Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • dany_eu10

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Salutare! Am si eu un Vectra C GTS din 2003,motor 2.2 diesel si de cateva zile a inceput sa-mi faca probleme la instalatia electrica pe partea stanga spate...mai exact nu-mi mai merge: semnalizarea,ceata,marsalierul si nici stopul pe frana de pe hayon! Am fost la un service de mi-a verificat inst electrica pe spate si....nu-mi vine curent,doar un singur bec mi se aprinde si ala arde ca si cum ar fi in scurt....mi-a verificat apoi si firele care vin pe langa prag din dreptul portierei la sofer si.....culmea,nimic! Am crezut in prima faza ca s-a impuscat instalatia pe traseu dar dupa vreo 5 ore de stat la service-ul respectiv au constatat ca cica mi s-ar fi defectat modulul acela electronic......cel situat in partea stanga sub bord! Am auzit ca ala nu se repara si unul nou ar fi in jur de vreo 20 de mil.....apropo,si pilotul de bord il activez si apoi dupa ceva timp mi se dezactiveaza automat,ori nu se activeaza deloc de multe ori! De aceea incep si eu sa cred ca poate fi de la acel modul electronic de comanda....Ma puteti ajuta cumva macar cu un sfat? daca v-ati lovit si voi de problema asta .....Va multumesc si astept sa-mi dati niste sfaturi....ce-ar trebuii sa fac? se repara,nu se repara,gasesc pe undeva mai ieftin....Sad
  • mariani

  • Mesaje scrise: 769
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Sal...
Mergi la nea Gica de la Kamsas.. te rezolva sigur..
dar sa o faca ln particular..altfel vinzi masina sa platesti manopera la service..
spor..
  • dany_eu10

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Ms mariani...o sa ma duc la nea Gica daca zici tu ca ma poate ajuta...!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR