Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric
  • gEo18

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Buna ziua .
Sunt nou aici pe forum si am si eu o problema
Model ASTRA G (2004) 1.6
Lampile de la plafoniera , torpedou si porbagaj nu se aprind... sigurantele le-am controlat sunt bune , becurile sunt bune ce ar putea sa aiba ?

Salutare,
bine ati venit pe www.clubopel.com.

Este de apreciat ca ati postat totusi la o sectiune dedicata problemelor tehnice, dar dorim sa subliniem un lucru important, pentru a evita neplacerile pe viitor ,sa incercati sa cititi regulamentul acestui forum,multumesc frumos pentru colaborare si intelegere.
Am sa va expun cateva exemple,sa intelegeti despre ce este vorba:
Regulament pentru '' Probleme tehnice ''
Ce poate face functia 'CAUTA'
Postare inadecvata
Cauta si vei gasi! Cauta si vei gasi
Ce trebuie sa am in vedere pe acest forum ?
edit by StefanTolos

  • Diabolic_Alynb

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Am si eu aceasi problema ca si tine numai k lampa din torpedou merge. nu am reusit sa rezolv nimic pana acum. ma gandesc ca poate e intrerupt pe undeva. daca rezolvi ceva spune-mi si mie.
  • claudiu-cld

  • Mesaje scrise: 6,566
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2006

  • Mesaj Privat
fiind vorba tot de iluminat interior ,adica de plafoniere,am si eu o problema,azi am montat niste leduri suplimentare in portbagaj pentru ca nu eram multumit de lumina pe care o dadea singurul bec(care este de fapt tot o lampa cu 3 leduri),asa ca am vacut 2 module de cate 4 leduri piranhia pe care le-am pus pe lateral,pe acel plastic pe care ruleaza copertina de piele,dupa ce am tras fierele si am legat ledurile care functionau,am montat toate plasticele la loc ,fara sa fac o proba daca se sting in momentul cand inchid portbagajul ,am fost incantat ca merg ,si am finalizat lucrarea,am inchis portbagajul si am intrat in casa ,fara sa vad ca becurile nu s-au stins ca era ziua afara si nu se vedea ca sunt aprinse,
mai pe seara am fost pana la masina si am vazut ca ledurile de la portbagaj erau aprinse,am ramas uimit ,
nu stiu ce poate avea ,ca eu nu am facut decat sa leg 2 fire la firele deja existente ,fara sa umblu la contactul de pe portbagaj,
ce poate sa fie .
daca e cineva care poate sa imi dea o sugestie ce sa ii fac.
o trebui sa pun un bec normal care sa preia curentul ,
am montat aceasi module si la iluminatul de la picoare si aceste se sting bine odata cu plafoniera,deci modulele sunt ok (cand zic module ma refer la 4 leduri piranhia legate in serie +o rezistenta ,toate pe o placuta de test cu gaurele).

o sa mai ma documentez sa vad ce poate fi.
  • claudiu-cld

  • Mesaje scrise: 6,566
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2006

  • Mesaj Privat
am rezolvat problema era un fir pus la masa ,din greseala mea m-am grabit la montaj ,
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR