Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Trenul de Rulare
  • Claudiu Balan

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Corsa 2003 c12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Salut,
Am o corsa c din 2003 de 1.2 si de cand am cumparat masina, a avut o bataie pe fata. Am fost la toti mecanicii care sunt cotati buni pe Opel si nimeni nu a descoperit ce are. Am schimat tot, adica: caseta de directie, bielete de directie, capete de bara, bucsi, bieletele de la bara stabilizatoare, amortizoare, rulmenti flanse si masina face la fel. Nu stiu ce sa ma mai fac cu masina asta. Bate cum ar fi fier pe fier si ceva desfacut. Masina nu are joc nicaier.
Poate stie cineva ce poate sa aiba.
Va multumesc mult.
  • alre

  • Mesaje scrise: 1,660
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Sa nu fie amaratele alea de bucsi de la bara stabilizatoare. Ale fac urat si nici nu le prea vad mecanicii ca ar fi uzate. Cand te uiti la ele zici ca sunt noi. Pe alea le-ai schimbat ? Bucsile de la bascula ..mai pot sa fie si mai verifica pivotii, dar nu cu suspensia montata asa cum fac multi mecanici. Trebuie desfacuta fuzeta.
  • Claudiu Balan

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Corsa 2003 c12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Multumesc pentru sugestie. O sa schimb si bucsile de la bara de torsiune. Alea au mai ramas neschimbate, in rest este tot nou. Ar putea sa fie si ax de la volan?
  • StefanTolos

  • Mesaje scrise: 4,224
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2018 B12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Dupa ce le schimbi,ramane de vazut. Wink
  • malexis

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 1994 x17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Claudiu Balan a scris:Salut,
Am o corsa c din 2003 de 1.2 si de cand am cumparat masina, a avut o bataie pe fata. Am fost la toti mecanicii care sunt cotati buni pe Opel si nimeni nu a descoperit ce are. Am schimat tot, adica: caseta de directie, bielete de directie, capete de bara, bucsi, bieletele de la bara stabilizatoare, amortizoare, rulmenti flanse si masina face la fel. Nu stiu ce sa ma mai fac cu masina asta. Bate cum ar fi fier pe fier si ceva desfacut. Masina nu are joc nicaier.
Poate stie cineva ce poate sa aiba.
Va multumesc mult.


fara suparare, dar dupa cate ai schimbat ai o masina noua Smile

nu, serios acuma, spune detalii:
- bate la accelerare ori la decelerare
- bate la viraje stanga ori dreapta
- ori numai bate ori ce ai face

ps. noi astia din club suntem mici cercetasi si incercam sa aflam misterul tau , ajuta ne cu detalii ; care de multe ori sunt cele mai importante Wink
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Trenul de Rulare

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR