Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • Dany36

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2009

  • Mesaj Privat
salut, am si eu o problema, de cand a venit zapada am niste trepidatii cam dupa 50 km/h de parca as merge pe niste pietricele care dispar la un moment dat si apar doar dupa ce ma invart cu ea pe zapada. Daca a mai intalnit cineva aceasta problema sa-mi scrie . Multumesc
  • alxgudea

  • Mesaje scrise: 479
  • Locatie: Cluj Napoca
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2006

  • Mesaj Privat
idem si la mine...m-am documentat si mi s-au sugerat 2 situatii
1. fie s-a adunat zapada aruncata si in interiorul rotii, ceea ce face ca ea sa nu mai fie perfect echilibrata
2. cauciucurile de iarna echilibrate prost- de regula stiu eu ca dupa ce pui cauciucuri noi trebuie sa le reechilibrezi dupa cateva sute de kilometri (cica se aseaza)
La mine apoi povestea s-a continuat si cu o verificare la directie si bucsaraie, dar asta e alt capitol
  • e_alin

  • Mesaje scrise: 346
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2015
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mai 2009

  • Mesaj Privat
posibil sa iti intre zapada pe interiorul jantelor iar greutatea acesteia iti dezechilibreaza rotile iar tu nu simti ca vibreaza masina decat la viteza mai mare. dupa cativa km zapada este aruncata de la roti si nu mai vibreaza. acesta este singura explicatie pe care o gasesc
  • Dany36

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2009

  • Mesaj Privat
asa e , m-am uitat la roti si aveau zapada pe interior.Multumesc pentru raspunsuri
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR