2003 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2011

  • Mesaj Privat
salut! am revenit cu codurile GM. de pe spatele GID-ului. 34.270.7650 SW 08.08.17.00 HW 031215 D-H9 500 205 008 007 ; 13 190 970 WZ FD:065 4
  • adifcsb

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2012

  • Mesaj Privat
cristi imi poti lasa si mie un numar de telefon de la o reprezentanta din craiova sau id tau de mes sa vorbim,pt ca as vrea si eu sa.mi activez BC si nu stiu la cine sa ma duc.am un GID CD70...sper sa mearga sa.l fac..am un opel astra h din decembrie 2005,1.7cdti...sper sa ma poti ajuta.
  • ianc sergiu

  • Mesaje scrise: 478
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Vectra 2004 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Aceeasi problema am intampinat si eu ca si a lui CRISTINEL numai ca doar acum am gasit topicul . La mine tot asa facea in sensul ca ramanea ESP aprins dupa ce am montat GIDul , dar eu am anulat cele 2 fire de la mufa de diagnoza si nu se mai aprinde . Acum pot sa spun ca mie imi arata consumul perfect si toate celelalte. Deci doar cele 2 fire trase de la mufa de diagnoza. Exista comunicare cu CAN prin alte 2 fire verzi din mufa originala , aia de 19 sau 24 de pini nu mai stiu. Consumul instatnt cu motorul cald e de 0.5, 0.6 , iar consumul de pe GID si consumul facut de la plin la plin bat.
Skip ads

  • cristinel99

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2003 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2011

  • Mesaj Privat
Salut. Am incercat si eu sa elimin cele 2 fire de can din mufa de diagnoza si tot ramine esp aprins.Ramin la parerea ca gidul meu este ful can iar masina este half can si nu se potrivesc
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
cred ca cel mai bine ar dfi sa pui codul de produs al GID_ului
poate cineva stie despre ce e vorba
eventual o poza cu mufa...
  • adifcsb

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2012

  • Mesaj Privat
cristi imi poti lasa si mie un numar de telefon de la o reprezentanta din craiova sau id tau de mes sa vorbim,pt ca as vrea si eu sa.mi activez BC si nu stiu la cine sa ma duc.am un GID CD70...sper sa mearga sa.l fac..am un opel astra h din decembrie 2005,1.7cdti...sper sa ma poti ajuta.
  • cristinel99

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2003 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2011

  • Mesaj Privat
Salut.Numarul de telefon de la reprezentanta opel craiova nu il stiu, dar iti pot da numarul de telefon al unui electrician care lucreaza la reprezentanta opel craiova 0745131675(SORIN). Cred ca cel mai bine ar fi sa vorbesti cu SORIN decat sa te duci la reprezentanta. Are TECH 2 si te poate rezolva repede.
ID MESSENGER BRINZAN.DANIEL@YAHOO.COM
Skip ads

  • adifcsb

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2012

  • Mesaj Privat
ms mult cristi..
  • doarpasa

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2012

  • Mesaj Privat
Salut aceasi problema o am si eu am un Opel Astra h 1.7 cdti si martorul esp este aprins mereu si semnalizarea nu revine in starea initiala nici cand iau viraj invers trebuie sa o dau eu cu mana (cineva mi-a zis ca trebuie recalibrat unghiul volan) si mi-a zis ca asta o pot face numai la reprezentanta,voi ati rezolvat problema? - mentionez sunt din craiova
  • daniel 973

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Arad
  • Masina: Vectra 2003 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2015

  • Mesaj Privat
buna mar interesa in ARAD se pricepe cineva sa monteze asa ceva ,mentionez ca am o vectra c din 2003 pe benzina , va multumesc mult.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR