Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • MihaiCsl

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Zafira 2005 Z16YNG
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2011

  • Mesaj Privat
IXOR a scris:Salutare opelistilor,daca tot se discuta despre cele mai bune si cele mai putin bune service-uri din iasi,vreau sa atentionez pe viitorii clienti ai service-ului TUROM B-dul POITIERS nr 2,ca nu sunt chiar asa de seriosi pe cat ii cred altii.Recent mi-am ,,reparat'' opelul la ei,m-am dus cu o problema dar am plecat cu 2,mecanicii sunt tineri si sincer...nu sunt chiar asa meseriasi.Iar la sfarsit dupa ce au facut ,,reparatia'' s-au comportat la fel ca orice ,,bun meserias'':nu stiu!,nu cunosc!,poate e de la...,se mai intampla si asa,dar nu e grav.Oricum daca va duceti la ei lasati-i doar sa demonteze,fara sa mai puna la loc,ca se pierd.Nu va lasati inselati de ospitalitatea cu care va intampina ca si aia o platiti la sfarsit.Sincer,asa ma apuc si eu de mecanica,te murdaresti un pic pe haine,iti cumperi sau inchiriezi o hala,iti faci un pic reclama pe forum(bineinteles tu si inca vreo 3-4 amici,care lucreaza cu tine) si asa incepi sa scoti bani de la altii.Sunt meseriasi care lucreaza exemplar si fara a avea un service,deci nu mai dati cautare pe net ,,cel mai bun service'' ci ,,cel mai bun meserias'',poate asa va reparati(in sensul bun al cuvantului) masinile.Va salut si va doresc multi km cu opel-urile dar in nici un caz pe la service-urile capcana.

Daca tot ii critici si crezi ca mecanica ii asa de usoara, de ce nu-ti inchiriezi un garaj sa te apuci cu amicii tai de mecanica?
Am petrecut mult timp alaturi de ei ca am facut practica acolo si mi-as dori sa stii macar 10% din ceea ce stiu ei, daca ti-as enumera niste probleme pe care le-au rezolvat acei "tineri" de acolo si altii n-au putut, ti-ai face cruce si ti-ai cere scuze pentru ceea ce ai zis mai sus, oricine poate gresi, suntem oameni, nu-i nevoie sa arunci cu noroi. Smile
m1sh a scris:din cate stiu, de la Turom plecasera aia buni Smile
bine ca ai punctat lucrul asta.
data viitoare, incerca sa intrebi pe aici, sau pe discutii iasi, de vreun service pentru problema ta.
bafta

Te inseli. Smile
Skip ads

  • bertone2.2

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2010

  • Mesaj Privat
buna.stie cineva unde gasesc prin iasi pe cineva cu tech2(exclus reprezentanta)?am de montat in locul mid-ului meu(pixeli lipsa) un altul de omega si am inteles ca trebuie reprogramat..ma poate ajuta cineva?
  • MihaiCsl

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Zafira 2005 Z16YNG
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Am pe cineva care are si a lucrat la reprezentanta, daca vrei iti dau numarul lui.
  • mocca

  • Mesaje scrise: 512
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2007

  • Mesaj Privat
m1sh a scris:Auto Hunter (vis-a-vis de antibiotice, in spate la interprima, sus pe deal).
Le spui ca te-a trimis mihai cu signum-ul. (chiar daca nu cred ca are vreo importanta, masina oricum ti-o fac ca la carte)
Saptamana asta am vazut un a6 acolo, cu aripa spate taiata (adica de schimbat)



Multumesc....Azi am fost la AutoHunter pentru a da baietii comanda de piese.. prima impresie foarte receptivi si promti...

Poze cu beleaua



o sa adaug poze si dupa ce scot masina de la ei(si o spal)

P.S. Scuzati rapanul de pe masina...eram in durm spre spalatorie..dar nu am mai spalato ca intra apa in portbagaj
Skip ads

  • bertone2.2

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2010

  • Mesaj Privat
MihaiCsl
te rog frumos daca poti dami nr de telefon intr-un pm
  • MihaiCsl

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Zafira 2005 Z16YNG
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Nu pot sa-ti dau mesaj cica, rezolv maine cel mai probabil Razz
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Tech2 are BTM si Adil, da cu google si gasesti telefoane.
  • bertone2.2

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2010

  • Mesaj Privat
ok.multumesc am sa sun dupa ce montez mid-ul.mai am o intrebare..si-a mai montat cineva mid de omega(vectra b) in locul mid-ul de astra g?stie ce modificari la fire trebuie sa mai fac?am tot cautat pe forum dar am gasit doar upgrad-uri de la tid la mid de vectra b...eu am BC si CC si mufa cu 32 pini gri...ma poate ajuta cineva?
Skip ads

  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
mocca a scris:Multumesc....Azi am fost la AutoHunter pentru a da baietii comanda de piese.. prima impresie foarte receptivi si promti...

la AutoCD Serv n-ai urcat ? au service-ul ceva mai la deal de hunter pe aceeasi ulita Smile
  • m1sh

  • Mesaje scrise: 764
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Signum 2003 Z20NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2008

  • Mesaj Privat
dancuciureanu a scris:Tech2 are BTM si Adil, da cu google si gasesti telefoane.

Adil nu are tech2 (inca), dar am dat de un tip Cosmin. Undeva in spate la tigarete. Ma duc maine pana acolo sa vad ce si cum.
  • Bodo1

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Buna Seara!. A-si dori si eu o recomandare daca se poate de un Service bun pentru o directie la masina in Iasi. Daca e si ieftin ar fi ideal Smile. Multumesc frumos! O seara buna
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
https://www.clubopel.com/vie...sc&start=1580
Ca sa nu ne repetam ...
Skip ads

  • kapp

  • Mesaje scrise: 361
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2000 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2006

  • Mesaj Privat
O vopsitorie cine ma poate ajuta? Nu vreau factura nu vreau service consacrat dar sa isi faca treaba bine. Multumesc
  • CORBU

  • Mesaje scrise: 1,670
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Zafira Tourer 2015 b16dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Dec 2006

  • Mesaj Privat
te duci la socom la vopsitorie si il cauti pe nenea MACARIE din tomesti. el te poate ajuta. foarte bun nu m a dezamagit .
  • mocca

  • Mesaje scrise: 512
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2007

  • Mesaj Privat
kapp a scris:O vopsitorie cine ma poate ajuta? Nu vreau factura nu vreau service consacrat dar sa isi faca treaba bine. Multumesc


AutoHunter cauta pareri pe net
  • rdt

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Apr 2011

  • Mesaj Privat
Salut!

Problema cu AC-ul la un Astra H din 2007. Instalatia a fost incarcata, dar tot nu merge. S-au inceput niste teste cu un Tech2, dar s-au intrerupt datorita faptului ca ieseam la pensie de 3 ori pana aflam un raspuns concret.

Va rog o recomandare pentru un service nu neaparat ieftin, dar unde sa se rezolve problema intr-un timp rezonabil.

Multumesc.
  • july

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Corsa 2004 z13dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Am fost ieri la BTM pentru o problema la directie. Serviciile lor mi se pare super profi. Am facut programare printr-un chat online de pe site-ul lor. Dimineata am dus masina si seara am ridicat-o.Orice urma de troncaneala de la directie a disparut.Costul reparatiei nu a fost chiar mic dar eu sunt multumit.Daca aveti servici si nu puteti sta jumatate de zi langa mecanic eu recomand sa mergeti la BMT ca lasati masina pe maini bune.
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Legat de pretul reparatiei in general :
- la BTM ai mana de lucru calificata, nu cred ca il intereseaza pe om de cafea, canapea si plasma...
- preturile la piese sunt ca la orice magazin mai ieftin dar macar nu iti pun caca-maca sau cod gresit
- preturile au sarit datorita TVA si alte un milion de taxe, valabil peste tot
Legat de troncaneala si pret, un kit reparatie caseta directie Corsa C adica bucsa+siguranta+doua coliere+una punga vaselina 130-150lei. Pretul este foooarte mare daca vezi ce ai in mana.
Nu stiu cum draci fac astia ca euro scade si preturile cresc, pe bune ca eu cumpar de la sursa si schimb singur, stiu ce spun.
Mai toate service si reprezentante au lasat in jos adaosul si manopera in idea de a avea clienti si sa nu puna lacatul pe usa. Prefera sa mearga pe profit minim numai sa nu piarda personal calificat (chestiune arzatoare) sau clienti.
  • dimitriucatalin84

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 1988
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jun 2011

  • Mesaj Privat
buna sunt nou in acest forum dar as avea si eu o intrebare am fost azi la gold platin in iasi cu o diagnoza la masina am stat in jur de 2 ore si pana la urma mau chemat marti sa vina mesterul cu partea electrica dar din cate citesc de la voi mati cam speriat de la ei miau spus la inceput ca sunt niste senzori dupa ce iau dat cu niste spreiuri nu mai erau aia pana la urma miau spus cai de la delcou ce spuneti sa ma mai duc la ei sau nu ?
  • xcuseme

  • Mesaje scrise: 1,458
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2002 Isuzu Y17DT 16v 55kW
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Evita Gold & Platin, sunt varza. Preturi enorme, hotie, nepasare, bataie de joc, indiferenta, furt.

Acolo iti duci masina doar daca vrei sa iti bati joc de ea.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR