Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • syka

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2003 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Salutare,

Fiindca am facut 45.000 km trebuie sa fac si a 3-a revizie la masinuta Smile intre timp masina a iesit din garantie deci nu as mai vrea sa o fac la reprezentanta...dar problema e ca nu prea stiu ce sa cumpar...ce marca de ulei, filtre etc...am gasit pe un site un kit complet de revizie pt Opel Astra G Z16XEP. Atasez linkul, sper sa nu se considere reclama eu doar vreau sa va dati cu parerea daca este bun de ceva, sau mai bine ar fi sa iau separat tot ce trebuie... http://www.revizieopel.ro/R...-Z16XE,p-466.html

Multumesc mult!
  • syka

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2003 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Nu stie chiar nimeni care e treaba cu site-ul asta sau daca sunt bune produsele ? Sau eventual o persoana care a mai cumparat de aici si sa-si spuna impresiile...toata stima!
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Sunt ok, dar ca parere personala si PUR PERSONALA (nu interpreta ca moderatorul detine adevarul absolut) pune alt ulei de genul 0W40 maxim 5W40 si schimb la 10,000km.
  • syka

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2003 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Multumesc mult pt raspuns si pt parere...as mai avea o intrebare...am facut comanda si m-a sunat un reprezentant de la ei de pe site sa ma intrebe ce fel de filtru de polen imi trebuie (dreptunghiular sau patrat)...a zis k la fiecare masina este diferit in functie de climatizare...stiti cumva ce mi se potriveste la mine? Z16ZEP codul motorului si precizez ca am climatronic (daca asta conteaza)....poate ca filtrele astea difera in functie de climatronic sau clima manuala...nu stiu sigur...deasta rog pe cineva care stie ce tip de filtru de polen imi trebuie mie ca sa sun la ei din nou si sa le comunic...va multumesc!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR