Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • boris_dinamo

  • Mesaje scrise: 143
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Astra 2001 1,7
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jun 2010

  • Mesaj Privat
cand fac plinul imi prelinge motorina. gasesc uneori pata sub masina dac am facut plinul 'pana in buza". are astra g vreo gaura pentru supraplin? nu mi se pare normal sa pierd motorina. m-am uitat la rezervor si nu pare spart. doar daca are o fisura deasupra. ati patit si voi?
  • cristyliviu

  • Mesaje scrise: 1,060
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 y1.7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2010

  • Mesaj Privat
De multe ori cand fac plinul, il fac pana in buza, mai stau vreo 3 min ca sa fiu sigur ca e plin! Nu a dat niciodata pe afara! Capacul de la rezervor nu se inchide etans asa ca nu poate fi vb de presiune in rezervor! Sa nu ai vreo fisura pe palnia de la rezervor!
  • adware_man

  • Mesaje scrise: 1,732
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2008

  • Mesaj Privat
boris_dinamo a scris:cand fac plinul imi prelinge motorina. gasesc uneori pata sub masina dac am facut plinul 'pana in buza". are astra g vreo gaura pentru supraplin? nu mi se pare normal sa pierd motorina. m-am uitat la rezervor si nu pare spart. doar daca are o fisura deasupra. ati patit si voi?


boris, iti curge probabil pe la supraplun... paralel cu conducta care merge de la busin la rezervor, mai e un furtun subtire pentru supraplin sau retur... ala se crapa in timp. urc-o pe elevator, si vezi care e treaba!
  • boris_dinamo

  • Mesaje scrise: 143
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Astra 2001 1,7
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jun 2010

  • Mesaj Privat
adware_man a scris:
boris_dinamo a scris:cand fac plinul imi prelinge motorina. gasesc uneori pata sub masina dac am facut plinul 'pana in buza". are astra g vreo gaura pentru supraplin? nu mi se pare normal sa pierd motorina. m-am uitat la rezervor si nu pare spart. doar daca are o fisura deasupra. ati patit si voi?


boris, iti curge probabil pe la supraplun... paralel cu conducta care merge de la busin la rezervor, mai e un furtun subtire pentru supraplin sau retur... ala se crapa in timp. urc-o pe elevator, si vezi care e treaba!



supraplinul asta ar fi un fel de retur ? oare de asta sa-mi si consume mai mult? ca se prelinge prin furtunul spart.
  • adware_man

  • Mesaje scrise: 1,732
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2008

  • Mesaj Privat
eu asa zic... mergi pe elevator si o sa vezi exact ce se intampla...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR